Sobota, 28 ledna, 2023
spot_img

Nejkrásnější žena světa trpí zákeřnou nemocí. Nyní popsala, co musí každý den prožívat

Že bezchybná tvář a pohádkové bohatství nejsou zárukou naprostého štěstí, může potvrdit i americká supermodelka Bella Hadid, která byla loni označena vědci za nejkrásnější ženu světa. Před lety ji totiž byla diagnostikována lymská borelióza a od té doby se jí nepodařilo zbavit některých příznaků. Nyní se na sociálních sítích svěřila, co musí téměř každý den prožívat.

Bella Hadid je jednou z nejskloňovanějších modelek současnosti. Stejně jako její sestra Gigi Hadid se totiž velmi často objevuje na titulkách nejprestižnějších módních časopisů a je tváří luxusních značek. Třiadvacetiletá Bella byla loni dokonce titulována nejkrásnější ženou světa. Skupina vědců ji tak označila na základě zlatého řezu, což je matematicky vyjádřený ideální poměr v proporcích. Právě její obličej tehdy vyšel jako nejdokonalejší ze všech žen na planetě.

Zkažená olympiáda

Zajímavostí je, že původně se bývalá partnerka hvězdného zpěváka The Weeknda supermodelkou vůbec stát nechtěla. Už od útlého věku se totiž věnovala jízdě na koni a byla až natolik zdatná, že se dokonce chtěla účastnit olympijských her, což jí nakonec překazila zákeřná choroba jménem lymská borelióza, která byla kromě modelky diagnostikována také jejímu bratrovi a matce.

Lymská borelióza je nemoc způsobená bakteriemi, které se běžně v přírodě vyskytují u hlodavců, z nichž je na člověka přenáší nejčastěji klíšťata. V počátečním stádiu může mít nakažený příznaky podobné chřipce, jako jsou bolesti hlavy, svalů a kloubů. Přestože po nasazení antibiotik lze tuto nemoc vyléčit, jsou lidé, u kterých mohou příznaky přetrvávat i roky.

Bolesti na hrudi i úzkost

Jednou z nich je právě také Bella Hadid, která se nyní na sociální síti se svými miliony sledujících podělila o to, co všechno musí kvůli nemoci denně prožívat. Modelka, jíž byla lymská borelióza diagnostikována před osmi lety, tak v sérii instagramových příběhů označila tuto nemoc za „neviditelnou“ a poté sdílela i seznam desítek symptomů, s nimiž se lidé, kteří nemocí trpí, musí potýkat. Jí samotnou prý každý den zasáhne hned několik z nich. Mezi ty nejčastější patří například citlivost na světlo a hluk, špatná funkce štítné žlázy, záněty a bolest kloubů, úzkost, únava, problémy se zrakem, nespavost, horečka, silné bolesti na hrudi nebo nevolnost.

Nebylo to však úplně poprvé, co se modelka ke svému špatnému zdravotnímu stavu vyjádřila. V rozhovoru pro Evening Standard třeba před lety přiznala, že lymská borelióza měla vliv i na její paměť. Tehdy prý úplně zapomněla cestu do vlastního domu v Malibu a v to samé období musela dokonce prodat i svého koně, protože se o něj nedokázala starat ani na něm jezdit.

A jakým dalším hvězdám byla tato nemoc také diagnostikována? S těžkými příznaky se potýkali například Justin Bieber, Alec Baldwin, Ben Stiller nebo Kelly Osbourne.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Vyřazujete trička? Mohou z nich být hnízda pro zachráněná zvířata

Věčnou otázku, kam s oblečením, prostěradly nebo ručníky, které už mají to nejlepší za sebou, vám zodpoví pražská záchranná stanice pro divoká zvířata. Právě...

Výstava A Cool Breeze přináší zajímavý pohled na zobrazování lidského těla v současném umění

Sedmnáct mezinárodních umělců s různými technikami, materiály i vizemi představuje svá díla v rámci výstavy A Cool Breeze v pražské...

Nové ekologické vozy i letadla na baterky. Připravte se na veletrh čisté mobility

Pokud vás zajímají novinky ze světa technologií, a navíc ještě smýšlíte udržitelně, neměli byste chybět na druhém ročníku veletrhu...

Klenot brutalismu zblízka: Výstava zve na návštěvu bývalé ambasády ve Stockholmu

V budově bývalé československé ambasády, navržené týmem českých architektů, dnes sídlí luxusní designérská značka Acne Studios. Pojďte se podívat, jak probíhala nedávná rekonstrukce.
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu