Úterý, 7 února, 2023
spot_img

Hra na oliheň je prvním neanglicky mluveným seriálem s nominací na Emmy

Dnes byly zveřejněny nominace na televizní ceny Emmy. Získat je mohou Zendaya za seriál Euforie, Laura Linney za Ozark, ale také korejští herci ze seriálového hitu Hra na oliheň.

Magazín Deadline, který o nominacích podrobně informoval, připomněl, že v kategorii nejlepší dramatický seriál už dříve byly nominované seriály, které nevznikly v Americe, třeba britské Panství Downton nebo Bodyguard. Teď je to ovšem poprvé, kdy se takové pocty dostalo seriálu, který nebyl natáčený v angličtině.

Loňský trhák Hra na oliheň, který drží prvenství jako nejsledovanější seriál na Netflixu, má na svědomí jihokorejský tvůrce Hwang Dong-hyeok. Dvě nominace jsou jeho za scénář i režii, další posbírali představitelé zoufalých postav, které v seriálu v soutěži o tučnou sumu peněz riskují vlastní životy: Lee Lee Jung-jae, Park Hae-soo, Oh Yeong-su, Jung Ho-yeon a Lee Yoo-mi. Několik nominací zbylo i na technické kategorie.

Hra naživo

Kolik cen nakonec posbírá, se dozvíme v září. Už teď ale víme, že Netflix dal zelenou druhé řadě, kterou uvidíme někdy na přelomu let 2023 a 2024, a že taky chystá opravdovou Hru na oliheň. Neflix v červnu zveřejnil výzvu k účasti na castingu k reality show s názvem Squid Game: The Challenge. Bude sledovat 456 anglicky mluvících soutěžících nad 21 let z celého světa, kteří budou v soutěžích inspirovaných seriálem, ale i některých nových soupeřit o 4,56 milionu dolarů. To je vůbec nejvyšší peněžní výhra, jaká se kdy v reality show nabízela. Natáčet se bude ve Velké Británii a předpokládáme, že nikomu při tom – na rozdíl od seriálových postav – nepůjde o život. Chcete být u toho? Stále se můžete přihlásit.

Vychází 31. ledna

Oáza klidu v náruči krásné přírody Jizerských hor

Boutique hotel V Bezovém údolí je jako stvořený k odpočinku na místě s autentickým geniem loci, v souladu s přírodou a v úctě k tradičním hodnotám a udržitelnému stylu života.
Maxim Habanec v Dubaji

Maxim Habanec a jeho vzpomínky na cestu kolem světa

Maxim Habanec patří už léta mezi tuzemskou skateboardingovou špičku. Je několikanásobným mistrem České republiky i světového poháru Mystic SK8 Cup, vydal knihu a mimo...

Pozitivní covídka: Nezapomenutelné zásnuby

Life koučka Erika Bach začala psát v době covidu humorně laděné povídky, aby sobě i ostatním zlepšila náladu. Každý měsíc si na našich stránkách budete moct přečíst jednu z jejích pozitivních covídek, jak je nazvala. Tady je druhá z nich.

Floristika zažívá novou vlnu. Vybrali jsme 4 nejzajímavější květinářství v Česku

Všimli jste si, že stejně jako móda, i floristika zažívá novou vlnu? Možná si vzpomenete na období plné karafiátů,...

Orgasmus nejde naprogramovat, ale cesta za ním lze usnadnit, říká obchodnice s rozkoší Anna Marešová

Prostřednictvím své designérské činnosti v oblasti intimních pomůcek otevírá témata, která jsou pro velkou část společnosti konverzační tabu. Jedním...
Zavří­t reklamu