Úterý, 3 října, 2023
spot_img

Poslechněte si nezveřejněnou nahrávku Belfiato Quintet a pomozte lidem v tísni

Úspěšný komorní soubor Belfiato Quintet působí na hudební scéně už více než patnáct let a vystupuje po celé Evropě. Nyní se jeho členové, mezi něž patří i uznávaná hornistka Kateřina Javůrková, rozhodli uspořádat dárcovskou výzvu ve prospěch dobročinné sbírky SOS Česko neziskové organizace Člověk v tísni. Sbírka je uspořádána na pomoc lidem a rodinám, které se v důsledku současné epidemie nemoci COVID-19 ocitnou v tíživé situaci.

Belfiato Quintet je perla tuzemské klasiky. To, že kromě talentu a píle mladý soubor oplývá také obrovským sociálním cítěním a touhou pomáhat, dokazuje i novou výzvou uspořádanou ve spolupráci s Člověkem v tísni. Ta probíhá prostřednictvím dárcovské platformy Darujme.cz a to od 14. dubna do 14. května 2020. V rámci ní se Belfiato rozhodlo přispěvatelům věnovat dosud nezveřejněnou nahrávku z živého koncertu k 10. výročí souboru. Koncert se konal v Sále Bohuslava Martinů v Lichtenštejnském paláci v Praze. Lidé si tak mohou zpestřit dny v karanténě kvalitní hudbou jednoho z nejskloňovanějších dechových těles, a ještě přispět libovolnou částkou na dobrou věc.

Podpořit můžete i vy darujme.cz

Na záznamu je možné slyšet skladby Antonína Rejchy, Pavla Haase, Eduarda Douši, Henri Tomasiho či Francise Poulenca a společně s Belfiato Quintetem se na něm představí i klavírista Lukáš Klánský. Záznam pořídil a o zvukovou podobu nahrávky se postaral doc. Ondřej Urban.„Kvintety Antonína Rejchy a Pavla Haase jsme oba vydali na CD. Ale třeba Tomasiho tance jsme od koncertu nehráli a je to asi jediná nahrávka, na které je máme natočené,” svěřil se Ondřej Šindelář ze souboru Belfiato Quintet.

Podat pomocnou ruku obětem koronaviru

„Chceme podat pomocnou ruku lidem, které současná situace semele, přijdou o práci nebo živnost a hrozí jim propad do neřešitelných dluhů a velké sociální i rodinné problémy. Pomáháme školákům a jejich rodičům, kteří nezvládají domácí on-line výuku. Už teď bojujeme proti hrozbě exekucí a masivního zadlužení lidí a posilujeme naši telefonickou linku pomoci. Vedle toho jednáme s vládou, poslanci i bankami a přicházíme s návrhy, které pomohou systematicky zabránit nárůstu dluhů. Jsme rozhodnuti v nejurgentnějších případech zajišťovat potravinovou pomoc rodinám, které propadnou sítem pomoci státu, sami, ve spolupráci s potravinovými bankami a dalšími organizacemi. A jako vždy chceme být tam, kde budeme schopni smysluplně pomoci,” uvedl ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek na stránkách organizace

Více informací o sbírce SOS Česko najdete zde

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 30. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Nastartujte svoje podnikání, které změní svět k lepšímu

Máte neziskovku nebo rozjíždíte společensko prospěšný projekt a cítíte, že potřebujete popostrčit nebo prostě chcete nasát tipy od zkušenějších? Pomůže vám akcelerátor 3-2-1 dílna. Do uzavření přihlášek zbývají už jen necelé dva týdny.

Energická Zuzana Vránová rozdává seniorům a samoživitelkám jídlo i dobrou náladu

Zakladatelka Sousedského klubu na Praze 10 se stala první oceněnou v pátém ročníku projektu Laskavec. Vadilo jí plýtvání jídlem a to, že někteří ho mají nedostatek, a tak se s tím rozhodla něco dělat.

Udělejte bordel! S dokumentaristou Kryštofem Zvolánkem o DJovi NobodyListen, o drogách, rapu, ekologii a stavění mostů

Filmový portrét Jakuba Stracha (alias klubové hvězdy NobodyListen) Generace A: Ať si každej dělá, co chce má dnes premiéru na MFDF v Jihlavě. Jak dokument vznikal a čím ho zachránila Helena Třeštíková?

Hvězdami filmu Planeta Praha jsou roháč, slípka, muflon a plch

Město je překvapivě plné fascinující přírody a zvířecích dobrodružství. Odhaluje to novinka od tvůrců úspěšného dokumentu Planeta Česko, která právě přichází do kin.
Vychází 30. října
Zavří­t reklamu