Středa, 6 prosince, 2023
spot_img

Když vaše pleť stárne rychleji než vy aneb Nikdy není příliš brzy na anti-age péči

Proč ještě nepoužíváte krém na oči? Právě na očích se obvykle projevují první známky stárnutí. A nejsou to jenom vrásky. Pleť ochabuje, ztrácí jas, mění tón a v důsledku snížené hydratace je sušší a hrubší.

Viditelné známky stárnutí se na pleti mohou začít objevovat už kolem 20. roku života. Produkty s anti-age účinkem nejsou určené pouze pro zralý typ pleti: mohou být velmi důležitou prevencí pro mladé dospělé lidi,“ vysvětluje dermatoložka Meghan O’Brien, která působí jako konzultantka pro kosmetickou značku Kiehl’s.

Který výrobek si ale vybrat, aby opravdu fungoval a vyhovoval vám? Pokud si nejste jistí, co potřebuje ke štěstí zrovna vaše pleť, stačí zajít do některého z butiků Kiehl´s. Tam vám ochotně poradí a také zdarma pomohou s diagnostikou pleti a na základě toho doporučí ideální péči přesně pro vás. A ať máte opravdu jistotu, můžete si vzít vzorky produktů a vyzkoušet si je třeba v klidu domova.

V Kiehl´s každopádně sázejí na tyto tři přípravky, které se vzájemně podporují a společně utvoří skvělou tříbodovou rutinu proti stárnutí, která se hodí pro všechny typy pleti včetně té citlivé.

Sérum s mikrodávkami retinolu, foto: Kiehl’s

Sérum s mikrodávkami retinolu

Základem vám bude loni uvedené revoluční sérum s mikrodávkami retinolu – Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum. Retinol je v dermatologii vítaným pomocníkem díky své klinicky prokázané schopnosti obnovovat pleť a redukovat projevy stárnutí. Nicméně jeho působení mohou provázet nežádoucí účinky jako vysoušení pokožky, její odlupování nebo zarudnutí. Proto se s ním musí zacházet opatrně a pleť na retinol postupně zvykat, což nemusí být úplně pohodlné a příjemné. V Kiehl’s tuto fázi z procesu vyřadili přípravou denního séra s mikrodávkami retinolu, který už od prvního dne funguje tak, jak má. Přesně kalibrovaná dávka retinolu zajistí obnovu vrchní vrstvy pokožky, aniž by ji poškozovala. O její posílení a lepší toleranci k retinolu se postarají peptidy a ceramidy, které jsou součástí séra. S každou další denní aplikací se tvoří nové buňky a pleť se omlazuje. Účinky potvrdilo několik testů – po 12 týdnech používání pozorovalo zlepšení textury pleti 94 % testovaných.

Multifunkční krém, foto: Kiehl’s

Krém se sedminásobným účinkem

Po použití séra naneste jeden z nejprodávanějších produktů značky Super Multi-Corrective Cream. Inovovaná verze oblíbeného anti-age krému byla obohacena o tři nové složky: fytomimetický vitamín A, houbu čaga a Proxylan GX, které pomáhají bojovat proti sedmi viditelným znakům stárnutí. Multifunkční krém s hedvábnou strukturou současně zpevňuje, rozjasňuje a vyhlazuje pleť, sjednocuje její tón, zjemňuje texturu, podporuje hydrataci a způsobuje také pozorovatelný lifting.

Oční krém působí na všechny oblasti očního okolí. Foto: Kiehl’s

Multifunkční oční krém

Trojici doplňuje aktuální novinka Super Multi Corrective Cream Eye Zone Treatment. Oči si zaslouží speciální péči a extra hydrataci, obyčejný hydratační krém na to ale nestačí. A mnohdy ani běžné oční krémy. Každá ze čtyř částí očního okolí – nadočnicový oblouk, víčko, vnější koutek a oblast pod okem, totiž vyžadují něco jiného. Tento oční krém ovšem působí na všechny čtyři části, viditelně vyhlazuje pleť, rozzáří oči a zároveň snižuje otoky a kruhy pod očima, což vede k mladistvějšímu vzhledu.

Proč sáhnout po anti-age produktech?

Někdo má krásnou pleť v genech, jen na dědičnost ale spoléhat nelze. Nadcházející léto je jedním z důvodů, proč se poohlédnout po vhodné kosmetické péči. Sluneční záření totiž výrazně urychluje stárnutí pleti. Vysušuje ji a objevují se na ní vrásky a tmavé pigmentové skvrny. Dalším rizikovým faktorem je kouření a vůbec špatná životospráva. Velkou škodu nadělá také hektický život ve městě a znečištěné ovzduší. Pokud na své tváři nepozorujete vrásky, zkuste si jednoduchý test, který ověří stáří vaší pleti. „Dobrým tipem pro posouzení toho, zda vaše pleť stárne rychleji než vy, je porovnat pleť na obličeji s oblastí pokožky, která nebývá tolik vystavena slunci. Podle toho, jak se pleť na pohled i na dotek liší v tomto místě, můžete vidět, jaké účinky má na vaši pleť působení okolního prostředí,“ vysvětluje Meghan O’Brien.

Mít mladistvý vzhled v genech je výhra, ne každému se to však poštěstí. Foto: Nataliya Vaitkevich

Své genetické předpoklady změnit nemůžeme, ale díky změnám svého chování můžeme změnit tempo, jakým naše pleť začíná viditelně stárnout. Opatření, jako je omezení pobytu na slunci a vystavení se znečištění díky každodennímu používání sluneční ochrany, dodržování zdravého jídelníčku a životního stylu (např. dostatek spánku) a samozřejmě zařazení produktů s anti-age účinky do naší každodenní rutiny péče o pleť jsou dobrým způsobem, jak proti těmto viditelným známkám stárnutí bojovat,“ dodává dermatoložka.

 

Vychází 28. listopadu

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Rudo před očima: Co ještě nevíte o rtěnce ikonické barvy?

Rudá barva je odjakživa symbolem vášně, svůdnosti i elegance a v davu je téměř nepřehlédnutelná. Rudá rtěnka, jako základní součást většiny dámských kabelek, asi...

Zas o rok starší… Jak se smířit s časem a necítit se na něco moc stará nebo mladá

Věk, váhu a počet milenců dáma nezveřejňuje. Jestli na vás jde s koncem roku chandra z toho, že začátkem toho dalšího budete zase o dvanáct měsíců vrásčitější a nepoužitelnější, s klidem v srdci tuto myšlenku pošlete do kopru.

Jak vypadá auto budoucnosti? Nepotřebuje řidiče a umí komunikovat

Málokdo nezažil to otravné martyrium, když se potřebujte někam rychle dostat letadlem. Všechno to čekání před odbavením, při něm,...

Giving Tuesday: Pomoct změnit svět může každý z nás. A nejen v úterý

Giving Tuesday je den, který podporuje lidi ke štědrosti. Ideální příležitost pořídit vánoční dárky, jejichž koupí někomu pomůžete. A to díky platformě znesnáze21, prostřednictvím níž můžete nejen pomáhat, ale také otevírat společensky důležitá témata.
Zavří­t reklamu