Čtvrtek, 26 května, 2022
spot_img

Instagram smazal fotku obnažené plnoštíhlé černošky. Známá influencerka pak platformu donutila k nečekanému kroku

Aktivity hnutí Black Lives Matter a nejrůznější diskuse o rasové nerovnosti se v posledních měsících promítly snad do všech oblastí každodenního života. Vlna nevole se naposledy spustila, když Instagram odstranil polonahou fotografii obézní influencerky černé pleti Nyome Nicholas-Williams. Ona sama hovoří o diskriminaci a společně s další známou ženou “donutila” oblíbenou platformu k nečekanému kroku.

Když začátkem srpna influencerka Nicholas-Williams sdílela na Instagram profesionální fotografii, jak v cyklistických šortkách sedí na židli a zakrývá si poprsí dlaní, asi netušila, že veřejností kladně přijatý obrázek na platformě dlouho nevydrží.

Snímek pořízený fotografkou Alexandrou Cameron byl stažen z důvodu údajného porušení podmínek pro zveřejňování nahoty a žena byla varována, že její účet bude zablokován, pokud se pokusí obrázek přidat znovu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nyome Nicholas – Williams (@curvynyome),

Cenzura černých plnoštíhlých žen

„Proč je moje tělo vždycky cenzurováno?! A tak je s černými ženami s větším tělem zacházeno pokaždé. Už jsem z toho unavená. Snažím se totiž sdílet své umění a ukázat, že všechny typy těl jsou v pořádku a normální. Ale nebojte se, budu to dělat i nadále,” uvedla Nyome Nicholas-Williams na svém profilu a dodala, že černí lidé a jejich těla nejsou určeny k “bílé spotřebě”. Plnoštíhlá Nyome se také ohrazovala tím, že zobrazování polonahých štíhlých bílých žen je ale pro Instagram jinak úplně v pořádku, jak je tomu například na profilu Playboye, který nikdo necenzuruje.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nyome Nicholas – Williams (@curvynyome),

Stop ňadrům v dlaních

Po opakovaných výzvách, kampani nazvané #iwanttoseenyome a petici, na níž se shromáždily tisíce podpisů, byly nakonec snímky na platformu vráceny a zástupci Instagramu se prý nejen omluvili, ale nyní se chystají přezkoumat svou politiku v podobných záležitostech a rekvalifikovat své zaměstnance na témata plus size těl a nahoty. Nyní byly prý totiž hranice platformy prý navrženy tak, aby zajistily, že obsah na Instagramu bude vhodný pro uživatele ve věku 13 let, přičemž vždy mělo být umožněno rozmanité a globální komunitě vyjádřit se. Pravidly prý nyní také neprošly obrázky, kdy ženy svíraly prsa v dlaních, jelikož je prý právě toto zobrazení často spojováno s pornografickým obsahem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nyome Nicholas – Williams (@curvynyome),


Svou roli na opětovném zařazení polonahé fotografie prý má ale také spisovatelka, novinářka a plus size influencerka  Stephanie Yeobah, která se 20. srpna setkala se zástupci Instagramu, provedla osvětu a zdůraznila, že by ženy neměly platit za to, jak společnost vnímá silnější těla.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Jak vyzrát na obezitu a přejídání? Naučte se rozlišovat mezi emočním...

„Já včera přišla domů z práce tak vyčerpaná a zoufalá, že jsem vyjedla celý hrnec brokolice…“ No dobře, namísto brokolice dosaďte kýbl zmrzliny, pizzu...

Thajské taxíky se přeměnily na malé zahrádky. Mají pomoci řidičům bez práce s obživou

Na hromadném “taxi pohřebišti” v Bangkoku se dvě stovky červených a růžových nevyužívaných aut proměnily v malé zahrádky a...

Kdo se bojí, nesmí na výlet. Vydejte se na místa, kde straší

Tři tipy na výlety jsme vybrali z interaktivní mapy České republiky, kterou sestavil cestovatel Ladislav Zibura za pomoci svých...

Už zase karanténa? Nebo prostě špatný den? Tyhle filmy vám zlepší náladu

Ať už trávíte dny i večery doma s omikronem, chcete zabavit děti nebo hledáte tip na vtipný a příjemný...
Zavří­t reklamu