Neděle, 5 února, 2023
spot_img

Dita von Teese se s burleskou vrací do Prahy. Co ji stresovalo víc než striptýz?

Ochránkyně zvířat, která miluje kožešiny. Bývalá manželka problémového hudebníka Marilyna Mansona. Erotická a módní ikona. To je Dita von Teese. Před dvěma lety musela kvůli covidu zrušit turné. Letos je konečně zpět a náhrada bude dvojnásobná. Královna burlesky vystoupí v květnu v Praze hned dvakrát.

Americká tanečnice rodným jménem Heather Renée Sweet je známá především díky tomu, že oživila zájem o umění burlesky. Její vystoupení jsou poctou zlaté éře Hollywoodu. Využívá v nich prvky baletu, kterému se věnovala už jako malá, i striptýz. Prodává vlastní značku rafinovaného spodního prádla a má slabost pro vintage módu, k níž patří korzety, pravé kožešiny a vysoké podpatky. Coby vystudovaná kostýmní výtvarnice si svůdnou garderobu často sama navrhuje a je sama sobě vizážistkou i stylistkou. Kdysi si stylistku najala, vyhodila ji ovšem ihned poté, co dotyčná při pohledu na Ditiny lodičky ze 40. let prohlásila, že by vypadaly moc hezky k džínům.

Kontroverze kvůli zvířatům i exmanželovi

Před lety se spojila s organizací PETA a zapózovala v její kampani nabádající ke kastraci psů a koček. Některým ochráncům zvířat ale vadilo, že se Dita nevzdala svých kožešin a dál je nosí. PETA se nicméně vyjádřila, že s tím nemá problém, ani po Ditě nebude žádat, aby kožichy přestala nosit. Dita se bránila tím, že nosí jen vintage kožešiny a v kampani se věnovala pouze tématu kastrací, nikoli zákazu kožešin.

Před dvěma lety si připravila turné s jarní zastávkou v Praze, pandemie však její plány překazila. V mezičase se Dita nenudila. Loni se zúčastnila britské verze nové televizní soutěže The Masked Dancer, v níž známé osobnosti měří své síly v tanci, což jim komplikují objemné masky, pod nimiž nejsou k poznání. Přestože je Dita profesí tanečnice, vypadla už ve třetím kole. Sama byla překvapená, jak náročné a úplně jiné oproti jejím vystoupením bylo tančení s obří maskou, která testovala její rovnováhu, omezovala jí sluch i výhled a bránila v kontaktu s publikem. „Bylo to víc stresující než striptýz,“ přiznala se moderátorovi po vyřazení.

Dita von Teese miluje retro módu i životní styl. Foto: Guillaume Thomas

Ve stejné době si jí všímal bulvár také kvůli jejímu bývalému manželovi Marilynu Mansonovi, kterého obvinila jeho expartnerka, herečka Evan Rachel Wood ze zneužívání a manipulace. Dita nicméně nepotvrdila, že by s kontroverzním rockerem zažila něco podobného. Žila s ním sedm let, rok byli manželé. Na svém Instagramu vydala prohlášení, v němž vysvětlila, že ho rok po svatbě opustila z jiných důvodů – kvůli nevěře a drogám.

Turné Glamonatrix

Odložené turné startuje dnes v britském Edinburghu a po dalších evropských zemích přijde řada i na Českou republiku. Původně zakoupené vstupenky z roku 2020 platí na nové datum 2. května 2022 a k tomu Dita přidává další termín 3. května. Přiváží s sebou kostýmy s korzety a Swarovského krystaly, hříšné lodičky od Christiana Louboutina i dlouhý bič, s nímž se předvede v cirkusové manéži. Nebude chybět obří rtěnka nebo ikonická sklenice na Martini, která k jejím představením patří. Hudební divadlo Karlín, které bude Ditin luxusní kabaret s nádechem fetiše hostit, nabídne oproti velkým sálům intimnější atmosféru a také speciální sekci u pódia se stolečky, kde budou moct diváci při sledování show popíjet šampaňské.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Floristika zažívá novou vlnu. Vybrali jsme 4 nejzajímavější květinářství v Česku

Všimli jste si, že stejně jako móda, i floristika zažívá novou vlnu? Možná si vzpomenete na období plné karafiátů, následované dlouhatánskými holandskými růžemi. Některé...

Poslední záchrana aneb 10 tipů na vánoční dárky

Do Štědrého dne už nezbývá příliš dlouho a vy ještě nemáte ani balící papír, natož nápad, co do něj...

Zatočte se zbytečným odpadem v koupelnách

Na poličkách v koupelně se vám povalují desítky nádobek a flaštiček s často naprosto zbytečnými přípravky. Pokud nedokážete redukovat...

Kosmetický průmysl ročně vyprodukuje sto dvacet miliard obalů. Péče o krásu ale může být i zodpovědná

Kosmetický svět každý den nabízí stovky nejmodernějších technologií, inovací, složek a přípravků, které jsou stále účinnější. Svět se ale...
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu