Úterý, 6 června, 2023
spot_img

Máš na míň. Nová kampaň bojuje například proti plýtvání jídlem

Celosvětově se nesní až jedna třetina veškerého vyprodukovaného jídla a v České republice je to pak přes osm set tisíc tun vyhozených potravin ročně. I na tuto problematiku je zaměřena nová kampaň organizace Greenpeace Máš na míň, která se zabývá především ohleduplným životním stylem a orientuje se na komplexní propojení všech oblastí našeho každodenního života se společnou snahou o systémovou změnu.  „Tempo naší spotřeby se dostalo za hranici udržitelnosti a abychom to dokázali zvrátit, musíme přestat žít na dluh,” říká organizace. 

Kampaň Máš na míň je rozdělena do několika etap, přičemž každá z nich se soustředí na jedno konkrétní téma, například na negativní dopady produkce potravin a jejich plýtvání, na udržitelnou elektřinu dostupnou všem, snížení produkce zbytečných jednorázových výrobků a obalů nebo udržitelnou nákupní politiku. „Z přírody si bereme více, než je schopna obnovovat. Ty i já, každý z nás může změnit své chování – míň plýtvat, míň nakupovat, míň vyhazovat. Pomozte nám přesvědčit politiky, korporace i veřejnost, že naše planeta už více neunese,” apelují lidé z Greenpeace na svých webových stránkách.

Foto: Shutterstock

Změna v každodenním životě i tlak na politiky 

Cílem kampaně Máš na míň je pak především navrhnout jednotlivé kroky a změny, které můžeme zavést ve svých každodenních životech, ale také nabídnout spotřebitelům možnosti a nástroje k tomu, aby mohli apelovat na politiky a výrobce. První fáze kampaně, která poběží až do půlky září, je pak zaměřena právě na vše okolo plýtvání jídlem. Průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd totiž například ukázal, že i nezkažené jídlo vyhazuje třetina Čechů proto, že ho koupili moc, nebo na něj už nemají chuť. Až dvě třetiny z nás se pak zbavují hlavně potravin, jež mají po datu spotřeby. Cílem první fáze je ale nejen dovést spotřebitele k zamyšlení nad neuvěřitelným plýtváním, ale také snaha přimět je k tomu, aby se zajímali o ekologickou stopu potravin nebo poskytnout nástroje a informace, jak zatlačit na politiky a prodejce, aby podporovali udržitelnou produkci potravin. Prostřednictvím takzvaného akčního centra na webových stránkách budou mít zájemci možnost vyzvat obchody, aby informovaly o uhlíkové stopě potravin nebo zajistily, že jejich výrobky neobsahují například sóju, která se podle Greenpeace podílí na odlesňování a ničení ekosystémů.

Neúnosné emise skleníkových plynů 

„Jídlo je velice důležitou součástí našeho každodenního života a jako takové má samozřejmě velký vliv nejen na naše zdraví, ale i na zdraví planety. Mnoho plodin a potravinářských produktů má značnou ekologickou stopu a často to ani nevíme. Živočišná výroba, nešetrné pěstování zemědělských plodin a jejich cesta z různých koutů světa na náš talíř mají často dopady na přírodu, které si ani nedovedeme představit. Palmový olej, který dnes najdeme i tam, kde bychom ho zdaleka nečekali, je příčinou kácení či vypalování pralesů ve velkém a příčinou narušování biodiverzity. Pochoutky, které se v našem podnebném pásmu nedají vypěstovat, často putují přes půl světa letadlem a rostoucí spotřeba masa a mléčných výrobků vytlačuje z polí zeleninu, aby vznikal prostor pro pěstování krmiva pro dobytek či pro rozrůstající se pastviny. A nejdůležitějším společným jmenovatelem toho všeho jsou pak obrovské emise skleníkových plynů,” uvádí na svých stránkách Greenpeace s tím, že hlavním cílem celé akce je najít si cestu k věcem, potravinám i aktivitám, které tolik nezatěžují naši planetu. 

Pokud vás kampaň oslovila, na stránkách greenpeace.org/czech budete postupně nacházet rady, návody a úkoly, jak nežít na dluh a dozvíte se, jak omezit svou ekologickou stopu i jak změnu rozšířit za hranice své domácnosti. 

Vychází 29. května

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Evropa zná nejlepší fotografie divoké přírody. Bodovali hroši i medvědi

Do soutěže Evropský fotograf divoké přírody se přihlásilo 935 autorů z 35 zemí. Vítězové jedné z kategorií dokumentovali medvědí festival v Rumunsku a důsledky mizejícího přirozeného prostředí pro divoká zvířata.

Oslovit, či neoslovit první lásku? Často ji kontaktujeme, když se nám v současném vztahu nedaří

Je první láska opravdový osud, nebo jen sentimentální vzpomínání na první hormonální bouřku? První lásky ovlivňují náš emoční život víc, než si zatíženi běžným životním provozem uvědomujeme.

Čajový mistr Jiří Boháč by nepohrdl ani pytlíkovým čajem

Ač trochu ve stínu kávových trendů a baristických výstředností, čaj zažívá v posledních letech neméně významnou katarzi. Co hýbe světem tohoto kulturního nápoje? To nám prozradil člověk nejpovolanější – čajmistr a teatender Jiří Boháč, který se čaji věnuje přes 25 let.

„V kroji je každý krásný,“ říká návrhářka Zuzana Osako, která čerpá z lidové kultury a řemesel

Velká jména módního světa i menší značky nacházejí inspiraci ve folklóru a tradičních oděvech. Pomáhají tím udržet kontinuitu tradic,...
Zavří­t reklamu