Středa, 15 července, 2020

Stylově a bez zahrádky. Trendu domácího kompostování se můžete oddat i v obýváku

Věděli jste, že bioodpad může tvořit až 45 % objemu vašeho koše? A přitom se dá tak jednoduše přeměnit na něco smysluplného. Stačí ho místo do koše hodit do domácího designového kompostéru, který je tak nejen užitečný, ale i pěkný na pohled.

Domácí kompostování je celosvětovým hitem. Přispějete k likvidaci odpadu, a ještě získáte kvalitní hnojivo pro vaše rostliny. Pořiďte si vermikompostér a přeměnu bioodpadu tak zvládnete klidně i uprostřed obýváku.

Co vermikompostování obnáší a jaké jsou jeho výhody?

Vermikompostování značí přeměnu bioodpadu na organické hnojivo za pomoci žížal. Hnojivo je vyživené o minerální látky, enzymy (simulátory růstu) a další živiny. Exkrementy žížal v sobě obsahují hormony stimulující růst a volné aminokyseliny, které vysoce zvyšují růst rostlin. Vermikompostér se pak hodí kamkoliv, kde produkujeme biologicky rozložitelný odpad. Například do bytu, kanceláře nebo i do škol a školek, kde je využíván i ke vzdělávání dětí. „Rostliny, které jsou hnojeny tímto substrátem, jsou zdravější a nenapadají je nemoci a patogeny. Mají mnohem větší biomasu, více květů, plodů a také o mnoho více vitamínů než rostliny, které se hnojí umělými hnojivy,“ Jana Kutlíková z portálu Zemito.cz

Žížaly jako základ správného vermikompostování

K vermikompostování se hodí především hnojůvky žížaly, nebo nejlépe speciální vyšlechtěné Kalifornské žížaly, které se rychle množí, jsou větší a dokáží intenzivně přeměňovat bioodpad na vermikompost. Nejlépe se jim daří v pokojové teplotě okolo 20 ° C.

Foto: Archiv firmy

Jak správný vermikompostér vypadá a co do něj?

Správně vedený vermikompostér nezapáchá a netvoří se v něm plíseň. „Žížalám nejvíce chutnají čajová a kávová sedlina. V čajových sáčcích se žížaly často rozmnožují. Vhodné jsou slupky od jakékoliv zeleniny, ovocné slupky, ohryzky, zelená nať a také rozdrcené skořápky od vajec, které hnojivo doplňují ještě o vápník. Naopak se vyhněte mléčným výrobkům, chuťově výrazným potravinám (zázvor, citrusy), kostem, masu a tuku,“ dodává  Kutlíková.

Kompostér by neměl být zbytečně přehlcován, ideální denní dávka je asi 250-500 gramů. potravy, což představuje zhruba 2-3 centimetrovou vrstvu bio odpadu. Žížaly se pak samy redukují podle dostatku potravy. Když jim dodáváte hodně živi, množí se, a když je necháte po dobu dovolené bez péče, samy se zredukují na ideální množství. Bez potravy žížaly vydrží kolem 1 měsíce.

Tip: Ze začátku kompostování nevhazujte košťálové zbytky zeleniny a slupky od brambor. Malý počet žížal nemůže svými enzymy kompost rozložit a tyto zbytky by pak mohly začít hnít či zapáchat.

Designový vermikompostér zakoupíte v několika barevných provedeních například zde.

 

Needo pomůcky pro hendikepované

Needo vyrábí designové pomůcky pro hendikepované. Jaký je příběh originální značky?

Eva Nemčková už nechtěla dál oblékat svou dceru trpící dětskou mozkovou obrnou do infantilních a nedůstojných doplňků, které u nás velmi omezený...

IKEA staví udržitelný architektonický skvost

Žádná parkovací místa a desítky stromů přímo na budově. V rakouské metropoli brzy vyroste nová prodejna společnosti IKEA a rozhodně nepůjde o podobný obchod,...

Dopřejte si jarní nálož vitaminů s Imunity & Detox Booster Shakes

Přemýšlíte nad tím, jak udělat co nejvíc pro své zdraví, jak efektivně podpořit imunitu, a navíc ještě naplno nastartovat...

BackYard: Když má umění nápad i duši

Na Kozím plácku, v srdci Prahy, září na jedné z budov neony s nápisem BACKYARD design concept...

Vyrazte si pročistit mysl a protáhnout tělo na Spring Yoga Day

Chtěli byste zažít jarní očistný rituál? Můžete. Jógové studio Yoga Movement ve spolupráci s učitelkou jógy Klárou...
Zavří­t reklamu