Čtvrtek, 30 března, 2023
spot_img

Nový WHAT v sobě propojuje print a audio

Redakce WHAT otestovala v březnovém vydání novou platformu voxtox.fm. Pomocí umělé inteligence je možné převést text do hlasové podoby a na stránkách WHAT si tak můžete pomocí QR kódu přehrát hned několik článků.

Cílem platformy voxtox.fm je umožnit tvůrcům a uživatelům, aby si sestavili z vlastního mluveného slova, podcastů a hudby, která je v rámci platformy k dispozici, vlastní poslechové flow. Protože je součástí VoxToxu i zvuková sociální síť, jde o další komunikační kanál, na němž lze prostřednictvím audio programu oslovit a propagovat kohokoli, cokoli, jakkoli. VoxTox také umí pomocí umělé inteligence převést text do hlasové podoby. A vy si to budete moci ve WHAT na několika místech vyzkoušet, stačí načíst QR kód fotoaparátem nebo čtečkou kódu a zaposlouchat se.

„Jsme rádi, že jsme mohli možnosti naší platformy vyzkoušet s tak progresivním magazínem, jakým WHAT je. Doufáme, že VoxTox přispěje tomu, aby se časopis dostal do další dimenze. Do dimenze zvuku. WHAT je vlastně první český tištěný magazín, který se dá i poslouchat. Zatím částečně, ale věříme, že toho ve WHATu bude k poslechu čím dál tím víc. A nejen ve Whatu, ale i na jeho kanále na voxtoxu,“ říká CEO VoxTox Jaromír Hasoň.

„Testovat umělou inteligenci při výrobě časopisu byl životní zážitek. Platformu VoxTox jsme ve WHAT vyzkoušeli hned na třech formátech. V ukázce titulního rozhovoru zazní dva umělé hlasy, mužský a ženský. Čtenáři WHAT také uslyší vtipný deník české spisovatelky Ivy Hadj Moussa, jde o její autentické záznamy z roku 1993, Iva je takový česky Adrian Mole. A ze stránek WHAT zazní i působivá píseň skupiny Vesna věnovaná sesterství,“ prozrazuje Petra Šroubek Pohlová, šéfredaktorka lifestylových novin WHAT.

Nový WHAT vychází 1. března 2023.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. března

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Festival planet: U brněnské hvězdárny vzplane obří Slunce

Na co jiného se jít v letním vedru podívat než na desetimetrový model Slunce. Hvězdárna poprvé vystaví společně všechna obří tělesa Sluneční soustavy, na...

Shopaholic, nebo altruista? Klidně obojí! Společensky odpovědné chování je teď pohodlnější

Společensky odpovědné chování nikdy nebylo snazší. Darovací widget GoodyDo nyní umožňuje přispívat na dobročinné sbírky přímo z prostředí e-shopů. Vydělávat i utrácet tak můžete s dobrým pocitem.

Co dělat, když váš vztah chřadne a prochází krizí. Udržet si ho můžete pomocí těchto rad

Umíme vzorečky z fyziky, chemické prvky, integrály, známe spoustu dějepisných i zeměpisných dat. Možná si pamatujeme i základní charakteristiku...

Jak správně vybrat sportovní oblečení: Je lepší vsadit na výkon syntetiky, nebo zvolit přírodní cestu?

Funkční oblečení nemá zrovna snadný úkol. Musí podpořit fungování našeho organismu při zátěži a zároveň nás chránit před venkovními...
Vychází 29. března
Zavří­t reklamu