Sobota, 9 prosince, 2023
spot_img

Adam Ondra a Jo Nesbø: Co mají společného?

Úspěšný český sportovec a úspěšný norský spisovatel se setkali pod Pálavou. Podívejte se na video z jejich společného horolezeckého zážitku.

V říjnu měl v kinech premiéru celovečerní dokument Jana Šimánka a Petra Záruby s názvem Adam Ondra: Posunout hranice, který sledoval Adamovu přípravu na olympiádu v Tokyu a celkové nasazení a píli, s jakou zdolává horolezecké mety.

Teď Adam Ondra zveřejnil další, menší „film“ pro příznivce lezení.

„Měl jsem to potěšení si zalézt s Joem Nesbø, vynikajícím spisovatelem, který začal lézt teprve před deseti lety a ve svých šedesáti letech je velmi blízko dosažení 8a! Jo je jeden z těch kluků, se kterými se od prvního slova cítíte velmi dobře, a Jo je taky skvělým příkladem toho, že můžete být totální blázen do lezení, a přesto veleúspěšný v úplně jiné kariéře,“ napsal Adam na Facebook k videu.

V něm brněnský rodák představuje slavnému autorovi detektivek pálavské vápencové skály, které se rozhodnou zdolat. Společně absolvují rozehřívací cvičení, pak se vydávají na vrchol a vyprávějí o svých horolezeckých zkušenostech a přístupu. Pro Nesba to bylo první vícedélkové lezení se zastávkami.

 

Vychází 28. listopadu

Finále Stranger Things v nedohlednu. Sadie Sink si krátí čekání kosmetickou...

Americká herečka se proslavila v trháku Stranger Things a trochu se děsí, až přijde konec seriálu. Ten se zatím kvůli stávce oddaluje. Než se situace vyjasní, uvidíme Sadie Sink v nové kampani Armani Beauty společně s hvězdou Cate Blanchett.

Zakladatelky psího útulku Voříškov: Víme, že nezachráníme všechny

Lenka Frková a Anežka Jedličková zachraňují nechtěné psy a rozhodly se také šířit osvětu a poukazovat na to, že štěňátko koupené za pár tisíc někde na parkovišti není správná volba. Jejich příběh je součástí knihy Laskavci - Příběhy (ne)obyčejných lidí, kteří mění svět, z níž si můžete přečíst úryvek.

Jarda Jágr byl můj největší hrdina, říká Vojta Dyk

Vojta Dyk nazpíval píseň Heroes od Davida Bowieho k novému filmu Děti Nagana o partě školáků, kteří se po olympijském vítězství českého týmu nadchli pro hokej. Jak zpěvák vzpomíná na devadesátky a co pro něj znamenalo Nagano?

Lilia Khousnoutdinova: Věřím, že způsob, jakým rodíme, ovlivňuje všechny oblasti našeho života

„Záleží mi na tom, aby ženy byly ve veřejném prostoru vidět a měly slovo,“ říká na úvod Lilia Khousnoutdinova,...

Jak financovat dobré skutky? Podcast radí, jak na společensky prospěšné podnikání

V úterý bude venku nový díl podcastu Bez grantu?! Prostřednictvím rozhovorů pravidelně představuje úspěšné osobnosti, které přinášejí inspiraci a...
Zavří­t reklamu