Neděle, 10 prosince, 2023

Kolekce Duše lesa vyvolává touhu po doteku

Blíže k přírodě, přirozenosti a k pravým hodnotám. V nové kolekci sklárny Moser „Duše lesa“ se autor, umělecký ředitel Jan Plecháč, inspiroval rozmanitostí přírodních struktur. Odráží se v ní kus lesa, jeho duše, kterou tvůce přenáší do kulturního prostředí, interiéru.

Autor skrze kolekci vyzývá k otevření mysli a vnímání všemi smysly. Harmonizující spojení barev a dokonalých struktur přináší únik od současného strojového světa. Součástí kolekce jsou vázy Fungi, Conea, Pinea a Microcosmos s rytinou ilustrátora Michala Bačáka a také nápojová kolekce s vázou Bark. 

„Líbí se mi snovost, surreálno, a promítám to do věcí, které tvořím. Myslím, že bychom všichni měli víc snít,“ říká umělecký ředitel Moseru Jan Plecháč. Foto: Moser

Kolekce Duše lesa, která bude představena na říjnovém Designbloku, nabízí nové možnosti, jak netradičně vnímat okolní svět, tvořit si k němu prostřednictvím smyslů nový vztah, nechat na sebe působit spojení barvy, struktury a harmonie, kterou v sobě člověk může nalézt právě v lese. 

Expozice Up sklárny Moser je unikátním spojením přes sto let starých řemesel a moderního designu. Její součástí je i nová podzimní kolekce Duše lesa, která na Designbloku zažije svou premiéru. Instalace bude k vidění v Superstudiu, výstavní plocha P17, Veletržní palác (Dukelských hrdinů 47, Praha 7). Otevírací doba expozice bude od středy 4. do 8. 10. 2023.

Vychází 28. listopadu

Art Index Pop Up nabídne to nejlepší ze současné umělecké špičky

Chystá se unikátní výstava české umělecké špičky. Už pošesté totiž připravuje J&T BANKA žebříček popisující vývoj současné výtvarné scény v České republice –Art Index....

Den české animace má program pro děti i dospělé

Pražské Bio Oko zve ve čtvrtek 20. října na přehlídku filmů a také na animátorský swap – výměnný trh výtvarných pomůcek, komiksů nebo DVD.

Simona Krainová: Moje nemoc pro mě byla varováním

Jsou lidé, kteří dokážou pořádně překvapit. Jako modelka, herečka a podnikatelka Simona Krainová. Čekáte královnu sociálních sítí a večírků...

Barču srazil řidič na přechodu a od nehody ujel. „Řidič je mi ukradený, hlavně ať se Barča uzdraví!“ říká maminka

V roce 2021 se stalo na našich silnicích téměř sto tisíc dopravních nehod. Z policejních statistik vyplývá, že od 17 tisíc z nich řidiči a řidičky odjeli. Osm lidí po nehodě zemřelo, devatenáct si následky těžkých zranění nese dodnes. Mezi nimi je i Bára. Řidič ji srazil na dobře osvětleném přechodu pro chodce a zmizel.

Hostitelem pro děti z dětských domovů se může stát kdokoli, říká zakladatelka zahrady, v níž kvetou rostliny i vztahy

„Když je mi špatně a opečuju někoho jiného, vždycky se mi zlepší nálada, protože vidím zpětnou vazbu od druhého,“...
Zavří­t reklamu