Čtvrtek, 26 května, 2022
spot_img

Byly oceněny nejvtipnější fotografie z divoké přírody. Co říkáte na želvu s nekompromisním názorem nebo zvracejícího tučňáka?

V záplavě pesimistických informací o pandemii, špatném stavu naší planety i teroristických útocích je třeba jít občas naproti zprávám, které vám zvednou náladu a na chvíli se u nich odreagujete. Úsměv na tváři vám vykouzlí třeba finálové snímky soutěže Comedy Wildlife Photography Awards, která oceňuje ty nejvtipnější fotografie z divoké přírody. Prohlédněte si ty nejpovedenější z nich.

Průvod tučňáků a na jeho konci jeden zvracející, který vypadá jako po bujarém večírku, volavka, které se zrovna nepovedl styling, nebo vítězná želva, jež “vztyčeným prostředníčkem” dává jasně najevo, co si o podmořských fotografech myslí. Šestý ročník soutěže Comedy Wildlife Photography Awards přinesl opravdové skvosty. Klání, v němž se utkávají ty nejvtipnější záběry z divoké přírody, mělo navíc letos rekordní počet účastníků, a to rovnou sedm tisíc. Což je vzhledem k situaci, kdy kvůli pandemii byla většina lidí zavřená ve svých domovech a necestovala, překvapující.

Humor a pozitivita jako správná cesta

Právě díky vysoké účasti se letos zvedl i počet finalistů ze 40 na 44. V porotě pak zasedli například komik Hugh Denis, televizní reportérka a moderátorka se specializací na divočinu Kate Humble nebo klimatická aktivistka Bella Lack. Cílem cen totiž není jen rozesmát a pobavit veřejnost kuriózními a nevšedními záběry. Zakladatelé cen Tom Sullam a Paul Joynson-Hicks jsou totiž kromě profesionálních fotografů divoké zvěře také vášnivými ochránci přírody a jde jim tedy i o to, aby vytvořili odlehčený způsob, jak zapojit lidi do ochrany živočichů a budovat pozitivní asociace se zvířaty na fotografiích. Humor a pozitivita podle nich totiž hrají hlavní roli při budování povědomí i zájmu o jejich ochranu.

Tým okolo soutěže také úzce spolupracuje s organizací The Born Free Foundation, která byla založena s cílem zabránit vykořisťování divokých zvířat chovaných v zajetí, a v průběhu posledních let se tak akce více a více zaměřovala na podporu ochrany přírody po celém světě. Spolu s těmi nejlepšími fotografiemi tak zakladatelé  Comedy Photography Awards zveřejnili i seznam věcí, které můžete udělat, abyste se na ochraně divočiny přičinili i vy z pohodlí domova. Jednou z nich je třeba prosba, aby se lidé chovali tak, jako během pandemie, kdy ani neměli jinou možnost. Třeba aby méně létali letadlem, nakupovali lokální produkty nebo se stali “influencery v oblasti divočiny”, což znamená dostat témata o ochraně životního prostředí do běžných konverzací s rodinou, přáteli nebo kolegy v práci.

Všechny fotografie, které vám bezpochyby zvednou náladu, si můžete prohlédnout zde:

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

BackYard: Když má umění nápad i duši

Na Kozím plácku, v srdci Prahy, září na jedné z budov neony s nápisem BACKYARD design concept store. Za zelenými dveřmi jinak vcelku přehlédnutelného...

Katalyzátor Yemi A.D.

Překvapí! Tím, jak přemýšlí o světě i o sobě samém, jak se vymyká, a přitom je typickým představitelem generace...

Osvěžující exotika do skleničky: Namíchejte si tropické ledové frappé

Letní dny se pomalu blíží a spolu se stupni na teploměru stoupá i chuť na provoněnou dávku příjemného osvěžení....

Velikonoce ve světě: Víte, kdo o svátcích hází hrnce z balkónu nebo dělá obří omeletu?

Pletení pomlázky, barvení kraslic, pečení beránka nebo mazance a koledování – to je velikonoční klasika v České republice. Jak...
Zavří­t reklamu