Pátek, 9 června, 2023
spot_img

Zpěvačka Lizzo návrhářkou: Po plus size prádle přináší kolekci pro trans osoby

Držitelka čtyř cen Grammy už rok dodává tvarujícím spodním prádlem sebevědomí i plus size zákaznicím. Teď přichází s novou kolekcí pro „lidi všech genderových identit.“

Lizzo je úspěšnou americkou hudebnicí a taky výrazným hlasem „body positivity“ postoje. V souladu s tím loni ve spolupráci s výrobcem sportovního oblečení Fabletics uvedla na trh značku Yitty, která se prezentuje jako „inkluzivní“ a nabízí tvarující spodní prádlo všech velikostí od XS po 6XL. Její modely se nebojí barev ani odvážných vzorů. Většina střihů pracuje s recyklovanými vlákny a značka se řadí k uhlíkově neutrálním společnostem.

„Už mě nebavilo dívat se na to smutné, omezující tvarující prádlo, které nikdo nechtěl nosit. Rozhodla jsem se chopit výzvy a zařídit, aby se ženy zase mohly cítit dobře, aniž by se musely omlouvat,“ popisovala zpěvačka začátek vzniku značky v tiskové zprávě.

„Jako bych si musela způsobit bolest, abych zapadla do archetypu nebo standardu krásy,“ svěřila se při té příležitosti magazínu Forbes. „Nosila jsem tvarovací oblečení – těsné korzety a stahující kalhotky – už hodně dlouho, od páté nebo šesté třídy. Opravdu mě to tlačilo a bolelo a cítila jsem, že by to takhle být nemělo. Neměli bychom se stydět za svá těla a neměli bychom nosit tyhle vynálezy, abychom se cítili krásní.“

Chtěla přijít s prádlem, které je příjemné na nošení, hodí se pro každou příležitost, zaručuje ženám pohodlí a přináší jim sebevědomí a dobrý pocit ze sebe samých.  „Chci, abyste se mohly podívat do zrcadla, cítit se sakra sebevědomě a říct si: Miluju tě, chci se k tobě chovat hezky, protože ty si to zasloužíš,“ říká zákaznicím.

Prádlo pro každého bez ohledu na gender

Přesně po roce rozšiřuje cílovou skupinu a na konci března představila pod značkou Yitti novou řadu spodního prádla Your Skin.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lizzo (@lizzobeeating)

„Když říkáme, že podporujeme každé tělo, myslíme to vážně,“ píše se v komentáři ke kolekci. „Věříme v radikální sebelásku pro lidi všech genderových identit, včetně trans, nonbinárních, genderově fluidních a genderově nonkonformních komunit, které jsou dlouhodobě opomíjené.“ Kolekce proto zahrnuje i dvě novinky – bindery na stahování hrudi a stahovací kalhotky se silnější přední částí ke zploštění rozkroku.

„Viděla jsem nespočet videí, kde si lidé upravovali a vyráběli vlastní oblečení, do kterého balili nebo zastrkovali části svého těla, aby se jejich tělo mohlo cítit skutečně jako jejich. Slyšela jsem lidi mluvit o tom, že chtějí být fluidní v tom, jak prezentují svá těla v závislosti na náladě nebo stylu oblečení. A chtěla jsem jim pomoct,“ vysvětlovala Lizzo, proč se vrhla na prádlo pro specifickou sortu zákazníků. Testování a prověřování funkčnosti prádla zabralo dva roky. „S nadšením můžu říct, že máme skvělý produkt, který může růst a zlepšovat se podle vašich potřeb,“ napsala k představení novinky na svém Instagramu. „Už jsem četla pozitivní komentáře o tom, co víc můžeme nabídnout non-binární, trans a gender fluidní komunitě. Chci slyšet víc!“ vyzvala fanoušky pod příspěvkem, který dosud kladně ohodnotilo přes 580 tisíc lidí.

„Naším posláním je sloužit všem tělům. A to je jen začátek. Doufáme, že ucítíte lásku v každém stehu,“ vzkazuje. Kolekce Your Skin se začne prodávat letos v létě.

Vychází 29. května

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Vyzkoušejte limitku od Lancôme a mějte šmrnc jako Chiara Ferragni

Kráska Chiara Ferragni je podle Forbesu nejvýznamnější módní influencerkou. Má vlastní panenku Barbie, úspěšný obchod a objevila se i na titulce Vogue. Nyní značka...

Trvalá ondulace vlasů hlásí velký comeback

Dokáže vlasům dodat objem, tvar a lze s nimi pak i snadněji pracovat. Nezničí to vlasy? Jak se pak upravují a může „novou“ trvalou nosit každý?

Fotografie moravských polí uspěla v mezinárodní konkurenci soutěže Earth Photo

Autorem snímku z Českého Toskánska je fotograf Daniel Franc, který letos uspěl také v soutěži Czech Nature Photo. Prohlédněte si oceněné fotografie v online galeriích.

Designové roušky s natištěným obličejem zvládnou odemykat telefony

Roušky se staly v posledních týdnech velkým tématem. Šijí je umělci, návrháři i velké firmy. Můžete vidět zajímavé kousky ...
Zavří­t reklamu