Neděle, 1 října, 2023
spot_img

Vítězové Eurovize prodali trofej, aby mohli koupit drony pro ukrajinskou armádu

Skupina Kalush Orchestra z Ukrajiny, která ovládla letošní ročník hudební soutěže Eurovize, vydražila vítěznou cenu za 900 tisíc dolarů. Peníze věnuje na podporu ukrajinských vojáků.

Od roku 2008 přebírají vítězové Eurovize velký ručně broušený mikrofon ze skla od návrháře Kjella Engmana. Letos si ho odnesla ukrajinská skupina Kalush Orchestra za píseň Stefania, kterou její člen Oleh Psiuk psal pro svou matku. Emotivní text však bylo možné vztáhnout i k aktuální situaci.

Hudební parta, která kombinuje hip hop s folklórem, včera zahrála na charitativním koncertě v Berlíně Save Ukraine — #StopWar, prostřednictvím něhož se vybíraly peníze pro ukrajinské ministerstvo zdravotnictví na materiál a vybavení do nemocnic. Jak uvedla BBC, Oleh Psiuk na koncertě apeloval na lidi, aby si nezvykali na válku, která už dle OSN připravila o život přes 4000 civilistů. „Myslím, že by to mělo být pořád na titulních stranách, dokud nepřijde mír,“ prohlásil frontman.

Kalush Orchestra souběžně dražil přes Facebook svou trofej z Eurovize a podle informací agentury Reuters má v plánu finální částku 900 tisíc dolarů (838 tisíc euro) použít na zakoupení tří dronů PD-2 ukrajinské výroby pro armádu.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Manželka Aleca Baldwina a propagátorka sebelásky ukázala na Instagramu tělo po...

Jak by mělo vypadat tělo několik týdnů po porodu? Je normální mít kila navíc, strie, celulitidu a povolenou kůži, nebo by tou dobou už...

Tipy na knižní dárky, které musíte vzít po dvou, protože je budete chtít i pro sebe

Taky máte doma málo knih? Samozřejmě, my taky. A tak se letos opět těšíme, jaké knižní dárky pod stromečkem...

Nominujte své oblíbené influencery. Letošní Czech Social Awards budou divoké!

Poprvé se budou ceny pro inspirativní hvězdy sociálních sítí předávat pod širým nebem, 7. června na Slovanském ostrově. Galavečeru...

Pomozte Sousedskému klubu, který pečuje o seniory a samoživitelky

Zuzana Vránová je duší Sousedského klubu, který poskytuje zdarma potraviny, ošacení, psychologickou či právní pomoc i radost seniorům nebo rodičům v nouzi. Plánuje teď pořídit food truck, aby z prodeje kávy a dobrot pomohla projekt financovat.
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu