Středa, 1 února, 2023

Grafika roku: Výstava představí nejlepší autorské knihy i počítačovou grafiku

Ještě do konce ledna je možné přihlásit své výtvarné dílo na největší přehlídku současné domácí grafické tvorby.

Nadace Hollar vyhlašuje 28. ročník projektu Grafika roku a registrace do něj jsou otevřeny až do 31. ledna. Výzva se týká jak profesionálních autorů nebo studentů grafických oborů, tak nadšenců do grafické tvorby. Nadace přijímá díla, která vznikla v průběhu roku 2022, ať už jde o litografii, serigrafii, hlubotisk, tisk z výšky, počítačovou grafiku nebo autorskou knihu bez omezení formátu. Výběr toho nejlepšího pak uvidíme od 13. dubna v Lapidáriu Betlémské kaple a v České galerii moderního umění na Betlémském náměstí v Praze. V rámci akce se udílí cena Vladimíra Boudníka. Loňskou laureátkou se stala Tereza Lochmann, s níž jste si u nás mohli přečíst rozhovor. Více informací včetně přihlášky najdete na stránkách nadace.

Vychází 31. ledna

Královna českého šperku sbírá materiál pro svou práci na zahradě i...

Dana Bezděková krásu spatřuje ve všem. V lámajících se slunečních paprscích, v kamenech, ve vesmíru, v technologiích, vidí ji ale i v zrezlých trubkách a do šperku dokáže vložit i jedovatou rtuť.

Do světa za uměním: Tipy na muzea a akce, které by...

Přemýšlíte, kam vyrazíte na cesty? Zapomeňte na přelidněné pláže a jeďte raději do zahraničí za uměním. Objevujte. Poznávejte. Nechte se inspirovat. Protože Art is life, life is art.

Velký sýrový průvodce: Jak chutnají a které se hodí k vínu?

Sýr probouzí smysly, dodává pokrmům šmrnc a lahodí i jen tak k vínu. Existují tisíce druhů, z nichž každý má svou specifickou chuť, aroma a složení. Kterému podlehnete vy?

Malířka Jelly Green používá své obrazy k záchraně pralesa

Sedmadvacetiletá britská malířka Jelly Green se rozhodla, že její pomoc Amazonskému deštnému pralesu neskončí pouze u sdílení tragických obrázků...

Pravidla pro turné Beyoncé: Žádný alkohol a žádné „MeToo“

V létě příštího roku se hudební královna rozjede na světové turné k letošnímu albu Renaissance a chce pro svůj tým zajistit bezpečné prostředí. Zakázala drogy a mejdany a nabízí psychickou podporu.
Zavří­t reklamu