Úterý, 3 října, 2023
spot_img

Kalendář Proměny odhaluje první osobnosti pro rok 2023

Nadace Archa Chantal už třicet let pomáhá zpříjemnit dětským pacientům pobyt v nemocnicích. K tomuto výročí připravila speciální vydání charitativního kalendáře Proměny, ve kterém známé osobnosti podstupují překvapivé proměny.

V roce 1993 se herečka a šansoniérka Chantal Poullain rozhodla začít pomáhat dětem, které trávily čas v nemocnicích a v léčebnách v cizím, chladném a neútulném prostředí. Se svojí Nadací Archa Chantal do dnešního dne realizovala přes padesát projektů a rekonstrukcí po celé republice, které proměnily neutěšené prostory v příjemná, barevná a veselá místa, jež dětem pomáhají tlumit stres, strach a stesk po domově.

„Prostředí nemocnice považuji za velmi důležité na psychiku pacienta, a obzvlášť pak dětí. Věřím, že vytvoření prostředí, které pozitivně působí na jejich psychiku jako například svět na lodi, v cirkusu, cesta kolem světa a podobně má obrovský vliv na průběh jejich léčby. Což mi potvrzují i lékaři. Zároveň považuji za důležité, aby byly spokojené i sestřičky a v neposlední řadě i rodiče dětí, kteří uvidí, jak pozitivní vliv má na jejich děti barevný svět v jinak fádním a neútulném nemocničním prostředí,“ vysvětluje zakladatelka nadace.

„Když jsem začínala před 30 lety, musela jsem bojovat, abych tuto myšlenku prosadila, a je úžasné vidět, že se situace vyvinula jediným správným směrem. Jsem ráda, že nadace participovala na tomto velmi důležitém a těžkém vývoji.“

Proměny 2023

Od roku 2010 nadace vydává charitativní kalendář Proměny, z jehož výtěžku spolufinancuje své projekty. Jeho autorem je fotograf Petr Kurečka, který každý rok připravuje mnohdy překvapivé proměny českých a slovenských osobností. Originální a velkoformátové obrazy z kalendáře se draží při slavnostním křtu a finanční částka z jejich prodeje také významně podporuje nadační projekty.

„Dokonce znám spoustu lidí, kteří kalendáře sbírají už od prvopočátku, a některé originální fotografie se draží za úctyhodné peníze, které jsou opět věnovány na projekty nadace. Vzhledem k důležitému třicetiletému výročí nadace jsem si přála, aby letošní kalendář byl jakýmsi sestřihem minulých třinácti let,“ prozradila Chantal. Kalendář tak představí již realizované vydařené proměny z let minulých doplněné o nikdy nezveřejněné fotografie z příprav a zákulisí focení.

Zatím byly odtajněny tři měsíce z nového kalendáře. Pro leden 2023 to bude Květa Fialová, která se coby Albert Einstein fotila pro vydání roku 2010. Únor ozdobí Lucie Bílá, jež prošla proměnou v Charlieho Chaplina pro kalendář na rok 2011, a rok uzavře prosincem sama Chantal Poullain, která se pro předloňské vydání změnila v královnu z pohádky Maleficent. Nadace odhalí další jména v listopadu, kdy se bude konat křest kalendáře.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 30. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Katastrofálně chudneme, byť HDP roste. Ničíme si totiž to největší bohatství:...

Proč pořád ještě slýcháme, že ochrana přírody se neslučuje s ekonomickým růstem? Realita je přesně opačná. Náš blahobyt přímo závisí na stavu ekosystémů.

3 způsoby, jak si letos užít svátek zamilovaných

Večeře při svíčkách už pro vás ztrácí kouzlo, a tak přemýšlíte, jak si nejzamilovanější den v roce udělat zase...

Jiří Langmajer: Před kamerou mě neustále jen svlíkali a nadále asi svlíkat budou

On o ní mluví jako o „skryté černé mambě“, ona ho i v civilu oslovuje „tati“. Jiří Langmajer a...

Kdo bude Talentem Czech Social Awards? Můžete to být vy!

Desátý ročník Czech Social Awards opět ocení nejzajímavější influencery, kteří se věnují různým oblastem na různých online platformách. Nominace do kategorie Talent už byly spuštěny a přihlásit se můžete sami. Jak?
Vychází 30. října
Zavří­t reklamu