Úterý, 7 února, 2023
spot_img

Kalendář Proměny odhaluje první osobnosti pro rok 2023

Nadace Archa Chantal už třicet let pomáhá zpříjemnit dětským pacientům pobyt v nemocnicích. K tomuto výročí připravila speciální vydání charitativního kalendáře Proměny, ve kterém známé osobnosti podstupují překvapivé proměny.

V roce 1993 se herečka a šansoniérka Chantal Poullain rozhodla začít pomáhat dětem, které trávily čas v nemocnicích a v léčebnách v cizím, chladném a neútulném prostředí. Se svojí Nadací Archa Chantal do dnešního dne realizovala přes padesát projektů a rekonstrukcí po celé republice, které proměnily neutěšené prostory v příjemná, barevná a veselá místa, jež dětem pomáhají tlumit stres, strach a stesk po domově.

„Prostředí nemocnice považuji za velmi důležité na psychiku pacienta, a obzvlášť pak dětí. Věřím, že vytvoření prostředí, které pozitivně působí na jejich psychiku jako například svět na lodi, v cirkusu, cesta kolem světa a podobně má obrovský vliv na průběh jejich léčby. Což mi potvrzují i lékaři. Zároveň považuji za důležité, aby byly spokojené i sestřičky a v neposlední řadě i rodiče dětí, kteří uvidí, jak pozitivní vliv má na jejich děti barevný svět v jinak fádním a neútulném nemocničním prostředí,“ vysvětluje zakladatelka nadace.

„Když jsem začínala před 30 lety, musela jsem bojovat, abych tuto myšlenku prosadila, a je úžasné vidět, že se situace vyvinula jediným správným směrem. Jsem ráda, že nadace participovala na tomto velmi důležitém a těžkém vývoji.“

Proměny 2023

Od roku 2010 nadace vydává charitativní kalendář Proměny, z jehož výtěžku spolufinancuje své projekty. Jeho autorem je fotograf Petr Kurečka, který každý rok připravuje mnohdy překvapivé proměny českých a slovenských osobností. Originální a velkoformátové obrazy z kalendáře se draží při slavnostním křtu a finanční částka z jejich prodeje také významně podporuje nadační projekty.

„Dokonce znám spoustu lidí, kteří kalendáře sbírají už od prvopočátku, a některé originální fotografie se draží za úctyhodné peníze, které jsou opět věnovány na projekty nadace. Vzhledem k důležitému třicetiletému výročí nadace jsem si přála, aby letošní kalendář byl jakýmsi sestřihem minulých třinácti let,“ prozradila Chantal. Kalendář tak představí již realizované vydařené proměny z let minulých doplněné o nikdy nezveřejněné fotografie z příprav a zákulisí focení.

Zatím byly odtajněny tři měsíce z nového kalendáře. Pro leden 2023 to bude Květa Fialová, která se coby Albert Einstein fotila pro vydání roku 2010. Únor ozdobí Lucie Bílá, jež prošla proměnou v Charlieho Chaplina pro kalendář na rok 2011, a rok uzavře prosincem sama Chantal Poullain, která se pro předloňské vydání změnila v královnu z pohádky Maleficent. Nadace odhalí další jména v listopadu, kdy se bude konat křest kalendáře.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Nejlepší světovou hračkou loňského roku byla vyhlášena Barbie. V nové řadě...

Ikonická Barbie® byla vyhlášena nejlepší hračkou na světě pro rok 2020. Značka, která již mnoho let reprezentuje rozmanitost světa, bojuje s předsudky a boří...

Zázrak nad Českým Krumlovem. Dva senioři vzkřísili poutní místo a otevřeli ho lidem

„To, co jsou pro Prahu Petřín a Vyšehrad, to je dohromady Křížová hora pro Český Krumlov. Petřín jako nejkrásnější výhled a Vyšehrad jako památné a duchovní místo,“ říká Dalibor Uhlíř, který se s Věrou Petrovičovou postaral o vzkříšení barokní památky.

Kde se rodí udržitelné diamanty, jakým fandí i Leonardo DiCaprio?

Ačkoli je tradiční diamantový průmysl považován za ryze mužské odvětví, nová vlna reprezentovaná laboratořemi je naopak zastoupena hlavně ženami....

Budíte se uprostřed noci? Po přečtení článku pochopíte proč

Dřív bývalo naprosto běžné, že jsme si noční spánek dělili na dvě směny. Jakmile jsme se to odnaučili, objevil se nový problém: nespavost.
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu