Čtvrtek, 30 března, 2023
spot_img

Instagram smazal fotku obnažené plnoštíhlé černošky. Známá influencerka pak platformu donutila k nečekanému kroku

Aktivity hnutí Black Lives Matter a nejrůznější diskuse o rasové nerovnosti se v posledních měsících promítly snad do všech oblastí každodenního života. Vlna nevole se naposledy spustila, když Instagram odstranil polonahou fotografii obézní influencerky černé pleti Nyome Nicholas-Williams. Ona sama hovoří o diskriminaci a společně s další známou ženou “donutila” oblíbenou platformu k nečekanému kroku.

Když začátkem srpna influencerka Nicholas-Williams sdílela na Instagram profesionální fotografii, jak v cyklistických šortkách sedí na židli a zakrývá si poprsí dlaní, asi netušila, že veřejností kladně přijatý obrázek na platformě dlouho nevydrží.

Snímek pořízený fotografkou Alexandrou Cameron byl stažen z důvodu údajného porušení podmínek pro zveřejňování nahoty a žena byla varována, že její účet bude zablokován, pokud se pokusí obrázek přidat znovu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nyome Nicholas – Williams (@curvynyome),

Cenzura černých plnoštíhlých žen

„Proč je moje tělo vždycky cenzurováno?! A tak je s černými ženami s větším tělem zacházeno pokaždé. Už jsem z toho unavená. Snažím se totiž sdílet své umění a ukázat, že všechny typy těl jsou v pořádku a normální. Ale nebojte se, budu to dělat i nadále,” uvedla Nyome Nicholas-Williams na svém profilu a dodala, že černí lidé a jejich těla nejsou určeny k “bílé spotřebě”. Plnoštíhlá Nyome se také ohrazovala tím, že zobrazování polonahých štíhlých bílých žen je ale pro Instagram jinak úplně v pořádku, jak je tomu například na profilu Playboye, který nikdo necenzuruje.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nyome Nicholas – Williams (@curvynyome),

Stop ňadrům v dlaních

Po opakovaných výzvách, kampani nazvané #iwanttoseenyome a petici, na níž se shromáždily tisíce podpisů, byly nakonec snímky na platformu vráceny a zástupci Instagramu se prý nejen omluvili, ale nyní se chystají přezkoumat svou politiku v podobných záležitostech a rekvalifikovat své zaměstnance na témata plus size těl a nahoty. Nyní byly prý totiž hranice platformy prý navrženy tak, aby zajistily, že obsah na Instagramu bude vhodný pro uživatele ve věku 13 let, přičemž vždy mělo být umožněno rozmanité a globální komunitě vyjádřit se. Pravidly prý nyní také neprošly obrázky, kdy ženy svíraly prsa v dlaních, jelikož je prý právě toto zobrazení často spojováno s pornografickým obsahem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nyome Nicholas – Williams (@curvynyome),


Svou roli na opětovném zařazení polonahé fotografie prý má ale také spisovatelka, novinářka a plus size influencerka  Stephanie Yeobah, která se 20. srpna setkala se zástupci Instagramu, provedla osvětu a zdůraznila, že by ženy neměly platit za to, jak společnost vnímá silnější těla.

Vychází 29. března

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Internet se baví zmrzlými účesy. Bude to po otužování další trend?

V Kanadě uspořádali soutěž o nejzajímavější vlasové kreace vytvořené díky působení mrazu. Fotografie vítězů a dalších účastníků netradičního klání vás pobaví a možná i...

Jana Máchalová: Móda už pro lidi často nemá žádnou hodnotu

Vydrželi byste ji poslouchat klidně celé hodiny. Jana Máchalová, uznávaná módní historička, publicistka a jedna z nejmilejších žen, které...

Mornštajnová, Lednická, Hartl nebo Kmenta s podpisem pro Šatník

Oblíbená charitativní knižní burza Ježíšek z La Fabriky se přesouvá do online prostředí. Knihy různých žánrů s vlastnoručními podpisy...

Myšlením proti stresu i stárnutí. Co je to vůbec mindfulness?

Internet se hemží nabídkami kurzů mindfulness. K čemu a pro koho je tahle metoda vhodná? A jaké aplikace vám pomohou začít?
Zavří­t reklamu