Sobota, 28 května, 2022
spot_img

Zajděte si na drink! Pomůžete tím tasmánským čertům

V Praze právě probíhá 8. ročník Aussie & Kiwi film festu. Vedle filmů z Austrálie a Nového Zélandu nabízí také prodejní výstavu moderního umění tamějších původních obyvatel nebo třeba degustaci piv, která má za cíl vybrat peníze na pomoc ohroženým tasmánským čertům.

Festival filmů od protinožců je v plném proudu. Vedle promítání snímků v kinech Lucerna a Ponrepo přibližuje vzdálenou kulturu i doprovodný program. V pasáži Lucerna si například do neděle můžete prohlédnout volně přístupnou výstavu fotografií Tasmánie i tasmánského čerta z pražské zoo.

Vačnatcům volně žijícím výhradně na území Tasmánie, kterým se také říká ďábli medvědovití, hrozí vyhynutí. Od druhé poloviny 90. let, kdy se u nich začala šířit rakovina tváře, vymizelo už 85 % populace. V poslední době vědci pozorovali, že si tasmánští čerti začínají tvořit protilátky a pomalu přizpůsobují život situaci, například mívají mláďata v nižším věku, ve většině případů však pro ně rakovina zůstává smrtelná.

Na výzkum možností léčby můžete přispět návštěvou akce s degustací speciálního Ďáblova piva, která se koná v pondělí 13. 12. v autentickém Aussie baru The Down Under. Na místě se kromě pivních sad budou prodávat dárkové předměty s motivem tasmánského čerta a přijde i chovatel ďáblů medvědovitých David Vala ze Zoo Praha.

Kompletní program festivalu najdete na stránkách www.aussiefilmfest.cz.

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Provazy a nože. Emma Smetana v novince Over ukazuje, čeho je...

V kufru auta leží spoutaný partner Emmy Smetany, která mu o chvíli později uprostřed pouště na kapotě holí vousy nožem. Nový singl Over v...

Senioři by nikdy nic nevyhodili, říká Zuzana Vránová, která týdně rozdá tunu jídla potřebným

Založila Sousedský klub, prostřednictvím něhož pomáhá seniorům, samoživitelkám a v poslední době také lidem bez prostředků, kteří k nám přicházejí z Ukrajiny.

Zpěvačka Lenka Nová chystá desku. Pusťte si malou ochutnávku

Zpěvačku Lenku Novou můžete znát třeba ze skupiny Laura a její tygři nebo jejích sólových projektů. Po úspěšném albu...

Potravinová intolerance může chutnat sladce. Upečte si lahodný cheesecake

Pokud nepatříte mezi ty, kteří by mohli bez problému sníst vše, na co mají zrovna chuť, nezoufejte. Potravinové alergie...
Zavří­t reklamu