Úterý, 6 června, 2023
spot_img

Zajděte si na drink! Pomůžete tím tasmánským čertům

V Praze právě probíhá 8. ročník Aussie & Kiwi film festu. Vedle filmů z Austrálie a Nového Zélandu nabízí také prodejní výstavu moderního umění tamějších původních obyvatel nebo třeba degustaci piv, která má za cíl vybrat peníze na pomoc ohroženým tasmánským čertům.

Festival filmů od protinožců je v plném proudu. Vedle promítání snímků v kinech Lucerna a Ponrepo přibližuje vzdálenou kulturu i doprovodný program. V pasáži Lucerna si například do neděle můžete prohlédnout volně přístupnou výstavu fotografií Tasmánie i tasmánského čerta z pražské zoo.

Vačnatcům volně žijícím výhradně na území Tasmánie, kterým se také říká ďábli medvědovití, hrozí vyhynutí. Od druhé poloviny 90. let, kdy se u nich začala šířit rakovina tváře, vymizelo už 85 % populace. V poslední době vědci pozorovali, že si tasmánští čerti začínají tvořit protilátky a pomalu přizpůsobují život situaci, například mívají mláďata v nižším věku, ve většině případů však pro ně rakovina zůstává smrtelná.

Na výzkum možností léčby můžete přispět návštěvou akce s degustací speciálního Ďáblova piva, která se koná v pondělí 13. 12. v autentickém Aussie baru The Down Under. Na místě se kromě pivních sad budou prodávat dárkové předměty s motivem tasmánského čerta a přijde i chovatel ďáblů medvědovitých David Vala ze Zoo Praha.

Kompletní program festivalu najdete na stránkách www.aussiefilmfest.cz.

 

Vychází 29. května

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

V Ostravě vzniká unikátní mural. Barvy mu dodá uhlí a stavební...

Jan Lörincz vyhrál soutěž na výtvarnou realizaci 200 metrů dlouhé zdi nad stadionem Bazaly i díky záměru využít pouze barvy, které získá z pigmentů posbíraných na území města.

Jane Goodall má vlastní panenku Barbie z recyklovaných materiálů

Britská bioložka a ochránkyně přírody se zařadila k dalším hrdinkám a inspirativním ženám, které oslavuje sběratelská edice Barbie. Plast na výrobu panenky pochází z oceánů.

Nemůžete za hranice? Vyzkoušejte Postcrossing a procestujte svět z pohodlí domova

Jeden den pohlednice od 70leté babičky z Japonska, druhý den od mladého studenta z Brazílie. Postcrossing není pouhý koníček,...

Jak vypadá auto budoucnosti? Nepotřebuje řidiče a umí komunikovat

Málokdo nezažil to otravné martyrium, když se potřebujte někam rychle dostat letadlem. Všechno to čekání před odbavením, při něm,...
Zavří­t reklamu