Pondělí, 5 června, 2023
spot_img

Polštář s prezidentem Zelenským nebo lístky do divadla na podporu Ukrajiny

Do pomoci válkou zasažené zemi se zapojuje čím dál více umělců či podnikatelů. Pořádají se benefiční koncerty a aukce a přispět můžete také nákupem u různých prodejců. Pomoct se dá třeba i tím, že si předplatíte WHAT ‒ 100 % z březnového předplatného darujeme na pomoc Ukrajině. Kde jinde se ještě pomáhá?

Čechov v Dejvicích

Dejvické divadlo hned v začátcích války uspořádalo materiální sbírku a následně uvedlo speciální představení s výtěžkem putujícím na pomoc lidem stiženým válkou. Teď chce vybrat ještě víc, a to prostřednictvím aukce vstupenek na hru Racek, která se bude hrát 22. dubna. Přihazovat můžete ještě do středečních 20 hodin. Peníze půjdou na účet ukrajinského velvyslanectví.

Mírové tetování

Ilustrátorka Aneta Františka Holasová bez nároku na honorář vytvořila pro pražský obchod Hugo chodí bos dětské tetovačky s mírovými motivy a barvami ukrajinské vlajky. Z každé sady jde stokoruna na účet SOS Ukrajina organizace Člověk v tísni. Už se vybralo 51 tisíc korun a pár kousků k prodeji ještě zbývá.

Tetování pro mír, foto: Hugo chodí bos

Etická pomoc

Obchod s udržitelnou módou Etik Butik na svých stránkách píše: „Podstatou existence Etik Butiku je podporovat lidská práva. Ale dnes nám nestačí, že ,jen‘ vyhledáváme a nabízíme férově ušité oblečení. Dnes chceme nějak pomoci i občanům Ukrajiny, kteří to potřebují. Proto 10 % z prodeje (nejen) jarních novinek věnujeme organizaci Člověk v tísni.“

Funk v Lucerně

Na benefičním koncertě FUNK 4 UA ve čtvrtek 17. března poprvé společně zahrají spřátelené kapely J.A.R., Monkey Business a Illustratosphere. Ojedinělou hudební událostí ve velkém sálu pražské Lucerny vás provede Kovy a kompletní výtěžek ze vstupného půjde na podporu Ukrajiny.

Umění pro Ukrajinu

Chcete mít doma Havlovu bustu od Kryštofa Hoška, grafiku od Milana Caise nebo malbu od Toy Box? Mohou být vaše, stejně jako jiná díla od víc než 140 autorů, kteří je darovali do benefiční aukce pořádané čtyřmi pražskými galeriemi: Trafo Gallery, The Chemistry Gallery, Bold Gallery a Centrum současného umění DOX. Online aukce probíhá do 19. března, do té doby si taky všechno můžete prohlédnout v galerii Bold. Živá aukce vybraných děl pak proběhne 19. 3. v Doxu.

Umělkyně Kateřina Šedá, která se věnuje sociálním tématům, do aukce věnovala dílo nazvané 0-3 měsíce. Foto: Kateřina Šedá

Z druhé ruky

Luxusní pražský second hand More than fashion minulý týden poslal Člověku v tísni 155 tisíc z prodeje módních kousků, které věnovaly známé osobnosti jako třeba Tereza Maxová nebo Vanda Janda. Teď prodává další oblečení, které na pomoc Ukrajině darovaly zákaznice. Vyberte si na Instagramu nebo přímo na adrese Lužická 30.

Hudba v Brně

Ve středu 16. března od 16 hodin hostí brněnské náměstí Svobody koncert nejen pro děti uprchlíků z Ukrajiny, který bude moderovat Adéla Elbel. Bez nároku na honorář zazpívají David Koller, Tomáš Klus nebo Mucha. Během akce se budou vybírat peníze pro Charitu ČR, která je pak předá partnerskému městu Brna Charkovu a Lvovské oblasti.

Grafika pomáhá

Zapojilo se také Sdružení českých umělců a grafiků Hollar Praha. Celý výtěžek z prodeje grafických listů je určen na podporu Ukrajiny. Pořídit si můžete díla například od Lenky Falušiové nebo Jiřího Slívy. Aktualizovaný přehled dostupných výtvarných děl najdete na stránkách Hollaru.

Let od ilustrátorky Andrey Tachezy, foto: Hollar

Usínat a vstávat s prezidentem

Grafik a humorista Tomáš Břínek vystupující pod uměleckou zkratkou TMBK začal prodávat polštáře s fotografií ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a akce měla takový úspěch, že ji musel na žádost fanoušků prodloužit. Veškerý výtěžek z prodeje polštářů jde Člověku v tísni.

 

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. května

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Loosova vila, Baťův památník nebo brněnské podzemí se o víkendu otevírají...

Letos se v rámci Festivalu muzejních nocí zpřístupní zdarma či za symbolický poplatek rekordních 601 institucí. Současně probíhá také festival otevřených domů Open House Praha.

Zpěvačka Lizzo návrhářkou: Po plus size prádle přináší kolekci pro trans osoby

Držitelka čtyř cen Grammy už rok dodává tvarujícím spodním prádlem sebevědomí i plus size zákaznicím. Teď přichází s novou kolekcí pro „lidi všech genderových identit.“

Veganka na útěku: Měla luxusní restauraci, pak přišla o peníze i pověst kvůli muži z internetu

Slíbil jí, že zajistí jejímu psovi nesmrtelnost, a ona zpronevěřila dva miliony dolarů a chtěla s ním uprchnout. Tohle...

Mateřská škola budoucnosti, která u dětí rozvíjí kreativitu, hravost a psychiku

Podle analytického indexu se z celého Česka žije nejlépe lidem v Říčanech, a to už několik let v řadě. Vítězná šňůra asi jen tak neskončí, protože k moderním vymoženostem města se přidala i nová mateřská školka od architekta Davida Krause.
Vychází 29. května
Zavří­t reklamu