Sobota, 8 května, 2021

Instagram smazal fotku obnažené plnoštíhlé černošky. Známá influencerka pak platformu donutila k nečekanému kroku

Aktivity hnutí Black Lives Matter a nejrůznější diskuse o rasové nerovnosti se v posledních měsících promítly snad do všech oblastí každodenního života. Vlna nevole se naposledy spustila, když Instagram odstranil polonahou fotografii obézní influencerky černé pleti Nyome Nicholas-Williams. Ona sama hovoří o diskriminaci a společně s další známou ženou “donutila” oblíbenou platformu k nečekanému kroku.

Když začátkem srpna influencerka Nicholas-Williams sdílela na Instagram profesionální fotografii, jak v cyklistických šortkách sedí na židli a zakrývá si poprsí dlaní, asi netušila, že veřejností kladně přijatý obrázek na platformě dlouho nevydrží.

Snímek pořízený fotografkou Alexandrou Cameron byl stažen z důvodu údajného porušení podmínek pro zveřejňování nahoty a žena byla varována, že její účet bude zablokován, pokud se pokusí obrázek přidat znovu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nyome Nicholas – Williams (@curvynyome),

Cenzura černých plnoštíhlých žen

„Proč je moje tělo vždycky cenzurováno?! A tak je s černými ženami s větším tělem zacházeno pokaždé. Už jsem z toho unavená. Snažím se totiž sdílet své umění a ukázat, že všechny typy těl jsou v pořádku a normální. Ale nebojte se, budu to dělat i nadále,” uvedla Nyome Nicholas-Williams na svém profilu a dodala, že černí lidé a jejich těla nejsou určeny k “bílé spotřebě”. Plnoštíhlá Nyome se také ohrazovala tím, že zobrazování polonahých štíhlých bílých žen je ale pro Instagram jinak úplně v pořádku, jak je tomu například na profilu Playboye, který nikdo necenzuruje.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nyome Nicholas – Williams (@curvynyome),

Stop ňadrům v dlaních

Po opakovaných výzvách, kampani nazvané #iwanttoseenyome a petici, na níž se shromáždily tisíce podpisů, byly nakonec snímky na platformu vráceny a zástupci Instagramu se prý nejen omluvili, ale nyní se chystají přezkoumat svou politiku v podobných záležitostech a rekvalifikovat své zaměstnance na témata plus size těl a nahoty. Nyní byly prý totiž hranice platformy prý navrženy tak, aby zajistily, že obsah na Instagramu bude vhodný pro uživatele ve věku 13 let, přičemž vždy mělo být umožněno rozmanité a globální komunitě vyjádřit se. Pravidly prý nyní také neprošly obrázky, kdy ženy svíraly prsa v dlaních, jelikož je prý právě toto zobrazení často spojováno s pornografickým obsahem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nyome Nicholas – Williams (@curvynyome),


Svou roli na opětovném zařazení polonahé fotografie prý má ale také spisovatelka, novinářka a plus size influencerka  Stephanie Yeobah, která se 20. srpna setkala se zástupci Instagramu, provedla osvětu a zdůraznila, že by ženy neměly platit za to, jak společnost vnímá silnější těla.

spot_img

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...
Maybelline & Puma

Maybelline a Puma v povedené kolekci kosmetiky

Kolaborace oblíbené značky dekorativní kosmetiky Maybelline New York a značky sportovního oblečení a obuvi Puma přináší limitovanou kolekci líčidel pro ženy, které žijí aktivně. ...

5 značek přírodní kosmetiky, které musíte vyzkoušet

Pokud jste už nějakou dobu příznivci přírodní a organické kosmetiky, nebo se po letech ve spárech přípravků zatěžujících pleť...

Automobilka Volvo Cars získala prestižní ocenění v oblasti udržitelného rozvoje

V nizozemském Amsterdamu proběhlo udílení prestižních výročních cen Plastics Recycling Awards Europe, na kterém bylo oceněno také úsilí automobilky...

Velká vánoční soutěž pokračuje. Tentokrát můžete vyhrát pleťové sérum od Kiehl’s

Jelikož nás přepadla touha potěšit vás v této nelehké době, připravili jsme vánoční speciál, v němž můžete od 6....
Zavří­t reklamu