Středa, 1 února, 2023
spot_img

Hvězdné diáře na rok 2023

Zpříjemněte si dny příštího roku některým z diářů, který obohatily svými nápady, obrázky nebo citáty známé osobnosti. Třeba Eva Burešová, Petra Nesvačilová s Hanou Vagnerovou nebo farářka Martina Viktorie Kopecká.

Petra Nesvačilová a Hana Vagnerová

Těšit se na každý další den, týden, měsíc a na celý příští rok vás naučí herečky Petra Nesvačilová a Hana Vagnerová. A ač jde o diář na rok 2023, některé stránky jsou spíš deníkem, které si dvě nerozlučné kamarádky psaly mezi sebou. Jsou v něm jejich vtipné poznámky, kresby, životní tipy i povídky. Diář si užijete, i když si do něj napíšete jen jednou za půl roku poznámku „zubař“, a pak si v něm budete listovat jako v zápisníku jednoho přátelství nebo jako v knize, která na svou budoucnost teprve čeká. „Je to diář, který jsme společně popsaly, počmáraly, pokreslily, je to naše výtvarně literární dílo. A jelikož je to náš první a takto poslední diář, je to tedy i sběratelský kousek,“ vychvalovala ho Petra Nesvačilová na svém Facebooku.

Martina Viktorie Kopecká a Martina Boledovičová

Popeleční středu nejspíš znáte, ale víte, na kdy připadá Tučný čtvrtek? TraDiář, jak se tento diář jmenuje, v sobě spojuje klasický kalendář s tím liturgickým a se zemědělským rokem a na ně navazujícími svátky a zvyky. Provede vás tradicemi během celého roku, vysvětlí, proč se které svátky slaví, a celkově pomůže pochopit cykličnost roku a napojení svátků na dění v přírodě. Poradí také, jak zařadit do života denní, týdenní, měsíční i roční rituály. Každý měsíc pak doprovází zamyšlení farářky a psychoterapeutky Martiny Viktorie Kopecké nad konkrétní roční dobou a tradicemi.

Autorky TraDiáře, Martina Viktorie Kopecká a zakladatelka nakladatelství Smart Press Martina Boledovičová, foto: Smart Press

Aňa a Lela Geislerovy

Dvě sestry z umělecké rodiny, herečka Aňa a výtvarnice Lela Geislerovy, by vám chtěly popřát dobrý rok 2023. Společnými silami znovu vytvořily diář, který pojmenovaly právě Dobrý rok 2023. Lela opět dodala ilustrace, Aňa tentokrát přidala vlastní haiku.

Kateřina Winterová

Herečka a průvodkyně televizním pořadem Herbář opět připravila diář doplněný o informace pro zahradníky. Dozvíte se, kdy se sbírají které léčivé bylinky, a můžete si přečíst zajímavé texty o rostlinách i o lidech z historických periodik. Diář seženete také v dárkovém balení v krásné vintage plechové krabičce s motivy lučních květů. V ní navíc najdete semínka řeřichy a petržele, tužku a pohlednici se zimním motivem z rostoucího papíru, který obsahuje květinová semínka.

Marie Doležalová

Dobrý den. Tak se jmenuje první diář, který vydává ve spolupráci s českým papírnictvím Papelote herečka a blogerka Marie Doležalová. Obsahuje její osobní tipy, jak (si) dělat po celý rok radost a jak mít každý den dobrý. Dostanete k němu také samolepky, které si můžete lepit za každou splněnou výzvu. Diář totiž vyzývá k plnění dobrých skutků. A to nemusí být nic náročného. Třeba napsat nějakou milou věc křídou na zem.

„Minulý Advent mi pořád v hlavě otravoval nápad, jak by bylo krásné inspirovat sebe i druhé k drobným laskavostem. Napadalo mě to právě před Vánoci. Říkala jsem si, že by bylo hezké si tu nadílku pod stromečkem nějak zasloužit a vést k tomu svoje děti, aby věděly, že všude kolem nás jsou lidé, kterým můžeme udělat hezký den a trochu jim pomoct, že ten čin nemusí být nějak složitý, že se prostě vejde do našeho obyčejného dne. Pak jsem ten nápad nechala plavat, protože jsem cítila, že se dvěma dětmi nemám kapacitu sama produkovat nějaký kalendář nebo tak něco. No a z ničeho nic se ozvali z Papelote, jestli bych si nechtěla udělat diář. Že by ten nápad byl na mně. Tak jsem přišla na schůzku s tím, že nápad mám hotovej,“ vysvětlila zrod diáře Marie Doležalová.

Lukáš Krpálek

Rozhodně není pravidlem, že diáře vydávají pouze herečky a zpěvačky. Diáře přece používají i muži a jeden si pro ně připravil náš nejslavnější judista a dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek. Kromě klasického kalendária tu najdete informace z Lukášova života a fotografie z rodinného archivu. Jelikož má ovšem diář v názvu slovo „motivační“, nemohou chybět motivační výzvy a také řada cviků, které Lukáš vybral – samozřejmě nejen pro judisty.

A Cup of Style

Sestry Lucie a Nicole Ehrenbergerovy začaly blogovat o módě v roce 2009. Spojily se pod názvem A Cup of Style a postupně rozšířily záběr o cestování a další témata, která je na cestě životem potkávala. Od roku 2017 vydávají také diáře. Ten na příští rok s ilustracemi Anny Vančurové seženete ve dvou velikostech a populární influencerky ho nabízejí i v dárkovém balení, třeba s ponožkami, samolepkami, sešitem a „to do“ úkolníčkem.

Eva Burešová

Obzvlášť milovníky televizních seriálů, díky nimž tato herečka nabrala popularitu, potěší její diář, který vychází už třetím rokem. Proto má taky název 3. kousek ZE(mě). Kromě fotek a střípků z jejího života v něm najdete horoskopy, omalovánky nebo recepty od návrháře a účastníka soutěže MasterChef Pavla Berkyho. Spoustu dalšího obsahu pak slibují QR kódy.

Dara Rolins

Po sedmé a naposled, řekla si letos zpěvačka, designérka a influencerka. Po letech vydávání diářů s osobními tipy se rozhodla skončit tím na rok 2023. Její diář v nové grafické úpravě přináší kromě ročního kalendária i motivační texty, jak najít v životě rovnováhu a harmonii, jak získat energii a přitáhnout do života radost a spokojenost. A k tomu sedm hříšně dobrých receptů. K dostání je ve dvou variantách, malý zelený do kabelky a velký růžový s větším prostorem na zápisky.

Vychází 31. ledna

Last minute valentýnské dárky pro ženy, pro muže nebo klidně pro...

Nechte se inspirovat, ať už preferujete tradiční dárky, nebo radši něco originálního. Nevadí, že svátek zamilovaných neslavíte, nebo že byste slavit chtěli, ale není...

Pravidla důstojného rozchodu: Zjistěte, jak ze vztahu odejít se vztyčenou hlavou

„Špatně provedený“ rozchod se může stát emoční zátěží, která se projeví i v dalších vztazích. Rozejít se s důstojností spočívá více v tom, co...

Vojtěch Babišta: Rád bořím zdi uvnitř sebe

Jeho tvář můžete znát z řady českých seriálů, reklam nebo třeba kampaní na pánské obleky Bandi či americkou kosmetickou...

LUSTR zve na výstavu a dražbu protiválečných plakátů ukrajinských umělců

Ve čtvrtek startuje v Praze devátý ročník festivalu ilustrace a komiksu. V Kampusu Hybernská bude k vidění tvorba zavedených výtvarníků i mladých komiksových autorů.

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů Kneipp

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky...
Zavří­t reklamu