Pátek, 2 června, 2023
spot_img

Hra na oliheň je prvním neanglicky mluveným seriálem s nominací na Emmy

Dnes byly zveřejněny nominace na televizní ceny Emmy. Získat je mohou Zendaya za seriál Euforie, Laura Linney za Ozark, ale také korejští herci ze seriálového hitu Hra na oliheň.

Magazín Deadline, který o nominacích podrobně informoval, připomněl, že v kategorii nejlepší dramatický seriál už dříve byly nominované seriály, které nevznikly v Americe, třeba britské Panství Downton nebo Bodyguard. Teď je to ovšem poprvé, kdy se takové pocty dostalo seriálu, který nebyl natáčený v angličtině.

Loňský trhák Hra na oliheň, který drží prvenství jako nejsledovanější seriál na Netflixu, má na svědomí jihokorejský tvůrce Hwang Dong-hyeok. Dvě nominace jsou jeho za scénář i režii, další posbírali představitelé zoufalých postav, které v seriálu v soutěži o tučnou sumu peněz riskují vlastní životy: Lee Lee Jung-jae, Park Hae-soo, Oh Yeong-su, Jung Ho-yeon a Lee Yoo-mi. Několik nominací zbylo i na technické kategorie.

Hra naživo

Kolik cen nakonec posbírá, se dozvíme v září. Už teď ale víme, že Netflix dal zelenou druhé řadě, kterou uvidíme někdy na přelomu let 2023 a 2024, a že taky chystá opravdovou Hru na oliheň. Neflix v červnu zveřejnil výzvu k účasti na castingu k reality show s názvem Squid Game: The Challenge. Bude sledovat 456 anglicky mluvících soutěžících nad 21 let z celého světa, kteří budou v soutěžích inspirovaných seriálem, ale i některých nových soupeřit o 4,56 milionu dolarů. To je vůbec nejvyšší peněžní výhra, jaká se kdy v reality show nabízela. Natáčet se bude ve Velké Británii a předpokládáme, že nikomu při tom – na rozdíl od seriálových postav – nepůjde o život. Chcete být u toho? Stále se můžete přihlásit.

Vychází 29. května

Návod pro ty, kteří ještě tápou: Jaký má být dárek, aby...

„Nejlepší věci v životě jsou zdarma. Druhé nejlepší věci v životě jsou velmi, velmi drahé.“ Když se chcete řídit citátem Coco Chanel při vybírání...

Kam za duhovými prázdninami? V těchto zemích si LGBTQ komunita prý...

Přestože se toho ve vnímání LGBTQ komunity za posledních dvacet let změnilo hodně k lepšímu, projevů homofobního smýšlení i neuctivých poznámek na transgender jedince...

Přijměte pozvání do surrealistického snu s novou módní kolekcí Mi fashion label

Návrhářka Lenka Mulabegovič spojila v nové snové kolekci minimalismus s výrazným vizuálem, jenž je poctou umělcům, jako jsou René Magritte a Man Ray. Představí ji na Designbloku.

Jak nosit rolák: Sofistikovaný módní trend, který zahřeje

Co mají společného Audrey Hepburn, James Dean, Yves Saint Laurent, Taylor Swift a Steve Jobs? Všichni nosili rolák a pozvedli ho z obyčejného kousku oblečení na elegantní módní prvek.

Velká vánoční soutěž pokračuje. Dnes se hraje o knihu Hrdinky. Příběhy významných českých žen

Náš vánoční speciál, v němž můžete od 6. do 18. 12. soutěžit o produkty 12 skvělých značek, myslí i...
Zavří­t reklamu