Čtvrtek, 2 února, 2023
spot_img

Den české animace má program pro děti i dospělé

Pražské Bio Oko zve ve čtvrtek 20. října na přehlídku filmů a také na animátorský swap – výměnný trh výtvarných pomůcek, komiksů nebo DVD.

Tradiční oslava domácí animace každoročně připadá na den, který je blízko Mezinárodnímu dni animovaného filmu (28. října) a výročí narození velkého výtvarníka, profesora Břetislava Pojara (7. října). Dne 12. října uplynulo 10 let od jeho úmrtí.

V pražském Biu Oko se už od rána sejdou milovníci animace s tvůrci a studenty výtvarných oborů. Na programu je například česko-slovenský snímek pro celou rodinu Websterovi ve filmu podle animovaných pohádek o sympatické pavoučí rodině. Odpoledne dojde řada na Animobraní – přehlídku nejnovější tvorby z šesti uměleckých škol.

Letošní novinkou je aniSWAP, tedy nejekologičtější a nejekonomičtější možnost získat něco zajímavého a naopak předat smysluplně dál něco nevyužitého. Měnit se budou jak výtvarné pomůcky a materiál pro animaci, tak knihy, časopisy, komiksy, DVD s animovanými filmy nebo filmový merch.

Kompletní program a podrobnosti najdete na stránkách kina.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Poporodní deprese řešila alkoholem. Hayden Panettiere promluvila o boji se závislostí

„Lidi kolem mě řešili moje pití daleko víc, než je kdy zajímala poporodní deprese,“ svěřila se herečka. Problémy začala mít po narození dcery, kterou má s bývalým boxerským šampionem Vladimirem Kličkem.

Cesty Lukáše Loskota: Organický život u protinožců

Lukáš Loskot  vybudoval velmi oblíbený concept store s niche parfémy a luxusní přírodní kosmetikou Ingredients. Je ale také vášnivý...

5 faktů o náhradní rodinné péči aneb Rodičem na dobu (ne)určitou

Zvažovali jste někdy, že byste otevřeli svou náruč „cizímu” dítěti a stali se pěstouny nebo osvojiteli? Ať už vás...

Vyhrajte čerstvé ryby na vánoční hostinu od společnosti Boxxi

Asi už jste zaregistrovali náš vánoční speciál, v němž můžete od 6. do 18. 12. soutěžit o produkty 12...
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu