Neděle, 1 října, 2023
spot_img

Pomozte Čechům zasaženým ničivým tornádem. Zde můžete přispět

Ničivé tornádo, které se včera prohnalo jižní Moravou, bralo domovy, životy i naději. Přestože od tragédie uplynulo jen několik hodin, do pomoci zasaženým oblastem se už zapojily tisíce lidí a podařilo se vybrat miliony korun. Přispět můžete i vy.

Několik vesnic na Břeclavsku a Hodonínsku včera zažilo chvíle, které jsme si v našich končinách mnozí neuměli ani představit. Tornádo, které se prohnalo jižní Moravou, za sebou nechalo domy bez střech, převrácená auta, oběti zavalené v sutinách i vyvrácené stromy. V lidech napříč republikou se ale téměř okamžitě probudila solidarita i ochota pomoci. Lidé i firmy nabízejí na sociálních sítích materiální pomoc a na zřízené transparentní účty posílají finanční podporu. Například Rohlík.cz na Twitteru uvedl, že ráno odveze do postižených oblastí základní potraviny i dětské potřeby a T-Mobile poslal přes neziskovou organizaci ADRA dar pět milionů korun na záchranné práce a základní potřeby pro zasažené domácnosti.

Dárcovskou kampaň, jejíž výtěžek by měl pomoct zasaženým obcím lépe se s tragédií vyrovnat, založila jako první nadace Via. Vybráno je k desáté hodině už téměř 24 milionů korun a zapojit se přímo zde můžete i vy.

V pomoci zasaženým nezůstal pozadu ani matematik Karel Janeček. Ten prostřednictvím své platformy Znesnáze21 založil sbírku, do níž můžete přispět zde.

Peníze lze poslat také Diecézní charitě Brno. Buď na konto 4211325188/6800, s variabilním symbolem 2002, nebo formou dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS DCHB 30, 60, 90.

Další možností, jak pomoci, je pak veřejná sbírka Českého červeného kříže. Číslo účtu je 333999/2700 a variabilní symbol: 2101

Finanční pomoc organizuje také nadace ADRA, dary je možné poslat na účet 66888866/0300 s variabilním symbolem 390.

Událost organizující pomoc pro nejpostiženější místa ale vznikla například i na Facebooku

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vlastimil Válek (@vlastimilvalek)

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Floristika zažívá novou vlnu. Vybrali jsme 4 nejzajímavější květinářství v Česku

Všimli jste si, že stejně jako móda, i floristika zažívá novou vlnu? Možná si vzpomenete na období plné karafiátů, následované dlouhatánskými holandskými růžemi. Některé...

„Chtěl jsem dělat něco víc než jen dávat peníze do nezisku,“ říká podnikatel, který vede prospěšné second handy a vozí kola do africké Gambie

Ostravský podnikatel Richard Gazda má „tři neziskové děti“, jak sám říká. První byl denní stacionář pro lidi s handicapem Žebřík a k němu se později přidaly projekt Kola pro Afriku a síť prospěšných second handů Moment, která se zrovna rozrůstá o dva nové obchody. 

Darujte vlastní křeslo do Opery a podpořte unikátní filantropický projekt

Pokud máte ve svém okolí milovníka silných hlasů a příběhů, máme pro vás dobrou zprávu a možná i originální...

Kvůli hurikánu skončila na invalidním vozíku. Dnes má zlato z paralympiády i vlastní panenku Barbie

Už jako malá chtěla svůj národ reprezentovat na olympijských hrách. Během hurikánu se na ni ale sesunula půda a...
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu