Domů what NEWS?! Pigcasso vytvořila kolekci hodinek pro Swatch

Pigcasso vytvořila kolekci hodinek pro Swatch

Legendární značka švýcarských hodinek Swatch se pustila do zajímavé kolaborace. Na limitované kolekci uměleckých kousků se totiž podílela i známá prasnice Pigcasso, která prodává svá díla za desetitisíce korun.

Dnes je prasnice přezdívaná Pigcasso známou umělkyní. A to hlavně díky jihoafrické aktivistce Joanne Lefsonové, která bojuje za práva zvířat. Právě ta ji totiž před třemi lety zachránila z jatek a „ubytovala“ ji na ekologické farmě, aby prožila spokojený život. „Abychom jí zpestřili dny, půjčili jsme jí fotbalové míče a další předměty. Samozřejmě se kolem povalovaly i nějaké štětce, protože stodola byla nově postavena. Ona ale v podstatě všechno rozkousala nebo poničila. Tedy právě kromě štětců,“ svěřila se Lefsonová s tím, že prasnici poté pořídila i plátno a nezávadné barvy.
Pigcasso
zdroj: instagram
No a ta okamžitě věděla, co s nimi dělat. Během pár měsíců si vytvořila široké portfolio abstraktních maleb, které se dnes prodávají za dva tisíce dolarů a více. Mistrovských děl si všiml i největší výrobce hodinek na světě – Swatch. No a tak to netrvalo dlouho a Pigcasso se začala podílet na jejich limitované edici, jejíž se stala tváří. Kousky s bílým páskem a různobarevnými tahy štětcem se staly okamžitě hitem a během pár dní byly hodinky, které výrobci opatřili i duplikátem jednoho z Pigcassových děl, vyprodány. K sehnání jsou nyní od soukromých prodejců a to až za 50 000 korun.
Pigcasso
zdroj: instagram
- Reklama -
Spring Yoga Day

Vyrazte si pročistit mysl a protáhnout tělo na Spring Yoga Day

Chtěli byste zažít jarní očistný rituál? Můžete. Jógové studio Yoga Movement ve spolupráci s učitelkou jógy Klárou Pokornou pořádá již pátou zastávku...

Kosmetická společnost Natura & Co se zavázala k boji proti globálnímu oteplování

Brazilská kosmetická společnost Natura & Co čítá značky jako Natura, Aesop a The Body Shop, které už...

Extra objemné mikádo i elegantní ofina. Podívejte se, jak upravit vlasy na podzim

Podzim se pomalu blíží a vy přemýšlíte, jak upravit váš sluncem vyšisovaný a solí ovoněný letní účes?...

V prodejním pop-upu Tabule najdete vše pro stylové stolování

Stále vám v domácnosti chybí osobité nádobí, stylové dekorace nebo zajímavé doplňky? Tak si v sobotu 18....