Pondělí, 30 ledna, 2023
spot_img

Česko-slovenské léto na prodej. Přijďte za lokální módou a designem na Má vlast EDIT Pop-up

Druhý ročník akce plné lokální módy a designu Má vlast EDIT nabídne tvorbu zavedených oděvních designérů a značek, ale i tvůrců, kteří covidový rok využili pro představení nového projektu. Tváří a hlavní múzou celé akce se pak stala herečka Jana Plodková, jejíž filmové, seriálové i divadelní postavy mají neodmyslitelnou charakteristiku: jsou krásné a silné, ale i křehké a zranitelné. A v neposlední řadě samozřejmě také inklinují k českému humoru i vlastenectví.

Unikátní příležitost si na jednom místě prohlédnout a případně i zakoupit tvorbu českých návrhářů a designérů nabízí pop-up Má vlast EDIT. Kromě vizuálního zážitku z nevšedních kousků tak třeba odejdete s modelem od Ivany Mentlové, Kláry Nademlýnské, Božidary, Jana Černého či od značek Buffet Clothing a Silk & Stones. Nově se ale můžete těšit třeba i na představení české pečující kosmetiky Artiffine, šperků Magdaleny Šťastníkové a Anny Baum a svou kolekci uvede i vítěz soutěže VAN GRAAF Junior Talent Aleš Hnátek. „Má Vlast Edit je pro mě hlavně o lidech. Je to o komunitě lidí, kteří něco umí a mají potřebu tvořit. Ano, ta platforma v sobě nese covidový implulz, ale během druhého lockdownu jsme si všichni uvědomovali, o co víc chceme objevovat české a slovenské umění, knihy, filmy a investovat naše vydělané peníze zpátky českým a slovenským tvůrcům a výrobcům. Přeci nepotřebujeme nakupovat oblečení z Číny. Když si koupím velkou cestovní tašku, může být z recyklovaného plátna a naplním jí plavkami z Plove, přibalím pantofle od Aleše Hnátka a blůzu od Kláry Nademlýnské a pojedu a ní možná vlakem, možná škodovkou a budeme bydlet v penzionu Jizerka. Je to podobný druh emoce jako v nás vyvolávají jahodové knedlíky a koupě obrazu od Antonie Stanové. Chceme si ten požitek pořádně vychutnat, a tak to máme s módou, uměním, knížkami, filmy, divadlem, koncertem i užitkovým designem. Raději si ušetříme na daybed od Dunděry a Jánského než si ji kupovat v levném hobby supermarketu,” říká jedna ze zakladatelek Ivona Petružálková

Trojice zakladatelek projektu – stylistky Natálie Kotrlová s Magdou Žůrkovou a kreativní producentka Ivona Petružálková se jménem Má vlast odkazují na symfonické dílo Má vlast a uvědomují si, že v každém z nás vyvolává toto slovní spojení jinou emoci. Ony samotné milují Českou republiku a všechna její zákoutí. Rády bloudí českými lesy a prochází se v šatech od místních tvůrců po ulicích malebných měst a městeček. Proto chtějí lokálním designérům a módním návrhářům poskytnout platformu, kde mohou představit svou tvorbu, a současně inspirovat další potenciální zákazníky k upřímnému a udržitelnému smýšlení. „Projekt Má Vlast je pro mě místem pro podporu lokální tvorby, která byla až donedávna přehlížena. Pro obdiv krásných věcí a šikovných lidí. Online platforma k propojení známých i neznámých kreativních duší,“ shrnuje Natálie Kotrlová.

Showroom Má vlast EDIT 02 se otevře v prostorách kreativního prostoru DEPO (DEsign POrt) v termínu od čtvrtka 12. do soboty 14. srpna 2021.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Blíží se Světový den laskavosti. Pojďte s dětmi konat dobré skutky!

Happening Jsem laskavec už šestým rokem motivuje děti, aby chtěly pomáhat svému okolí. Loni se do akce zapojilo přes 14 tisíc školáků.

Rozhovor se spoluscenáristkou filmu Světlonoc o pověrčivosti, magii, snech, intuici i smrti

Mysteriozní drama Světlonoc o mladé ženě, která se po letech vrací do vesnice ve slovenských horách, kde naráží na nedůvěru, předsudky a pověry, je druhým společným celovečerním filmem Barbory Námerové s Terezou Nvotovou.

10 skladeb, které naladit do sluchátek i v roce 2021

Na začátku roku se často zamýšlíme nad tím, co nám uplynulých 365 dní dalo a vzalo. I když by...

Už máte stromeček? Dejte šanci „odpadu“ z českých lesů

Živý vánoční stromek je živý vánoční stromek. Tyhle smrčky a borovice možná nejsou nejkrásnější a nejkošatější, zato jsou levnější a rozhodně udržitelnější. A voní lesem.
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu