Středa, 6 prosince, 2023

Temné pražské podchody ožijí streetartem

Lyrická noc nad městěm, superhrdinky i Milada Horáková. Takové motivy se objevily v soutěži o výzdobu ponurých pražských zákoutí. Víme, kdo uspěl.

Organizace Prague City Tourism a Galerie hlavního města Prahy vyhlásily v prosinci loňského roku open call nazvaný Bohémská múza s cílem vybrat dočasné velkoplošné malby a streetartové intervence pro několik podchodů ve správě TSK. Zadání znělo zobrazit múzu, která v nás navzdory všední šedi a každodenní únavě probouzí bohémskou duši. Praha je kulturním centrem historicky spjatým s životem mnoha umělců a tvůrčích osobností. Město stále kulturně žije a lidé se v něm rádi baví, proto zde byl záměr dostat tuto atmosféru i do nevzhledných či snad nebezpečně působících míst. Aktivita má také vzbudit u veřejnosti zájem o současné umění a podobu veřejného prostoru. Podchody, které dostanou nový kabát, se můžete projít na Legerově na Praze 2, v ulici Lounských v Nuslích a na Malovance na Praze 6. Dva vybrané podchody jsou pak na Strahově. Některé z oceněných návrhů najdete v galerii, kompletní výsledky včetně hodnocení odborné poroty si můžete prostudovat na stránkách Umenipromesto.eu.

Vychází 28. listopadu
Ašot Haas

V nitru výtvarníka Ašota Haase

Výtvarník Ašot Haas ve svých nadčasových dílech používá klasické techniky i nové materiály, jimiž spojuje reálný a virtuální svět.Má rád minimalismus, ovšem s maximálním...

Festival Struny podzimu začíná. Nabídne koncerty na střeše Lucerny i z...

Mezinárodní hudební festival Struny podzimu už dnes rozezní Prahu. Poprvé ve 24leté historii se tak stane pod širým nebem. Zahajovací koncert letošních Strun podzimu...

Osvěžující sprcha během topických dní: Namíchejte si vlastní ledové čaje i alkoholické koktejly

Tropické dny se blíží a s nimi i chvíle, kdy ani schovaní ve stínu nestíháte utírat pot z nejrůznějších...

Velká vánoční soutěž se chýlí ke konci. Dnes můžete vyhrát pleťovou masku ENVY Therapy®

Pokud si zakládáte na péči o pleť, asi vás potěší náš vánoční speciál, v němž můžete od 6. do...

Když se dozvěděla synovu diagnózu, plakala tři hodiny. Dnes spolu dokazují, že i na vozíku se dá žít aktivní život

„Když mi v roce 2009 doktorka zavolala a řekla, že si mám přijet pro Danovy výsledky, byl to ten den, kdy se vám z minuty na minutu otočí vzhůru nohama celý život. Řekli mi, že se mu potvrdila svalová dystrofie Duchenne,“ vzpomíná na moment vyřčení diagnózy Jaroslava Slavíková.
Zavří­t reklamu