Neděle, 1 října, 2023
spot_img

Den české animace má program pro děti i dospělé

Pražské Bio Oko zve ve čtvrtek 20. října na přehlídku filmů a také na animátorský swap – výměnný trh výtvarných pomůcek, komiksů nebo DVD.

Tradiční oslava domácí animace každoročně připadá na den, který je blízko Mezinárodnímu dni animovaného filmu (28. října) a výročí narození velkého výtvarníka, profesora Břetislava Pojara (7. října). Dne 12. října uplynulo 10 let od jeho úmrtí.

V pražském Biu Oko se už od rána sejdou milovníci animace s tvůrci a studenty výtvarných oborů. Na programu je například česko-slovenský snímek pro celou rodinu Websterovi ve filmu podle animovaných pohádek o sympatické pavoučí rodině. Odpoledne dojde řada na Animobraní – přehlídku nejnovější tvorby z šesti uměleckých škol.

Letošní novinkou je aniSWAP, tedy nejekologičtější a nejekonomičtější možnost získat něco zajímavého a naopak předat smysluplně dál něco nevyužitého. Měnit se budou jak výtvarné pomůcky a materiál pro animaci, tak knihy, časopisy, komiksy, DVD s animovanými filmy nebo filmový merch.

Kompletní program a podrobnosti najdete na stránkách kina.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Filmová studia a televize jdou společně do boje proti obtěžování a...

BBC, HBO a další hercům mimo jiné slibují zajistit na place při erotických scénách koordinátory intimity. Herec Sean Bean přitom nedávno prohlásil, že takový koordinátor zabíjí atmosféru.

Proč milujeme dobová dramata? Dle psychologů zlepšují mentální zdraví i sociální vazby

Do kin přichází druhý film z Panství Downton, ČT úspěšně reprízuje První republiku, Netflix si mne ruce nad sledovaností Bridgertonu a chystá další řady... Historické seriály jsou sázkou na jistotu.

Proč nakupujeme oblečení, které pak ani nenosíme? Odpověd zná stylistka Kamila Vodochodská

Co nás vede k impulzivním nákupům a co je základním kamenem nového šatníku? To se dozvíte v rozhovoru se slow stylistkou, návrhářkou, milovnicí second handů, vintage pokladů a upcyklace Kamilou Vodochodskou.

Ztráta dítěte je trauma, které nikdy nepřestane bolet, říká těhotná Vendula Pizingerová

Jestli se o někom dá s čistým svědomím říct, že má v životě takzvaně naloženo, tak je to Vendula...
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu