Sobota, 8 května, 2021

Nábytek, nebo kameny porostlé mechem? Takhle vypadají pohovky, které nerozeznáte od zákoutí divoké přírody 

Chtěli byste strávit dlouhé hodiny rozjímáním uprostřed lesů nebo pozorovat mořské vlny tříští se o útesy, ale přitom ležet na pohodlné sedačce? Není to nemožné. Dvojice švédských designérek se totiž rozhodla pozvat divočinu do tepla obýváků a navrhla kolekci nábytku inspirovaného přírodou. Jejich pohovky například vypadají jako mechem pokryté kameny nebo mohyly, které působí tak věrohodně, že byste je v přírodním zátiší ani nerozpoznali.

Že je produkt inspirovaný přírodou, už na svá díla dnes píše kde kdo. V některých případech jde jen o marketing a v mnohých dalších byste inspiraci říší rostlin a zvířat rozpoznali jen stěží. To však neplatí u dvojice švédských designérek ze studia Front. Sofia Lagerkvist a Anna Lindgren se totiž rozhodly navrhnout kolekci pohovek s názvem The Nature Furniture, která přírodní prvky přímo napodobuje. Kolekce je také první vlaštovkou projektu Design by Nature, jenž ženy rozjely ve spolupráci s italskou značkou nábytku. Například textilie pohovek připomínající povrchy kamenů porostlé mechem je tak věrohodná, že kdyby sedačku někdo nainstaloval do lesa nebo na kamenný útes, možná byste ani nepoznali, že tam je.

Les v obýváku

Podle informací, které umělkyně uvádí na svých stránkách, vznikla podoba sedaček z myšlenky přenést do interiéru fragmenty divoké přírody. K napodobení jejích vybraných částí se tak ženy rozhodly využít techniku 3D skenování, frézování a tkaní. Jedna ze zakladatelek studia, Sofia Lagerkvist, se svěřila, že cílem bylo vytvořit dojem, že někdo nabral obří lopatou kus lesa nebo celou mýtinu a přenesl je do obýváku. „Šlo nám o to, vtáhnout do domovů lidí atmosféru a nádech přírody. Díky vytvoření nesčetně obrazů a kreseb a s pomocí 3D skenování v různých přírodních podmínkách tak vznikly tyto kusy nábytku,“ uvedla druhá designérka Anna Lindgren.

Dovést projekt Design by Nature do cíle trvalo čtyři roky a ženy během té doby také spolupracovaly s několika odborníky a výzkumníky v mnoha oblastech. Pohovky, které budou k vidění příští rok na výstavě v Miláně, například staví na výzkumu o blahodárných účincích přírody na fyzické a duševní zdraví člověka.

spot_img
Filip Krampla lepí nábytek lepidlem z rýže. A sklízí úspěchy

Filip Krampla lepí nábytek lepidlem z rýže. A sklízí úspěchy

Student Filip Krampla si zatím jako jediný Čech osvojil tradiční japonskou techniku, která spočívá v používání ekologického lepidla vyrobeného z rýže. A přes veškeré...
Když knihy ožívají Příběhy o pandemii, které si přečíst během večerů karanténě

Když knihy ožívají: Příběhy o pandemii, které si přečíst během večerů...

Asi každý rozumný a zodpovědný člověk tráví v těchto dnech večery doma. Pokud už vás nebaví přepínat televizi z jedněch zpráv na druhé a...

Spasí nás umělá inteligence?

„Seriálům o technologiích se vyhýbám jako čert kříži, bojím se, že by mi zvedly už tak vysoké hladiny kortizolu....

Albert Černý: Kdybych nezpíval, asi bych byl průvodcem

Právě odletěl do izraelského Tel Avivu, aby za pár dní společně se svou kapelou Lake Malawi bojoval v mezinárodní...

Víte, kdo šije vaše oblečení? Podívejte se, jak uspěly velké módní značky v žebříčku transparentnosti

Víte, kdo šije oblečení, které nosíte, nebo kde se na ten stylový letní top shání materiál? A jak moc...
Zavří­t reklamu