Úterý, 7 února, 2023
spot_img

Restaurace, kde chutnalo Johnu Travoltovi či Tomu Jonesovi

Přijměte pozvání do restuarace Le Grill. Při posezení v kouzelné zahradě mezi zelení a živými pávy zapomenete na to, že jste v rušném centru Prahy.

Restaurace se skrývá v zahradě pětihvězdičkového hotelu Grand Mark, který je vyhledávaným cílem i mezi celebritami. Rád se sem vracel například Gérard Depardieu. A nelze se mu divit.

Sezónní kuchyně z lokálních zdrojů

Kuchyni zde má na starosti šéfkuchař Jaromír Hlavsa, který sbíral zkušenosti v britských restauracích. Tady se vaří výhradně ze surovin od lokálních farmářů a bylinky se pěstují přímo v hotelové zahradě, kterou obývají noblesní pávi Hamlet a Ofélie. Budou vám dělat společnost, než si prostudujete menu.

Sestává ze specialit inspirovaných českou i mezinárodní kuchyní a obměňuje se s ohledem na sezónnost. Ještě do konce srpna můžete ochutnat letní menu, jehož základními stavebními kameny jsou brokolice, rajčata, bazalka, pažitka, hrášek, papriky, cuketa, lilek, špenát či melouny. Už tento výčet napovídá, že se zde dobře nají vegetariáni. Některá jídla je možné upravit i ve veganské verzi.

Menu o dvou chodech vyjde na 990 korun, tříchodové na 1290 korun. My jsme zvolili tříchodové, protože zkrátka nešlo odolat. Lákají vás jako předkrm barevná rajčátka s melounem, sýrem feta, čerstvou bazalkou a křupavými kaparami, nebo vaše chuťové buňky dají přednost spíše hovězímu tartaru s pažitkou, pečenou bramborou, bazalkovým chipsem a borůvkami? Jako hlavní chod doporučujeme domácí tagliatelle s lesními houbami, milovníci ryb ocení grilovaný filet z tuňáka.

Při volbě dezertu rozhodně neuděláte chybu s místní specialitou, která je stálicí na jídelním lístku. Grand Mark dort se skládá z pěny z hořké čokolády, želé z červeného rybízu a čerstvého ovoce. V horkých dnech vás příjemně osvěží výběr domácích zmrzlin a sorbetů.

Více info a aktuální menu platné do konce srpna najdete na www.grandmark.cz.

Vychází 31. ledna

Rychle a zeleně. Do kin dorazil BANGER. – drogová jízda Prahou...

„Rap je hudba ulice, a chtěl jsem, aby náš film působil jako film ulice,“ vysvětluje režisér a scenárista Adam Sedlák kreativní volbu natáčet na mobilní telefon. Díky tomu se taky lépe dařilo dodržovat zásady zeleného natáčení.

Hra na oliheň je prvním neanglicky mluveným seriálem s nominací na...

Dnes byly zveřejněny nominace na televizní ceny Emmy. Získat je mohou Zendaya za seriál Euforie, Laura Linney za Ozark, ale také korejští herci ze seriálového hitu Hra na oliheň.

Důležité je se nebát a nezaprodat se, říká autorka šokujících váz Zuzana Svatik

Zuzana Svatik je rodilá Bratislavanka žijící v Berlíně. Proslavila se šokujícími vázami s autorskými malbami a právě ony si...

Přes 16 tisíc dětí zaplavilo Česko dobrými skutky

Školáci v rámci projektu Jsem laskavec čistí okolí školy od odpadků, vyrábějí krmítka nebo třeba pořádají sbírky pamlsků pro kočky z útulku.

Bronz forever! Odborníci radí, jak si udržet opálení co nejdéle

Zeptali jsme se profesionálů, co se dá dělat před opalováním, během něho i po něm, aby sluncem políbený odstín kůže vydržel ještě dlouho po dovolené.
Zavří­t reklamu