Čtvrtek, 21 září, 2023
spot_img

Byly oceněny nejvtipnější fotografie z divoké přírody. Co říkáte na želvu s nekompromisním názorem nebo zvracejícího tučňáka?

V záplavě pesimistických informací o pandemii, špatném stavu naší planety i teroristických útocích je třeba jít občas naproti zprávám, které vám zvednou náladu a na chvíli se u nich odreagujete. Úsměv na tváři vám vykouzlí třeba finálové snímky soutěže Comedy Wildlife Photography Awards, která oceňuje ty nejvtipnější fotografie z divoké přírody. Prohlédněte si ty nejpovedenější z nich.

Průvod tučňáků a na jeho konci jeden zvracející, který vypadá jako po bujarém večírku, volavka, které se zrovna nepovedl styling, nebo vítězná želva, jež “vztyčeným prostředníčkem” dává jasně najevo, co si o podmořských fotografech myslí. Šestý ročník soutěže Comedy Wildlife Photography Awards přinesl opravdové skvosty. Klání, v němž se utkávají ty nejvtipnější záběry z divoké přírody, mělo navíc letos rekordní počet účastníků, a to rovnou sedm tisíc. Což je vzhledem k situaci, kdy kvůli pandemii byla většina lidí zavřená ve svých domovech a necestovala, překvapující.

Humor a pozitivita jako správná cesta

Právě díky vysoké účasti se letos zvedl i počet finalistů ze 40 na 44. V porotě pak zasedli například komik Hugh Denis, televizní reportérka a moderátorka se specializací na divočinu Kate Humble nebo klimatická aktivistka Bella Lack. Cílem cen totiž není jen rozesmát a pobavit veřejnost kuriózními a nevšedními záběry. Zakladatelé cen Tom Sullam a Paul Joynson-Hicks jsou totiž kromě profesionálních fotografů divoké zvěře také vášnivými ochránci přírody a jde jim tedy i o to, aby vytvořili odlehčený způsob, jak zapojit lidi do ochrany živočichů a budovat pozitivní asociace se zvířaty na fotografiích. Humor a pozitivita podle nich totiž hrají hlavní roli při budování povědomí i zájmu o jejich ochranu.

Tým okolo soutěže také úzce spolupracuje s organizací The Born Free Foundation, která byla založena s cílem zabránit vykořisťování divokých zvířat chovaných v zajetí, a v průběhu posledních let se tak akce více a více zaměřovala na podporu ochrany přírody po celém světě. Spolu s těmi nejlepšími fotografiemi tak zakladatelé  Comedy Photography Awards zveřejnili i seznam věcí, které můžete udělat, abyste se na ochraně divočiny přičinili i vy z pohodlí domova. Jednou z nich je třeba prosba, aby se lidé chovali tak, jako během pandemie, kdy ani neměli jinou možnost. Třeba aby méně létali letadlem, nakupovali lokální produkty nebo se stali “influencery v oblasti divočiny”, což znamená dostat témata o ochraně životního prostředí do běžných konverzací s rodinou, přáteli nebo kolegy v práci.

Všechny fotografie, které vám bezpochyby zvednou náladu, si můžete prohlédnout zde:

Vychází 2. října

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

AVU pro Ukrajinu: Přes 80 umělců věnovalo díla do dobročinné aukce

Josef Bolf, Epos 257, Vladimír Kokolia a další pedagogové, absolventi a studenti Akademie výtvarných umění poskytli svá díla do aukce, jejíž výtěžek jde na podporu ukrajinských studentů. Dnes se koná vernisáž předaukční výstavy na půdě AVU.

Silvie Dymáková: Pomoc samoživitelkám není růžová, někdy příjemci pomoci lžou

Má Českého lva za dokument Šmejdi o manipulaci seniorů na předváděcích akcích. Teď dokončila nový dokument Krychlič, pracuje pro televizi a vedle toho svůj čas věnuje také pomoci samoživitelkám.

Czech Nature Photo zná vítěze: Bodovali medvědi i luskouni

Dnes v Praze začala výstava toho nejlepšího ze soutěže Czech Nature Photo. Fotografie roku zachycuje medvědici, která brání svá...

Do práce na kole: Netvrdněte v kolonách a přihlaste se do výzvy! Počítá se i chůze nebo skejt

Zlepší vám to fyzičku i náladu, stmelí pracovní kolektiv, pomůžete životnímu prostředí a můžete i něco vyhrát. Registrace do květnové výzvy Do práce na kole je pro velký zájem prodloužena až do neděle.
Zavří­t reklamu