Neděle, 1 října, 2023
spot_img

Kouzelný herbář: Které rostliny působí proti stárnutí kůže nebo proti celulitidě?

Každá rostlina je jedinečná a má různé účinky na lidský organismus. Jak je ve svých výrobcích využívá značka Weleda? V rozkvetlé zahradě je největším úkolem propojit se s okolní přírodou a naučit se v ní číst. Klíčová rostlina vždy představuje základ a srdce receptury a udává tón celému produktu i řadě.

Arnika

Květy arniky obsahují kolem 150 farmaceuticky účinných látek. Jsou mezi nimi například flavonoidy, karotenoidy, seskviterpenové laktony a cenné esenciální oleje. Obsah křemene dodává arnice strukturu a formu a pomáhá regenerovat tkáň po tupých poraněních, jakými jsou pohmožděniny a podlitiny. V 18. století se arnika často používala na léčbu dny, revmatismu, křečových žil a zánětů žil. Extrakt z arniky má antiseptické účinky a podporuje cirkulaci krve, ulevuje od bolesti a urychluje proces hojení.

Levandule

V aromaterapii jsou charakteristické tóny levandule opravdovou stálicí. Fialová barva květů je pastvou pro oči, zatímco levandulový esenciální olej uklidňuje centrální nervovou soustavu. Ve skutečnosti má tato rostlina zklidňující účinek na celé tělo – složky obsažené v levandulovém oleji pomáhají odbourat nervové napětí, nespavost, křeče, a dokonce i kardiovaskulární problémy a zažívací potíže. Regulační schopnosti této léčivé rostliny harmonizují tělo i duši.

Divoká růže

Esenciální olej z růže byl vždy považován za extrémně cenný a jeho produkce byla – a stále je – nesmírně finančně náročná. Na výrobu jednoho litru růžového oleje jsou potřeba tři miliony květů. Olej ze semen muškátové růže (Rosa mosqueta) pokožku zklidňuje a vyhlazuje, zatímco vůně damascénské růže harmonizuje náladu. Divokou odrůdu Rosa mosqueta a olej z jejích šípků používáme v naší růžové řadě péče o obličej a tělo.

Bříza, ilustrace: Katrin Coetzer/Weleda

Bříza

Bříza bývala spojována s překrásnou norskou bohyní Freyou oděnou do opeřeného pláště, a tak ji Germáni a Slované považovali za posvátný strom. V Německu se březová míza používala jako zkrášlující a posilující kúra nebo jako lék proti horečce a žaludečním potížím, zatímco odvar z březových listů pomáhal léčit kožní onemocnění a rány. Flavonoidy obsažené v bříze mají při vnitřním užití detoxikační účinek a pomáhají chránit buňky tím, že podporují látkovou výměnu a odvádějí z tkání přebytečnou vodu. Březový olej je pak velmi účinný v boji proti celulitidě.

Granátové jablko, ilustrace: Katrin Coetzer/Weleda

Granátové jablko

Vzácný olej ze semen granátového jablka má antioxidační a regenerační účinky díky svému vysokému obsahu polyfenolů. Tyto přirozeně se vyskytující fotochemikálie působí jako vynikající likvidátor volných radikálů, které, jak známo, urychlují proces buněčného stárnutí. Olej ze semínek granátového jablka revitalizuje kožní buňky, a tak je pokožka přirozeně vypnutá a vyhlazená. Granátové jablko má na lidskou kůži povzbudivé a revitalizační účinky.

Mandle, ilustrace: Katrin Coetzer/Weleda

Mandle

Mandle jsou plné vitaminů a minerálů. Olej z mandlí má strukturu podobnou vnější lipidové vrstvě kůže, a proto se do ní jeho složky velmi dobře vstřebávají. Vysoký obsah nenasycených mastných kyselin není zdravý jen pro naše srdce a náš mozek, ale také pro hydrolipidovou vrstvu, která kůži chrání před ztrátou vody. Vitamin E obsažený v jádrech je dobře známý antioxidant, a tak bojuje s volnými radikály a potlačuje procesy stárnutí.

Měsíček, ilustrace: Katrin Coetzer/Weleda

Měsíček

Měsíček hraje, díky svým regeneračním a ochranným účinkům, klíčovou roli, a to v mnoha našich produktech. Měsíčkové tinktury a olejové extrakty najdete asi ve třiceti kosmetických přípravcích. A protože je tato rostlina nepostradatelná pro vývoj dětské pokožky, je už padesát let klíčovou rostlinou naší řady péče o dítě. Aktivní látky obsažené v měsíčku intenzivně regenerují a podporují tvorbu tkání, zatímco karotenoidy a flavonoidy chrání kůži v boji proti vnějším vlivům.

Dopřejte si hřejivou masáž, účinnou relaxační levandulovou aromaterapii či vyhlazující a omlazující péči jednoho z nejcennějších esenciálních olejů. Více informací na Weleda.cz.

Vychází 2. října

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Heidi, Gwyneth i Madonna: Vyzkoušejte zázrak jménem astaxanthin

Látka, která díky svým zázračným účinkům dobyla Ameriku a jejíž velkou propagátorkou je například i hollywoodská herečka Gwyneth Paltrow, se jmenuje astaxanthin. Nejsilnější přírodní...

Trápí vás ekzémy na pokožce hlavy nebo padající a lámavé vlasy? Možná v noci děláte jednu z těchto chyb

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy. Ráno to tak ale mnohdy rozhodně nevypadá. Často se totiž budíme se...

Kam za uměním? Na vlakové nádraží!

Festival m³ / Umění v prostoru přináší umění mezi lidi, do ulic a veřejných prostranství. Letošní ročník obsadil vlaková nádraží v Praze a okolí.

„Kabelka je naše vizitka,“ říká designérka Lucie Kalousová

Kabelkám, které prodává pod značkou Patrick Poppet, říká poppetky. Název vznikl složením jména jejího syna Patrika a anglického výrazu poppet, který znamená zlatíčko. Ke kabelkám v roce 2021 přidala „zero waste“ obrazy ze zbytkových materiálů.
Zavří­t reklamu