Čtvrtek, 26 května, 2022

Nábytek, nebo kameny porostlé mechem? Takhle vypadají pohovky, které nerozeznáte od zákoutí divoké přírody 

Chtěli byste strávit dlouhé hodiny rozjímáním uprostřed lesů nebo pozorovat mořské vlny tříští se o útesy, ale přitom ležet na pohodlné sedačce? Není to nemožné. Dvojice švédských designérek se totiž rozhodla pozvat divočinu do tepla obýváků a navrhla kolekci nábytku inspirovaného přírodou. Jejich pohovky například vypadají jako mechem pokryté kameny nebo mohyly, které působí tak věrohodně, že byste je v přírodním zátiší ani nerozpoznali.

Že je produkt inspirovaný přírodou, už na svá díla dnes píše kde kdo. V některých případech jde jen o marketing a v mnohých dalších byste inspiraci říší rostlin a zvířat rozpoznali jen stěží. To však neplatí u dvojice švédských designérek ze studia Front. Sofia Lagerkvist a Anna Lindgren se totiž rozhodly navrhnout kolekci pohovek s názvem The Nature Furniture, která přírodní prvky přímo napodobuje. Kolekce je také první vlaštovkou projektu Design by Nature, jenž ženy rozjely ve spolupráci s italskou značkou nábytku. Například textilie pohovek připomínající povrchy kamenů porostlé mechem je tak věrohodná, že kdyby sedačku někdo nainstaloval do lesa nebo na kamenný útes, možná byste ani nepoznali, že tam je.

Les v obýváku

Podle informací, které umělkyně uvádí na svých stránkách, vznikla podoba sedaček z myšlenky přenést do interiéru fragmenty divoké přírody. K napodobení jejích vybraných částí se tak ženy rozhodly využít techniku 3D skenování, frézování a tkaní. Jedna ze zakladatelek studia, Sofia Lagerkvist, se svěřila, že cílem bylo vytvořit dojem, že někdo nabral obří lopatou kus lesa nebo celou mýtinu a přenesl je do obýváku. „Šlo nám o to, vtáhnout do domovů lidí atmosféru a nádech přírody. Díky vytvoření nesčetně obrazů a kreseb a s pomocí 3D skenování v různých přírodních podmínkách tak vznikly tyto kusy nábytku,“ uvedla druhá designérka Anna Lindgren.

Dovést projekt Design by Nature do cíle trvalo čtyři roky a ženy během té doby také spolupracovaly s několika odborníky a výzkumníky v mnoha oblastech. Pohovky, které budou k vidění příští rok na výstavě v Miláně, například staví na výzkumu o blahodárných účincích přírody na fyzické a duševní zdraví člověka.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Pohled do výstavy A COOL BREEZE (c) Galerie Rudolfinum.

Výstava A Cool Breeze přináší zajímavý pohled na zobrazování lidského těla...

Sedmnáct mezinárodních umělců s různými technikami, materiály i vizemi představuje svá díla v rámci výstavy A Cool Breeze v pražské Galerii Rudolfinum. Originálně zpracované sochařské...
Needo pomůcky pro hendikepované

Needo vyrábí designové pomůcky pro hendikepované. Jaký je příběh originální značky?

Eva Nemčková už nechtěla dál oblékat svou dceru trpící dětskou mozkovou obrnou do infantilních a nedůstojných doplňků, které u nás velmi omezený trh s...

Když svíčky hoří pro dobrou věc

Prosvětlete si konec roku originálními svícemi Apis Candela z limitované edice s knihou Hořím autorky Simony Bagarové. Veškerý zisk...

5 tipů na přírodní opalovací krémy, které nejsou testovány na zvířatech

Blíží se období, kdy odhodíme kalhoty i svetry a většinu času se budeme promenádovat po ulicích jen v šatech...

Muži se nemusí bát přijít, krví po sobě nestříkáme, říká autorka divadelního představení o menstruačním cyklu

Má ji skoro každá žena, přesto je pro mnohé stále tabu a nahlas se o ní většinou příliš nemluví....
Zavří­t reklamu