Neděle, 10 prosince, 2023

Krištof Kintera a Denisa Václavová ukážou obrazy, které jim visí doma

Výtvarník Krištof Kintera a kurátorka Denisa Václavová zvou do pražské galerie Prostora na ojedinělou výstavu, na níž představí umělecká díla ze svých sbírek.

Originální kurátorský počin v galerii Prostora nezahrnuje díla Krištofa Kintery a Denisy Václavové, ale ukáže to, co se těmto výrazným osobnostem české výtvarné scény líbí. Z vlastních sbírek dali dohromady obrazy, instalace, fotografie či sochy od čtyřicítky umělců.

Na výstavě je zastoupena nejmladší generace české scény (např. Dávid Čerťanský, Ester Knapová, Samuel Kollárik, Kateřina Ondrušková), střední generace a vrstevníci autorů (David Böhm a Jiří Franta, Zbyněk Baladrán, Lukáš Jasanský a Martin Polák, Ondřej Přibyl, Jiří Petrbok, Jan Šerých), ale např. i dílo od Milana Knížáka nebo Miroslava Tichého. Jediným zahraničním vystavujícím je David Shrigley, jehož dílo So Sorry For Being Me dalo výstavě název.

Denisa Václavová a Krištof Kintera, foto: Galerie Prostora

Krištof Kintera a Denisa Václavová spojují síly nad každoročním festivalem 4+4 Dny v pohybu, který se věnuje výtvarnému umění a divadlu. Krištof dlouhodobě stojí za výtvarným řešením tohoto site-specific festivalu, za jeho vizuální identitou a za hlavními slogany. Denisa festival dramaturgicky, kurátorsky a produkčně zajišťuje a věnuje se právě výstavám umění v netradičních prostorech.

Výstavu So Sorry For Being Me oba zahájí vernisáží v úterý 26. září. Veřejnosti bude přístupná od 27. září až do 15. prosince 2023.

Vychází 28. listopadu

Umělkyně chce poukázat na plýtvání a tvoří působivá díla ze zvířecích...

Emma Witter tvoří nádherné vázy a do nich i jemné květiny. Na tom by nebylo nic zas až tak zvláštního, kdyby celá díla nebyla...

Redakce WHAT vytipovala nejzajímavější počiny letošní přehlídky Designblok, o kterých byste...

V neděli skončil pětadvacátý ročník přehlídky nejnovějších designových počinů Designblok. Po zevrubném prozkoumání všech vystavujících vám přinášíme pět tipů, u kterých se snoubí styl,...

Pozitivní covídka: Vůně orientu

Cestovatelská povídka z Maroka vás vezme do tradičních lázní i do pouště na hřbetu velblouda. „Výlet to byl krásný, mám z něj plno písku a plno fotek,“ říká koučka Erika Bach, která začala s psaním humorně laděných povídek v době covidu. Proto je nazvala pozitivní covídky.

Kým se inspiruje cukrářka Mirka van Gils známá z televizní soutěže Peče celá země?

Za dva týdny startuje druhá řada oblíbené cukrářské soutěže Peče celá země, v níž před dvěma lety coby porotkyně...

Šedivé vlasy jako trend letošního roku

V roce 2019 budete se stříbrem na hlavě zaručeně trendy.Pokud jste tedy při prohrábnutí své hřívy před zrcadlem objevili...
Zavří­t reklamu