Úterý, 6 června, 2023
spot_img

Adam Ondra a Jo Nesbø: Co mají společného?

Úspěšný český sportovec a úspěšný norský spisovatel se setkali pod Pálavou. Podívejte se na video z jejich společného horolezeckého zážitku.

V říjnu měl v kinech premiéru celovečerní dokument Jana Šimánka a Petra Záruby s názvem Adam Ondra: Posunout hranice, který sledoval Adamovu přípravu na olympiádu v Tokyu a celkové nasazení a píli, s jakou zdolává horolezecké mety.

Teď Adam Ondra zveřejnil další, menší „film“ pro příznivce lezení.

„Měl jsem to potěšení si zalézt s Joem Nesbø, vynikajícím spisovatelem, který začal lézt teprve před deseti lety a ve svých šedesáti letech je velmi blízko dosažení 8a! Jo je jeden z těch kluků, se kterými se od prvního slova cítíte velmi dobře, a Jo je taky skvělým příkladem toho, že můžete být totální blázen do lezení, a přesto veleúspěšný v úplně jiné kariéře,“ napsal Adam na Facebook k videu.

V něm brněnský rodák představuje slavnému autorovi detektivek pálavské vápencové skály, které se rozhodnou zdolat. Společně absolvují rozehřívací cvičení, pak se vydávají na vrchol a vyprávějí o svých horolezeckých zkušenostech a přístupu. Pro Nesba to bylo první vícedélkové lezení se zastávkami.

 

Vychází 29. května

5 inspirativních a motivačních knih, které si spoluvytváříte sami

Představujeme vám interaktivní knihy od českých autorek a autorů, které slouží k záznamům vašich emocí, zážitků nebo vzpomínek, a mohou pomoct zlepšit vztahy s blízkými i vztah k sobě.

Pozitivní covídka: Medvědí krev

Life koučka Erika Bach začala psát v době covidu humorně laděné povídky, aby sobě i ostatním zlepšila náladu. Každý měsíc si na našich stránkách můžete přečíst jednu z jejích pozitivních covídek, jak je nazvala.

Akademie stylu a módy jako balzám na duši i pomocník v životě

Ve skleničce sektu na stole tančí maliny, plamínky svíček osvětlují stojany s oblečením a do místnosti vchází, jako vždy...

Helena Houdová: Ve štěstí nám nejvíc brání strach, co si o nás budou myslet ostatní

Rozhovor s bývalou českou miss, nyní mentorkou o sexualitě, práci s traumaty i o partnerských vztazích. Byla úspěšnou modelkou,...

Nové trendy v udržitelném zkrášlování: Už znáte balzámy ze zbytků prolisovaného ovoce nebo peeling z odpadu z čističek?

Klíčovým trendem kosmetického průmyslu je produkovat méně odpadu. A to se netýká jen obalů, ale také složení výrobků. Péče...
Zavří­t reklamu