Čtvrtek, 30 března, 2023
spot_img

Soutěž Fujifilm Photo Awards hledá nejlepší snímky od profíků i amatérů

Fotíte portréty, krajinu, gastro? Nebo něco jiného? Fotografie v sedmi různých kategoriích můžete zasílat až do ledna 2023. První ročník soutěže právě odstartoval.

Je jedno, jestli je pro vás focení práce, nebo jen koníček. A je také jedno, jakou fototechniku používáte. Jediným omezením pro snímky přihlášené do soutěže je, že nesmější být starší než dva roky. Své fotografie můžete přihlašovat online na webu soutěže v celkem sedmi kategoriích až do 31. ledna 2023.

Pod názvem kategorie Pouliční život se skrývá každodenní život na veřejných místech v nearanžovaných situacích. Pouliční fotografie dává příležitost fotit portréty cizích lidí, architekturu, náhodné detaily i dokumentární scény.

Kategorie nazvaná V pohybu je zaměřena na sportovní události. Fotbalová utkání, sjezdy na lyžích nebo třeba taneční trénink – to všechno jsou příležitosti k pořízení výjimečných snímků.

Třetí soutěžní kategorií jsou Momenty. Během svateb, oslav, koncertů a dalších životních i kulturních událostí se fotografovi nabízí možnost zachytit lidské momentky nabité emocemi. Zaostřete na lidi ve chvílích spontánního projevu radosti, překvapení, ale třeba i stesku.

Chybět nemůže ani kategorie Portrét. Na fotografii může být jedna či více osob. Portrétní fotografie vyžaduje, aby fotograf uměl pracovat s pozadím, nasvícením, pózami a dalšími prvky. To mu umožní vyprávět příběh jeho objektu jedinečnou formou.

Další tradiční fotodisciplínou je Krajina, tedy umění zachytit snímky přírody a exteriéru takovým způsobem, který divákovi navodí pocit, jako by byl sám jeho součástí.

Abstraktně založení tvůrci mají příležitost přihlásit svá díla do kategorie Kreativní fotografie. Zde se uplatní umění hry se světlem a texturami či konceptuální snímky.

Poslední kategorie Gastro vychází vstříc všem, kteří milují focení jídla. Zachytit jídlo tak, aby vypadalo atraktivně pro oko i chuťové pohárky, si žádá trpělivost a cit pro detail.

Patronem každé kategorie je několik ambasadorů značky Fujifilm a dalších profesionálních fotografů, kteří jsou špičkami ve svém oboru a zároveň tvoří porotu jednotlivých kategorií. V porotě usednou například Dan Vojtěch, Lukáš Dvořák, Stanislav Petera nebo Jan Březina.

Svůj výběr 21 nominovaných fotografů (respektive snímků) poroty oznámí 28. února. Vítěze se dozvíme 9. března 2023 v Praze při slavnostním vyhlášení za účasti porotců, nominovaných či zástupců firmy a partnerů. Výherci se mohou těšit na individuální konzultace, kurzy nebo workshopy pořádané patronem dané kategorie. Získají také poukazy na nákup fototechniky Fujifilm, ateliérového vybavení Fomei či vybavení Peak Design.

 

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. března

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Ve dvanácti letech byla znásilněna a plánovala zabít vlastní sestru. Temný...

Píše se, že letošní Grammy patřilo ženám. Dozvíte se, že Beyoncé trhla rekord v počtu ocenění nebo že se Taylor Swift stala první umělkyní,...

Propadněte chuti podzimu s dýňovo-mandarinkovým džemem

K podzimu patří dýně stejně neodmyslitelně, jako pestrobarevné listí poletující po zemi nebo sychravé dny proválené pod dekou v...

Jak financovat dobré skutky? Podcast radí, jak na společensky prospěšné podnikání

V úterý bude venku nový díl podcastu Bez grantu?! Prostřednictvím rozhovorů pravidelně představuje úspěšné osobnosti, které přinášejí inspiraci a...

Přijměte pozvání do surrealistického snu s novou módní kolekcí Mi fashion label

Návrhářka Lenka Mulabegovič spojila v nové snové kolekci minimalismus s výrazným vizuálem, jenž je poctou umělcům, jako jsou René Magritte a Man Ray. Představí ji na Designbloku.
Vychází 29. března
Zavří­t reklamu