Pondělí, 2 října, 2023

Johnny Depp úspěšným malířem

Herec svoje obrazy prodal za 3,6 milionu dolarů. A stačilo mu k tomu jenom pár hodin.

Slavný představitel Jacka Sparrowa z filmové série Piráti z Karibiku se v Praze v červenci na koncertě rockera Jeffa Becka představil také jako zručný kytarista. A nedávno debutoval v nové roli – jako malíř.

Na svém instagramu minulý týden ve čtvrtek oznámil, že prodává tisky portrétů svých přátel a inspirativních osobností. Sbírku nazvanou Friends and Heroes se rozhodl prodat prostřednictvím britské sítě galerií Castle Fine Art. Kdo se moc dlouho rozmýšlel, zda do Johnnyho Deppa investovat, měl smůlu. Všech 780 tisků bylo ještě týž den během pár hodin rozebraných, jak uvedla BBC.

Jednotlivé zarámované, autorem podepsané portréty Elizabeth Taylor, Al Pacina, Boba Dylana a Keitha Richardse se prodávaly za 3950 liber, série všech čtyř pak vyšla na 14950 liber. Zájem byl podle informací BBC tak obrovský, že stránky galerie pod návalem návštěvníků spadly. Castle Fine Art oznámila, že Deppovy portréty se u nich staly nejrychleji prodávanou sbírkou.

Friends and Heroes od Johnnyho Deppa, foto: Castle Fine Art

„Vždy jsem vyjadřoval své pocity uměním,“ citoval deník Deppa. „Mé obrazy jsou součástí mého života, ale nechával jsem si je pro sebe a omezoval se. Nikdo by se nikdy neměl omezovat.“

Galerie hercovu tvorbu v tiskové zprávě označila jako „pop art s citem“ a umístila ji na průsečík pop artu se street artem. Již delší dobu s hercem jednala o výstavě a prodeji jeho prací a doufá v další spolupráci.

Vychází 30. října

„Jako malá jsem určitě nechtěla být baletkou,“ říká ředitelka festivalu Tanec...

Yvona Kreuzmannová svými aktivitami dlouhodobě sbližuje diváky s moderním tancem. Stojí za scénou Ponec a za mezinárodním festivalem současného tance a pohybového divadla Tanec Praha, jehož 35. ročník začne v červnu.

Štědrý mecenáš i problematický alkoholik. Jaké jsou všechny tváře herce Johnnyho...

Hned tři velké hvězdy letos přijedou na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Michael Caine i Ethan Hawke jsou bezesporu zvučná jména, ale zaručeně největší...

4 dokumenty o změnách klimatu, které byste měli vidět

Klimatické změny, požáry, hurikány, politická rozhodnutí vedoucí ke změnám životního prostředí, proměna stravovacích návyků i ztráta rovnováhy. O tom...

Vítězové Eurovize prodali trofej, aby mohli koupit drony pro ukrajinskou armádu

Skupina Kalush Orchestra z Ukrajiny, která ovládla letošní ročník hudební soutěže Eurovize, vydražila vítěznou cenu za 900 tisíc dolarů....

Psi, fazole a hara hachi bu. Objevte tajemství dlouhověkosti podle modrých zón

Na světě existuje pět záhadných oblastí, kde se lidé navzdory nápadným kulturním rozdílům běžně dožívají devadesáti a více let a méně často je potkávají srdeční choroby a rakovina. Čím to je?
Zavří­t reklamu