Čtvrtek, 28 září, 2023
spot_img

Nový WHAT v sobě propojuje print a audio

Redakce WHAT otestovala v březnovém vydání novou platformu voxtox.fm. Pomocí umělé inteligence je možné převést text do hlasové podoby a na stránkách WHAT si tak můžete pomocí QR kódu přehrát hned několik článků.

Cílem platformy voxtox.fm je umožnit tvůrcům a uživatelům, aby si sestavili z vlastního mluveného slova, podcastů a hudby, která je v rámci platformy k dispozici, vlastní poslechové flow. Protože je součástí VoxToxu i zvuková sociální síť, jde o další komunikační kanál, na němž lze prostřednictvím audio programu oslovit a propagovat kohokoli, cokoli, jakkoli. VoxTox také umí pomocí umělé inteligence převést text do hlasové podoby. A vy si to budete moci ve WHAT na několika místech vyzkoušet, stačí načíst QR kód fotoaparátem nebo čtečkou kódu a zaposlouchat se.

„Jsme rádi, že jsme mohli možnosti naší platformy vyzkoušet s tak progresivním magazínem, jakým WHAT je. Doufáme, že VoxTox přispěje tomu, aby se časopis dostal do další dimenze. Do dimenze zvuku. WHAT je vlastně první český tištěný magazín, který se dá i poslouchat. Zatím částečně, ale věříme, že toho ve WHATu bude k poslechu čím dál tím víc. A nejen ve Whatu, ale i na jeho kanále na voxtoxu,“ říká CEO VoxTox Jaromír Hasoň.

„Testovat umělou inteligenci při výrobě časopisu byl životní zážitek. Platformu VoxTox jsme ve WHAT vyzkoušeli hned na třech formátech. V ukázce titulního rozhovoru zazní dva umělé hlasy, mužský a ženský. Čtenáři WHAT také uslyší vtipný deník české spisovatelky Ivy Hadj Moussa, jde o její autentické záznamy z roku 1993, Iva je takový česky Adrian Mole. A ze stránek WHAT zazní i působivá píseň skupiny Vesna věnovaná sesterství,“ prozrazuje Petra Šroubek Pohlová, šéfredaktorka lifestylových novin WHAT.

Nový WHAT vychází 1. března 2023.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Filmová studia a televize jdou společně do boje proti obtěžování a...

BBC, HBO a další hercům mimo jiné slibují zajistit na place při erotických scénách koordinátory intimity. Herec Sean Bean přitom nedávno prohlásil, že takový koordinátor zabíjí atmosféru.

Šlápněte do toho

Potřebujete relax? Odpočiňte si v nejlepších wellness centrech v Evropě. Nebo aspoň při čtení o nich

Sauna, masáže nebo termály a k tomu krásná příroda. Rájů nebo chcete-li „dobíječů“ pro covidem unavenou mysl a oslabené...

Oslovit, či neoslovit první lásku? Často ji kontaktujeme, když se nám v současném vztahu nedaří

Je první láska opravdový osud, nebo jen sentimentální vzpomínání na první hormonální bouřku? První lásky ovlivňují náš emoční život víc, než si zatíženi běžným životním provozem uvědomujeme.

Chytré oblečení už není sci-fi. V módě je triko, které sleduje srdeční frekvenci, nebo legíny pomáhající udržet jógové pozice

Od biometrických trik až po ponožky ladící váš běžecký styl – to, co se dříve zdálo jako sci-fi, se...
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu