Pátek, 1 prosince, 2023
spot_img

Top hodinářská firma, která se stará o kvalitu moří, uvádí nové modely z recyklovaných materiálů

Švýcarská značka Panerai, která dodávala hodinky pro námořnictvo a dnes zásobuje jachtaře či potápěče, představuje nové profesionální „potápky“. Při jejich výrobě využila PET lahve i recyklovanou ocel.

Začalo to v Itálii

Už je to 162 let od chvíle, kdy si Giovanni Panerai v italské Florencii otevřel hodinářství. Rodinná firma se stala dodavatelem přesných zaměřovacích přístrojů pro italské královské námořnictvo a v roce 1916 si dala patentovat radiomir, luminiscenční sloučeninu radia, díky níž byly ciferníky jasněji viditelné pod vodou. Dvacet let nato podle přísných nároků námořnictva vytvořila první hodinky tohoto jména.

V 90. letech 20. století představila první kolekci hodinek pro veřejnost a stala se součástí švýcarské obchodní skupiny Vendôme Group. Moři však zůstala věrná. Získala a zrenovovala dvojstěžňovou plachetnici (keč) Eilean z 30. let a stala se sponzorem jachtařských závodů.

V loňském roce navázala spolupráci s Mezivládní oceánografickou komisí UNESCO (IOC-UNESCO) a v rámci Dekády OSN pro oceánské vědy pro udržitelný rozvoj (2021–2030) si dala za úkol prohlubovat respekt k oceánu a zvyšovat povědomí o zodpovědném využívání moří. V praxi to znamená, že investuje do výzkumu a podporuje organizace, které prosazují udržitelný rozvoj.

„Společnost Panerai byla vždy známá svou průkopnickou rolí a v tomto případě chceme stanovit nové hranice v oblasti odpovědnosti za životní prostředí a překonat je, protože jsme jedním z pionýrů v hodinářském průmyslu, který zvýšil povědomí o tak důležitém tématu,“ řekl k tomu CEO značky Jean-Marc Pontroué. „Naším cílem je stát se klíčovým hráčem, nejen příkladem pro konkurenci, ale také pro naše dodavatele, zákazníky a všechny lidi, kteří se na Panerai podílejí na celosvětové úrovni. Jako společnost máme odpovědnost za to být aktivní a podporovat naléhavou potřebu změny, pomáhat chránit naši planetu a umožnit každému aktivně jednat. Čím více dokážeme spolupracovat, tím lépe.“

Pro každou ruku

Letos značka uvádí také profesionální potápěčské hodinky Submersible QuarantaQuattro s novým rozměrem pouzdra 44 mm, jež doplňuje stávající velikosti 42 mm a 47 mma rozšiřuje tak nabídku kolekce Submersible pro všechna zápěstí.

Nové hodinky zachovávají všechny vlastnosti modelové řady Submersible, tedy voděodolnost do 300 metrů nebo jednosměrně otočnou lunetu pro výpočet délky ponoru. V pouzdru hodinek je uložen kalibr P.900 s třídenní rezervou chodu a mimostřednou sekundovou ručkou na pozici devět. Na pozici tři se nachází okénko s datem. Díky vylepšenému designu je mnohem čitelnější a objeví se i u dalších modelů Panerai.

Méně těžby, více recyklace

Společnost se snaží redukovat těžbu nových materiálů pro výrobu hodinek a snižovat dopad produkce na životní prostředí. I noví zástupci modelové řady Submersible QuarantaQuattro jsou toho důkazem. Jejich pryžový pásek je vytvořen ze 30 % z recyklovaného materiálu, textilní obsahuje 68 % recyklovaného vlákna. U tří nových modelů Submersible QuarantaQuattro eSteel je 72 g, tedy 52 % z celkové váhy hodinek (137 g) vyrobeno ze speciální recyklované oceli eSteel, která si zachovává všechny vlastnosti běžné oceli včetně odolnosti proti korozi. Pásky jsou buď z textilního vlákna z PET lahví, nebo z recyklované pryže.

Od roku 2017 je manufaktura Panerai spjata s prestižní sérií jachtařských závodů America’s Cup. Coby oficiální sponzor týmu Luna Rossa Prada Pirelli letos představuje limitovanou edici 1500 kusů Submersible QuarantaQuattro Luna Rossa s modrým číselníkem, jehož povrchová úprava připomíná sluneční paprsky.

Model Submersible QuarantaQuattro Carbotech Blu Abisso má pouzdro z velmi lehkého a odolného materiálu na bázi karbonových vláken Carbotech, vyvinutého manufakturou Panerai. Ocelové modely Submersible QuarantaQuattro a Submersible QuarantaQuattro Bianco zaujmou černým číselníkem a černými pásky, respektive zářivě bílým číselníkem s kontrastními armádně zelenými pásky.

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 28. listopadu

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Velký školní swap, přehlídka kroužků a party k tomu

Bačkory, pastelky, obaly na sešity... Už je to tu zas. O snížení stresu před začátkem školního roku se postará akce Back to School v...

Amal a George Clooney představili aplikaci odhalující porušování lidských práv

Okouzlující herec a krásná právnička a aktivistka tvoří dokonalý pár. George Clooney se ale se svou ženou Amal doplňují...

Zelené architektonické skvosty: Prohlédněte si působivé ekologické budovy světa

Kanceláře, hotely i luxusní rezidence jsou čím dál tím častěji zbarvené do zelena. U nás je jednou z ekologicky...

Oáza jménem LUQY

Nově otevřené místo nabízející kadeřnické služby a dámskou i pánskou manikúru a pedikúru značky O.P.I. se jmenuje LUQY. A...
Vychází 28. listopadu
Zavří­t reklamu