Pondělí, 30 ledna, 2023
spot_img

Zpěvačka Rihanna a zakladatel Twitteru rozdávají miliony. Dostanou je bezdomovci, lesbičky nebo duševně nemocní

Zpěvačka Rihanna dokáže oslnit nejen svými sexy tvary a silným hlasem. Barbadoská kráska už totiž v minulosti několikrát dokázala, že má srdce na správném místě. Stejně je tomu i v době koronavirové. Majitelka značky Fenty Beauty se totiž nyní spojila s jedním ze zakladatelů Twitteru Jackem Dorseym, aby uprostřed pandemie věnovali miliony dolarů na služby především v oblasti duševního zdraví.

Autorka celosvětových hitů Rihanna oznámila, že si její nadace Clara Lionel Foundation, kterou v roce 2012 založila, a která podporuje a financuje vzdělávací i zdravotnické programy po celém světě, plácla s iniciativou #StartSmall jednoho ze zakladatelů Twitteru Jacka Dorseyho a přislíbila společně věnovat 12 milionů liber. A to organizacím zaměřeným na řešení závažných problémů, jež nastaly během propuknutí pandemie Covid-19, jakými jsou třeba duševní zdraví, potravinová nouze nebo ztráta příjmů.

Peníze pro organizace na prevenci sebevražd

Jak informoval server Independent, tak v prohlášení, které se objevilo na Twitteru, pak zástupci CLF uvedli: „Jak pandemie pokračuje, stále zůstává potřeba podpory a pomoci skupinám, které jsou celou situací nejvíce zasaženy. Těmito prostředky chceme podpořit například domácnosti s nízkými příjmy, LGBTQ mládež, studenty mimo školu a všechny uprostřed reality, která ukazuje, že rasová nerovnost na vrcholu pandemie zhoršuje stav ohrožení veřejného zdraví.”

Jako oblasti, které pomoc zvlášť potřebují, pak organizace vyzdvihuje například Chicago nebo Newark, kde jsou jedny z největších ohnisek nákazy a senioři nebo rodiny s nízkými příjmy každý den riskují své zdraví i živobytí. Pokud už z nich tedy nejsou bezdomovci.  V USA pak prý dokonce dramaticky vzrostla poptávka po organizacích podporujících duševní zdraví a zvýšil se i zájem o instituce na prevenci sebevražd, zejména těch, které slouží dětem, studentům a LGBTQ mládeži. Právě těmto organizacím a institucím pak také poputují darované peníze.

Rozhodně to ale není poprvé, co by se dvojice v spojila, aby podala pomocnou ruku. V dubnu Rihanna a Dorsey darovali 3,4 milionu liber na pomoc obětem domácího násilí v rámci nucené karantény během pandemie. Tehdy uvedli, že peníze poputují na zajištění ubytování, jídla a poradenství pro jednotlivce a jejich děti, které trpí právě domácím násilím v době, kdy jsou jiné ubytovací možnosti plné, ale incidenty jsou na vzestupu.

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...
Aktivistka Greta Thunbergová

Aktivistka Greta Thunbergová sahá po „Nobelovce“

Je jí šestnáct a dokázala spojit studenty z celého světa. Švédská aktivistka Greta Thunbergová bojuje proti nedostatečné činnosti politiků v oblasti klimatických změn pomocí pátečních stávek...

Vaše tělo po dvaceti letech v kanceláři? Chlupy v uších, hrb i křečové žíly

Seznamte se s Emmou. Nezdravě vypadající shrbenou paní s křečovými žilami a chlupy v uších. Přesně jako tato figurína...

Tip na dárek, který potěší každého

Přemýšlíte, co speciálního dát letos blízkým? Darujte jim odpočinek v podobě pečujících masáží inspirovaných lákavou exotikou Thajska, Bali a...

Třeštíkovi: Místo topení obraz na stěně

Nikdy nemuseli překonávat krizi. Shodli se na tom, jak vychovávat děti a že je důležitější mít doma obraz než...
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu