Úterý, 6 června, 2023
spot_img

Společnosti Avon se podařilo vysbírat sedm milionů korun na boj za zdravá prsa

Navzdory velkolepým plánům a přípravám jubilejního 20. ročníku Avon pochodu se největší charitativní akce zaměřená na boj proti rakovině prsu v České republice neuskutečnila. Avon však využil změn, které s sebou přinesla pandemie koronaviru, jako výzvu. Ve svém snažení nepolevil a předá 7 000 000 korun na pomoc onkologickým pacientkám.

Výjimečná situace, která postihla celý svět, změnila od základů životy každého z nás. Avon v České a Slovenské republice se rozhodl během první vlny koronaviru zareagovat formou darování 3,5 tuny hygienických potřeb pro nejzranitelnější skupiny, mezi které patří i onkologické pacientky. Právě ony jsou totiž pro kosmetickou společnost prioritou, neboť se dlouhodobě angažuje v boji za zdravá prsa. V rámci projektu Avon za zdravá prsa společnost doposud podpořila částkou 125 000 000 Kč hned několik neziskových organizací a jejich projekty, které se věnovaly širšímu povědomí o prevenci, diagnostice a léčbě onemocnění rakovinou prsu.

Trička od A Cup of Style

Jako každý rok stala hlavním symbolem pomoci charitativní trička. Ty letošní byly navrženy blogerským duem A Cup of Style. Sbírka probíhala od března a vrcholila říjnovou kampaní, jelikož říjen je mezinárodním měsícem boje proti rakovině prsu. Avon si vytyčil za cíl vysbírat co nejvíce možných financí a zároveň informovat o důležitost prevence a samovyšetření, a to také formou silné mediální kampaně, která proběhla ve dvou vlnách. Díky lidem, kteří věří v smysluplnost projektu, se v letošním roce prodalo téměř 28 000 těchto triček. Celková suma tedy sčítá zisk z jejich prodeje, podpory partnerů projektu a prodeje speciálních tří sad, kdy z každé prodané sady společnost přidala částku 20Kč na konto za zdravá prsa.

Během letošního roku měli také zákazníci možnost při svém nákupu či objednávce přispět na konto částkou 49Kč, 99kč nebo 199kč. Nakonec se tedy navzdory nepříznivé pandemické situaci podařilo vysbírat neuvěřitelnou sumu 7 milionů korun. „Avon je součástí životů žen po celém světě a našim závazkem vůči nim je starat se o jejich zdraví a bezpečnost. Pomoc a podpora žen v nelehkých situacích, ať už zdravotních, sociálních či ekonomických, je nejen naším cílem, ale i posláním. Věříme, že spolu dokážeme vytvořit z našeho světa mnohem lepší místo pro život. Projekt Avon za zdravá prsa je jedním z našich nejvýznamnějších charitativních projektů a vážíme si každého, kdo v něj věří tak pevně, jako my,“ uvedla Karina Takovenko, generální ředitelka Avon Česká republika, Slovenko, Ukrajina a Gruzie.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. května

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Pandemie přinesla tisíce nových Avon Ladies. Nalákal je přivýdělek i atraktivní...

Bojují za zdravá prsa, proti domácímu násilí a na projekty spojené se zdravím a bezpečností žen odevzdali už přes 1 miliardu dolarů. I nyní,...

Když máte děti, je obrana před konzumem složitá, říká šéfka ekologické reklamní agentury

Co je nejlepší dárek pro toho, kdo nic nechce, a jak obdarovat někoho, koho neznáme? A navíc ekologicky? A jak dárek zabalit? Třeba do rostoucího papíru.

Rekonstruovaný byt má kuchyň v modré a zlaté. Je to riskantní kombinace, přiznává architektka

V interiéru secesního bytu v centru Varšavy se setkává minimalismus s historickými prvky i výraznými barevnými akcenty. Za návrhem stojí polská architektka Marta Chrapka, kterou při práci ovlivňují vzpomínky na domov prarodičů i pobyt v Africe.

Politoložka Lilia Khousnoutdinová má recept na štěstí. Inspirujte se jejími radami

Když sluníčko svítí, ptáci cvrlikají, stromy kvetou a život se nám zdá mimořádně hezký, často to popisujeme slovy “okamžiky...
Vychází 29. května
Zavří­t reklamu