Neděle, 17 ledna, 2021

Společnosti Avon se podařilo vysbírat sedm milionů korun na boj za zdravá prsa

Navzdory velkolepým plánům a přípravám jubilejního 20. ročníku Avon pochodu se největší charitativní akce zaměřená na boj proti rakovině prsu v České republice neuskutečnila. Avon však využil změn, které s sebou přinesla pandemie koronaviru, jako výzvu. Ve svém snažení nepolevil a předá 7 000 000 korun na pomoc onkologickým pacientkám.

Výjimečná situace, která postihla celý svět, změnila od základů životy každého z nás. Avon v České a Slovenské republice se rozhodl během první vlny koronaviru zareagovat formou darování 3,5 tuny hygienických potřeb pro nejzranitelnější skupiny, mezi které patří i onkologické pacientky. Právě ony jsou totiž pro kosmetickou společnost prioritou, neboť se dlouhodobě angažuje v boji za zdravá prsa. V rámci projektu Avon za zdravá prsa společnost doposud podpořila částkou 125 000 000 Kč hned několik neziskových organizací a jejich projekty, které se věnovaly širšímu povědomí o prevenci, diagnostice a léčbě onemocnění rakovinou prsu.

Trička od A Cup of Style

Jako každý rok stala hlavním symbolem pomoci charitativní trička. Ty letošní byly navrženy blogerským duem A Cup of Style. Sbírka probíhala od března a vrcholila říjnovou kampaní, jelikož říjen je mezinárodním měsícem boje proti rakovině prsu. Avon si vytyčil za cíl vysbírat co nejvíce možných financí a zároveň informovat o důležitost prevence a samovyšetření, a to také formou silné mediální kampaně, která proběhla ve dvou vlnách. Díky lidem, kteří věří v smysluplnost projektu, se v letošním roce prodalo téměř 28 000 těchto triček. Celková suma tedy sčítá zisk z jejich prodeje, podpory partnerů projektu a prodeje speciálních tří sad, kdy z každé prodané sady společnost přidala částku 20Kč na konto za zdravá prsa.

Během letošního roku měli také zákazníci možnost při svém nákupu či objednávce přispět na konto částkou 49Kč, 99kč nebo 199kč. Nakonec se tedy navzdory nepříznivé pandemické situaci podařilo vysbírat neuvěřitelnou sumu 7 milionů korun. „Avon je součástí životů žen po celém světě a našim závazkem vůči nim je starat se o jejich zdraví a bezpečnost. Pomoc a podpora žen v nelehkých situacích, ať už zdravotních, sociálních či ekonomických, je nejen naším cílem, ale i posláním. Věříme, že spolu dokážeme vytvořit z našeho světa mnohem lepší místo pro život. Projekt Avon za zdravá prsa je jedním z našich nejvýznamnějších charitativních projektů a vážíme si každého, kdo v něj věří tak pevně, jako my,“ uvedla Karina Takovenko, generální ředitelka Avon Česká republika, Slovenko, Ukrajina a Gruzie.

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Kosmetická společnost Natura & Co se zavázala k boji proti globálnímu...

Brazilská kosmetická společnost Natura & Co čítá značky jako Natura, Aesop a The Body Shop, které už v minulosti spojily své síly například s...

Jihotyrolské dožínky: Odskočte si na barevné slavnosti sklizně, kaštanů a vína

Víte, jak se v Jižním Tyrolsku slaví dožínky? Od českých oslav konce sklizně nás ve srovnání s Jižním Tyrolskem...

Cvrčci a syrečky v dortech? Sorry, pečeme jinak

Kdo z vás ještě nenavštívil originální brněnskou cukrárnu, na kterou se od jejího otevření pěje jen samá chvála, měl...

Moderátor Viktor Vincze: O víkendech proležíme s Adélou v posteli klidně deset hodin

Viktoru Vinczemu bude na konci ledna teprve třicet let. Jenže toho stihl už tolik, co jiní nepořídí za celý...
Zavří­t reklamu