Čtvrtek, 30 března, 2023

Nábytek, nebo kameny porostlé mechem? Takhle vypadají pohovky, které nerozeznáte od zákoutí divoké přírody 

Chtěli byste strávit dlouhé hodiny rozjímáním uprostřed lesů nebo pozorovat mořské vlny tříští se o útesy, ale přitom ležet na pohodlné sedačce? Není to nemožné. Dvojice švédských designérek se totiž rozhodla pozvat divočinu do tepla obýváků a navrhla kolekci nábytku inspirovaného přírodou. Jejich pohovky například vypadají jako mechem pokryté kameny nebo mohyly, které působí tak věrohodně, že byste je v přírodním zátiší ani nerozpoznali.

Že je produkt inspirovaný přírodou, už na svá díla dnes píše kde kdo. V některých případech jde jen o marketing a v mnohých dalších byste inspiraci říší rostlin a zvířat rozpoznali jen stěží. To však neplatí u dvojice švédských designérek ze studia Front. Sofia Lagerkvist a Anna Lindgren se totiž rozhodly navrhnout kolekci pohovek s názvem The Nature Furniture, která přírodní prvky přímo napodobuje. Kolekce je také první vlaštovkou projektu Design by Nature, jenž ženy rozjely ve spolupráci s italskou značkou nábytku. Například textilie pohovek připomínající povrchy kamenů porostlé mechem je tak věrohodná, že kdyby sedačku někdo nainstaloval do lesa nebo na kamenný útes, možná byste ani nepoznali, že tam je.

Les v obýváku

Podle informací, které umělkyně uvádí na svých stránkách, vznikla podoba sedaček z myšlenky přenést do interiéru fragmenty divoké přírody. K napodobení jejích vybraných částí se tak ženy rozhodly využít techniku 3D skenování, frézování a tkaní. Jedna ze zakladatelek studia, Sofia Lagerkvist, se svěřila, že cílem bylo vytvořit dojem, že někdo nabral obří lopatou kus lesa nebo celou mýtinu a přenesl je do obýváku. „Šlo nám o to, vtáhnout do domovů lidí atmosféru a nádech přírody. Díky vytvoření nesčetně obrazů a kreseb a s pomocí 3D skenování v různých přírodních podmínkách tak vznikly tyto kusy nábytku,“ uvedla druhá designérka Anna Lindgren.

Dovést projekt Design by Nature do cíle trvalo čtyři roky a ženy během té doby také spolupracovaly s několika odborníky a výzkumníky v mnoha oblastech. Pohovky, které budou k vidění příští rok na výstavě v Miláně, například staví na výzkumu o blahodárných účincích přírody na fyzické a duševní zdraví člověka.

Vychází 29. března

Malířka Petra McGrath o Austrálii: Když jsem viděla tu krásu, musela...

Petra McGrath před lety opustila pohodlný život v Praze a vyrazila do Austrálie. Začalo to jako dobrodružství na pár měsíců a nakonec v Austrálii našla druhý domov.

Matka jako madona i pavouk. Jak ztvárnili své mámy Warhol nebo...

V neděli se slaví Svátek matek. Hold mateřské roli vzdávali a vzdávají umělci a umělkyně po celém světě. Pojďme se společně podívat na ta nejniternější zachycení vztahu, který ke svým matkám chovali.

Dovolená jinak

Když jsem se na přelomu roku rozhodla s přáteli navštívit zemi, která ve mně vyvolávala nádherné vzpomínky z doby...

Architekt Petr Kousal uspěl v Londýně. Pracuje i na obřím náboženském komplexu v Abú Dhabí

V předních světových architektonických kancelářích pracují desítky českých architektů a architektek, o kterých se u nás doma moc neví a nepíše, což je škoda.

Kyperské podvodní muzeum pomáhá s obnovou života na dně moře

Pod hladinou moře na pobřeží Ayia Napa můžete kromě přírodního divadla, které nikdy neomrzí, nově obdivovat také dechberoucí umělecká...
Zavří­t reklamu