Úterý, 7 února, 2023
spot_img

Byly oceněny nejvtipnější fotografie z divoké přírody. Co říkáte na želvu s nekompromisním názorem nebo zvracejícího tučňáka?

V záplavě pesimistických informací o pandemii, špatném stavu naší planety i teroristických útocích je třeba jít občas naproti zprávám, které vám zvednou náladu a na chvíli se u nich odreagujete. Úsměv na tváři vám vykouzlí třeba finálové snímky soutěže Comedy Wildlife Photography Awards, která oceňuje ty nejvtipnější fotografie z divoké přírody. Prohlédněte si ty nejpovedenější z nich.

Průvod tučňáků a na jeho konci jeden zvracející, který vypadá jako po bujarém večírku, volavka, které se zrovna nepovedl styling, nebo vítězná želva, jež “vztyčeným prostředníčkem” dává jasně najevo, co si o podmořských fotografech myslí. Šestý ročník soutěže Comedy Wildlife Photography Awards přinesl opravdové skvosty. Klání, v němž se utkávají ty nejvtipnější záběry z divoké přírody, mělo navíc letos rekordní počet účastníků, a to rovnou sedm tisíc. Což je vzhledem k situaci, kdy kvůli pandemii byla většina lidí zavřená ve svých domovech a necestovala, překvapující.

Humor a pozitivita jako správná cesta

Právě díky vysoké účasti se letos zvedl i počet finalistů ze 40 na 44. V porotě pak zasedli například komik Hugh Denis, televizní reportérka a moderátorka se specializací na divočinu Kate Humble nebo klimatická aktivistka Bella Lack. Cílem cen totiž není jen rozesmát a pobavit veřejnost kuriózními a nevšedními záběry. Zakladatelé cen Tom Sullam a Paul Joynson-Hicks jsou totiž kromě profesionálních fotografů divoké zvěře také vášnivými ochránci přírody a jde jim tedy i o to, aby vytvořili odlehčený způsob, jak zapojit lidi do ochrany živočichů a budovat pozitivní asociace se zvířaty na fotografiích. Humor a pozitivita podle nich totiž hrají hlavní roli při budování povědomí i zájmu o jejich ochranu.

Tým okolo soutěže také úzce spolupracuje s organizací The Born Free Foundation, která byla založena s cílem zabránit vykořisťování divokých zvířat chovaných v zajetí, a v průběhu posledních let se tak akce více a více zaměřovala na podporu ochrany přírody po celém světě. Spolu s těmi nejlepšími fotografiemi tak zakladatelé  Comedy Photography Awards zveřejnili i seznam věcí, které můžete udělat, abyste se na ochraně divočiny přičinili i vy z pohodlí domova. Jednou z nich je třeba prosba, aby se lidé chovali tak, jako během pandemie, kdy ani neměli jinou možnost. Třeba aby méně létali letadlem, nakupovali lokální produkty nebo se stali “influencery v oblasti divočiny”, což znamená dostat témata o ochraně životního prostředí do běžných konverzací s rodinou, přáteli nebo kolegy v práci.

Všechny fotografie, které vám bezpochyby zvednou náladu, si můžete prohlédnout zde:

Vychází 31. ledna

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Muži se nemusí bát přijít, krví po sobě nestříkáme, říká autorka...

Má ji skoro každá žena, přesto je pro mnohé stále tabu a nahlas se o ní většinou příliš nemluví. Nyní ale o menstruaci a...

Už znáte zpěvačku Zeu? Její nová skladba Out of Touch je emocemi nasáklá audiovizuální lahůdka

Ještě ani nestihl utichnout rozruch okolo létem provoněného hitu Loco, v němž zpěvačka a tanečnice Zea hostuje známému rapperovi...

LUSTR zve na výstavu a dražbu protiválečných plakátů ukrajinských umělců

Ve čtvrtek startuje v Praze devátý ročník festivalu ilustrace a komiksu. V Kampusu Hybernská bude k vidění tvorba zavedených výtvarníků i mladých komiksových autorů.

No neke! Móda, dekorace i mobily z druhé ruky v super stavu: V Praze otevřel cirkulární obchod

Tři čtvrtiny Čechů někdy kupují použité zboží. Většinou nás k tomu motivuje snaha ušetřit. Z toho vycházeli zakladatelé obchodu No neke!, který nově najdete v nákupním centru Westfield Chodov.
Zavří­t reklamu