Čtvrtek, 21 září, 2023
spot_img

Pigcasso vytvořila kolekci hodinek pro Swatch

Legendární značka švýcarských hodinek Swatch se pustila do zajímavé kolaborace. Na limitované kolekci uměleckých kousků se totiž podílela i známá prasnice Pigcasso, která prodává svá díla za desetitisíce korun.

Dnes je prasnice přezdívaná Pigcasso známou umělkyní. A to hlavně díky jihoafrické aktivistce Joanne Lefsonové, která bojuje za práva zvířat. Právě ta ji totiž před třemi lety zachránila z jatek a „ubytovala“ ji na ekologické farmě, aby prožila spokojený život. „Abychom jí zpestřili dny, půjčili jsme jí fotbalové míče a další předměty. Samozřejmě se kolem povalovaly i nějaké štětce, protože stodola byla nově postavena. Ona ale v podstatě všechno rozkousala nebo poničila. Tedy právě kromě štětců,“ svěřila se Lefsonová s tím, že prasnici poté pořídila i plátno a nezávadné barvy.
Pigcasso
zdroj: instagram
No a ta okamžitě věděla, co s nimi dělat. Během pár měsíců si vytvořila široké portfolio abstraktních maleb, které se dnes prodávají za dva tisíce dolarů a více. Mistrovských děl si všiml i největší výrobce hodinek na světě – Swatch. No a tak to netrvalo dlouho a Pigcasso se začala podílet na jejich limitované edici, jejíž se stala tváří. Kousky s bílým páskem a různobarevnými tahy štětcem se staly okamžitě hitem a během pár dní byly hodinky, které výrobci opatřili i duplikátem jednoho z Pigcassových děl, vyprodány. K sehnání jsou nyní od soukromých prodejců a to až za 50 000 korun.
Pigcasso
zdroj: instagram
Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Nejbohatší zpěvačkou světa se stala Rihanna

Barbadoská kráska Rihanna je multitalentovaná žena. Už dávno totiž neokouzluje svět pouze jako zpěvačka a herečka. Vrhla se totiž také na podnikání. Obrovský úspěch...

Jak pomoct požárem zasaženému Českému Švýcarsku?

Lidé už na sbírkové konto sloužící k finanční podpoře obyvatel a obcí, které zasáhl požár, zaslali přes dva miliony korun.

Co dělat, když duše potřebuje pomoci?

Současná doba duševnímu zdraví příliš neprospívá. Stres a věčný spěch pro nás byly běžnou součástí života už několik let,...

Říkají mu Papouščí táta. Stará se o pět stovek papoušků

Norbert Souček má největší záchrannou stanici pro papoušky v Evropě. Poskytuje azyl nemocným či opuštěným exotickým ptákům a pomáhá s odchytem dezertérů. Práci mu však komplikují vysoké náklady na provoz a zastaralá legislativa.
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu