Středa, 6 prosince, 2023
spot_img

Největší beauty hříchy, které škodí vaší pleti či vlasům. Neděláte je také?

Proč páchat zbytečné chyby na svém obličeji, nehtech a vlasech? Ptali jsme se odborníků na krásu, čeho se máme raději vyvarovat.

Lucie Rajská, dermatoložka a primářka Kliniky preventivní dermatologie

Často se setkávám s tím, že ženy večer před ulehnutím vynechávají odlíčení a očištění obličeje. A není pravdou, že pokud se nelíčíme, není potřeba pleť odličovat nebo jiným způsobem zbavovat nečistot. Přes den se na pleti usazují mikročástečky prachu, smogu, ale i pot nebo kožní maz. Pokud pleť takových nečistot před spaním nezbavíme, společně s dalším potem a kožním mazem zanášejí póry a po probuzení se můžeme těšit z nových pupínků. Ráno doporučuji pleť čistit alespoň v jednom kroku, ve večerní rutině může být klidně dvoufázové odlíčení, kdy v prvním kroku použijeme mastný produkt, ve druhém třeba gel či čisticí emulzi. Při odličování radím nepoužívat horkou ani teplou vodu – rozšiřuje póry i cévy, pleť rudne. Optimální je čistit pleť chladnou nebo studenou vodou, po které je pleť svěží a rozzářená. Pozor také na používání hrubých odličovacích tamponů – úplně na začátek doporučuji zjemnit strukturu vaty studenou vodou, povrch se tím uhladí a nedochází k takovému „dření“ pleti.

Tamara Rotterová, nehtová specialistka, školitelka značky Alessandro

Mnoho lidí si neuvědomuje, jak jsou upravené ruce ve společenském styku důležité. Často s nimi gestikulujeme a pozornost se na ně tak mnohdy upíná stejně jako k obličeji. K největším faux pas patří okousané nehty se zatrhanými kůžičkami, oprýskaný lak nebo odrostlé modeláže nehtů. Pokud ženy nosí trvanlivé laky (jako je např. legendární Striplac), které tvrdnou pod UV lampou, a pak někam cestují, doporučuji vzít si s sebou alespoň klasický lak na nehty ve stejném odstínu, kterým se dá případná nehoda s odloupnutím nebo poškozením rychle opticky „zamaskovat“. Také radím jednou za čas zajít na manikúru k odborníkům, kteří nehty upraví a dají je do kupy na dlouho. To platí pro ženy i pro muže.

Jana Habrcetlová, vizážistka, Trainer & Sales Manager, Líčírna Organics

Velmi často se setkávám s tím, že ženy nepoužívají péči. To je velká chyba, protože dekorativní kosmetika následně nefunguje tak, jak má. Nejenže se make-up velmi špatně nanáší, ale pokud není pleť dostatečně hydratovaná a vyživená díky péči, bere si hydrataci právě z make-upu. Na pleti kvůli tomu zůstává nerovnoměrný pigment. Zapomínat bychom s péčí neměli ani na oční okolí. Omylem také bývá, že se dámy v pokročilém věku líčí stejně výrazně jako zamlada. S přibývajícími roky nám přibývají vrásky, mění se textura i tón pleti a gravitace se hlásí o slovo víc než kdy dřív. Je potřeba ubrat na barvách a vrstvách, nechat pleť dýchat a naopak jí dodat šťávu. Protože vyšší věk neznamená méně sex-appealu, dámy. Zapomněla bych na výrazné barevné stíny, na tekuté linky (nahradíme je měkkou tužkou) a barvu i výsledný finiš rtěnky bych volila s citem.

Pavel Filandr, kadeřník a stylista, technolog firmy New Flag

Jedním z největších prohřešků je domácí barvení vlasů. Mnozí si neuvědomují, že neustálé protahování barev do konců zapříčiní ztmavnutí a usazení až „zažrání“ pigmentu do vlasů. Z toho plyne několik dalších problémů: Odbarvení je nedokonalé. V délkách se dělají fleky. Vlasy jsou těžké a plihnou.Dalším častým problémem je používání neprofesionální péče, která potahuje vlasy. Ač to na první pohled není patrné, je to velké zlo. Barvy kvůli tomu pak na vlasech nechytají. Vlasy a pokožka se dusí a předčasně stárnou. Z toho vyplývá silné vypadávání a předčasné řídnutí vlasového porostu. Při opravě barvy by v první řadě měl kadeřník sáhnout po čisticí lázni, následně by měl určit správnou diagnostikou co nejšetrnější způsob odstranění pigmentů, pokud je to potřeba. A podle toho vybírat melír: s keratinem nebo bez, alkalický nebo nealkalický, a to vše v doprovodu profesionální péče, protože po takovém zásahu je v první řadě potřeba vrátit do vlasů hydrataci, protein a elasticitu, které jsou jim vlastní. Používáním vhodné profesionální péče usnadňujete kadeřníkům ošetření v salonu, zároveň efektivně pečujete o své vlasy a pomáháte prodloužit barevný efekt.

Eva Dřevínková, plastický chirurg z kliniky plastické chirurgie a estetické dermatologie LaserPlastic

Prohřešků se dopouštějí nejen ženy, ale i muži. Již mnohokrát jsme odmítli vykonat zákrok, který nedával smysl. Naším cílem je pacientům pomáhat k lepšímu zdraví a vyššímu sebevědomí, takže pokud se jejich přání s tímto neslučuje, raději odmítneme. Může se to týkat příliš velkých nepřirozených augmentací prsů, ze kterých by pak bolela záda a nehodila by se k postavě. Nebo liposukce v místech a u osob, kde není potřeba. Často se pacienti mýlí i v tom, na jaký zákrok by měli jít, a můžeme jim doporučit vhodnější alternativu, například neinvazivní modelaci těla. Prohřešků se však dopouštějí i ti, kteří nepřijdou a způsobují si zdravotní komplikace. Například odstranění převislých víček, která vedou ke zhoršení zraku a bolestem hlavy.

Olga Svobodová, kosmetička a masérka, OliOla Organic Beauty studio

Často se setkávám s neodborným mačkáním pupínků nebo nesprávným výběrem kosmetiky pro danou pleť. Rovněž je důležité hlídat expiraci kosmetiky – a to jak pleťové, tak dekorativní. Zejména ta přírodní neobsahuje klasické konzervanty, proto vydrží kratší dobu. Nalepte si proto na obal datum, kdy jste přípravek otevřeli, a spotřebujte ho do doby, která je uvedena na obalu v podobě piktogramu s otevřeným kelímkem, který má na sobě číslo. Např. 6M znamená, že po otevření výrobek vydrží šest měsíců. Když se kosmetika zkazí, může způsobit silné podráždění pleti.

 

 

Vychází 28. listopadu

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Poznejte tajemství luxusní péče o tělesné partie s chloupky

Americké značce Fur se připisuje zásluha o spuštění nové éry péče o tělesné partie bez ohledu na to, zda na nich chloupky zůstaly, či...

3 tipy na dárky, které zabodují u každého milovníka krásné pleti

Vzduch voní po sladkých perníčcích a svařeném víně, ulice zdobí tisíce světel. To znamená jediné – Vánoce jsou už...

Perníková dýňová kaše podle Janiny z Cukrfree

 Pokud vás často honí mlsná, ale nechcete se odbývat jen nezdravými sladkostmi napěchovanými cukrem, uvařte si perníkovou dýňovou kaši,...

Rekonstruovaný byt má kuchyň v modré a zlaté. Je to riskantní kombinace, přiznává architektka

V interiéru secesního bytu v centru Varšavy se setkává minimalismus s historickými prvky i výraznými barevnými akcenty. Za návrhem stojí polská architektka Marta Chrapka, kterou při práci ovlivňují vzpomínky na domov prarodičů i pobyt v Africe.
Zavří­t reklamu