Neděle, 10 prosince, 2023

Grafika roku: Výstava představí nejlepší autorské knihy i počítačovou grafiku

Ještě do konce ledna je možné přihlásit své výtvarné dílo na největší přehlídku současné domácí grafické tvorby.

Nadace Hollar vyhlašuje 28. ročník projektu Grafika roku a registrace do něj jsou otevřeny až do 31. ledna. Výzva se týká jak profesionálních autorů nebo studentů grafických oborů, tak nadšenců do grafické tvorby. Nadace přijímá díla, která vznikla v průběhu roku 2022, ať už jde o litografii, serigrafii, hlubotisk, tisk z výšky, počítačovou grafiku nebo autorskou knihu bez omezení formátu. Výběr toho nejlepšího pak uvidíme od 13. dubna v Lapidáriu Betlémské kaple a v České galerii moderního umění na Betlémském náměstí v Praze. V rámci akce se udílí cena Vladimíra Boudníka. Loňskou laureátkou se stala Tereza Lochmann, s níž jste si u nás mohli přečíst rozhovor. Více informací včetně přihlášky najdete na stránkách nadace.

Vychází 28. listopadu

„Synův pláč zásadně změnil mou tvorbu,“ říká Lubomír Typlt, jeden z...

Rozsáhlou výstavu Levitace předního českého malíře, pro jehož obrazy je charakteristická silně kontrastní barevnost a sarkastický humor, můžete aktuálně vidět v pražské Ville Pellé. WHAT zjišťoval, jak moc formovalo tvorbu Lubomíra Typlta otcovství a proč dokáže být jedním tématem posedlý dlouhé roky.

Nadanou architektku odmítali kvůli barvě pleti i kvůli tomu, že je...

Historii architektury přepsala Norma Merrick Sklarek - dívka, která do osmnácti let nesměla chodit do divadel předním vchodem a v autobuse nemohla sedět v přední části určené bílým pasažérům.

Ekologické trendy v architektuře: Omítka z konopí i kompostovací záchodky

Udržitelnost a architektura se v posledních letech propojují čím dál tím více. Není tak divu, že se studia i...

Dnes už se nedá tvořit, aniž byste reagovali na celosvětovou problematiku, říká návrhářka Barbora Kotěšovcová

Dva studenti pražské UMPRUM se rozhodli, že pomocí svých děl působivě propojí dva světy. V rukou skláře Františka Jungvirta...

Den české animace má program pro děti i dospělé

Pražské Bio Oko zve ve čtvrtek 20. října na přehlídku filmů a také na animátorský swap – výměnný trh výtvarných pomůcek, komiksů nebo DVD.
Zavří­t reklamu