Čtvrtek, 30 března, 2023
spot_img

Kalendář Proměny odhaluje první osobnosti pro rok 2023

Nadace Archa Chantal už třicet let pomáhá zpříjemnit dětským pacientům pobyt v nemocnicích. K tomuto výročí připravila speciální vydání charitativního kalendáře Proměny, ve kterém známé osobnosti podstupují překvapivé proměny.

V roce 1993 se herečka a šansoniérka Chantal Poullain rozhodla začít pomáhat dětem, které trávily čas v nemocnicích a v léčebnách v cizím, chladném a neútulném prostředí. Se svojí Nadací Archa Chantal do dnešního dne realizovala přes padesát projektů a rekonstrukcí po celé republice, které proměnily neutěšené prostory v příjemná, barevná a veselá místa, jež dětem pomáhají tlumit stres, strach a stesk po domově.

„Prostředí nemocnice považuji za velmi důležité na psychiku pacienta, a obzvlášť pak dětí. Věřím, že vytvoření prostředí, které pozitivně působí na jejich psychiku jako například svět na lodi, v cirkusu, cesta kolem světa a podobně má obrovský vliv na průběh jejich léčby. Což mi potvrzují i lékaři. Zároveň považuji za důležité, aby byly spokojené i sestřičky a v neposlední řadě i rodiče dětí, kteří uvidí, jak pozitivní vliv má na jejich děti barevný svět v jinak fádním a neútulném nemocničním prostředí,“ vysvětluje zakladatelka nadace.

„Když jsem začínala před 30 lety, musela jsem bojovat, abych tuto myšlenku prosadila, a je úžasné vidět, že se situace vyvinula jediným správným směrem. Jsem ráda, že nadace participovala na tomto velmi důležitém a těžkém vývoji.“

Proměny 2023

Od roku 2010 nadace vydává charitativní kalendář Proměny, z jehož výtěžku spolufinancuje své projekty. Jeho autorem je fotograf Petr Kurečka, který každý rok připravuje mnohdy překvapivé proměny českých a slovenských osobností. Originální a velkoformátové obrazy z kalendáře se draží při slavnostním křtu a finanční částka z jejich prodeje také významně podporuje nadační projekty.

„Dokonce znám spoustu lidí, kteří kalendáře sbírají už od prvopočátku, a některé originální fotografie se draží za úctyhodné peníze, které jsou opět věnovány na projekty nadace. Vzhledem k důležitému třicetiletému výročí nadace jsem si přála, aby letošní kalendář byl jakýmsi sestřihem minulých třinácti let,“ prozradila Chantal. Kalendář tak představí již realizované vydařené proměny z let minulých doplněné o nikdy nezveřejněné fotografie z příprav a zákulisí focení.

Zatím byly odtajněny tři měsíce z nového kalendáře. Pro leden 2023 to bude Květa Fialová, která se coby Albert Einstein fotila pro vydání roku 2010. Únor ozdobí Lucie Bílá, jež prošla proměnou v Charlieho Chaplina pro kalendář na rok 2011, a rok uzavře prosincem sama Chantal Poullain, která se pro předloňské vydání změnila v královnu z pohádky Maleficent. Nadace odhalí další jména v listopadu, kdy se bude konat křest kalendáře.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. března

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Neobjímané děti mohou zaostávat a mít menší mozek

Existují tři typy lidí. Ti, kteří vás kdykoli a rádi obejmou, absolutní „nedotykáči“ a pak příležitostní objímači pohybující se někde mezi. Do jakého tábora...

Kvalitní šaty od známých návrhářů za zlomek ceny? Zkuste půjčovnu slow fashion

Večírek? Svatba? Nebo jen tak? Zkrátka sháníte nové šaty, ale nechcete se zahlcovat dalším oblečením, které vám zaplní šatník a vyprázdní účet? „Budoucnost módy je slow fashion a půjčovna Fashiontéka ji dělá dostupnější,“ říkají její zakladatelky Lucie Křenová a Eliška Budínová.

Františka Plamínková – zapomenutá vizionářka, která musela volit mezi láskou a posláním

Zasadila se o zrušení celibátu učitelek, otevřela ženám přístup ke vzdělání a vybojovala pro ně volební právo. Jenže neměla děti. A tak její poprava nevzbudila tolik emocí jako poprava Milady Horákové a téměř se na ni zapomnělo. Neprávem. Připomeňme si její dramatický život a zásluhy.

Zazářit v Karlových Varech jako filmová hvězda? Můžete s Endosphères Therapy

Filmový festival v Karlových Varech je v plném proudu. Pokud chcete recept, jak vypadat na kolonádě perfektně a svěže,...
Vychází 29. března
Zavří­t reklamu