Úterý, 26 září, 2023
spot_img

Našla jste si (další) šedivý vlas? Žádnou paniku! Šediny jsou v kurzu!

Dávno neplatí, že šediny znamenají stáří. Šedivá je momentálně in. Takže pokud se řadíte mezi ty, co začínají, jak se lidově říká, stříbrnět, vůbec nezoufejte. Pořád budete trendy. Jen je třeba o takové vlasy správně pečovat.

I když před nedávnem ještě každý pečlivě maskoval první šedivé kadeře barvami na vlasy, protože v minulosti byly šedé vlasy pokládány za neodmyslitelnou součást procesu stárnutí, dnes se rozmohl trend nechávat přirozenost vyniknout. Se správným střihem a péčí mohou šediny vypadat dokonce velmi sexy.

I proto je s hrdostí nosí mnoho mladých žen, pro které je šedá barva na vlasech jen další z mnoha možných barev. Díky tomu, že je tento odstín stále více vnímán jako volba, jako jedna z barev na vlasy, přestává být dáván do vztahu se stářím. Tím přestávají být stigmatizovány právě i šedivé vlasy.

Šediny neznamenají konec návštěv kadeřníka

„Někdo bojuje se šedinami každý den, někdo si právě našel první bílý vlas a někdo si z toho nic nedělá. V naši společnosti jsou stále šediny spojovány se starobou. Vždy se dá stárnout stylově a s noblesou. Nemělo by být cílem v padesáti chtít za každou cenu vypadat na dvacet. Cílem by mělo být vypadat v každém věku žensky a mít jistý esprit,“ říká profesně uznávaná kadeřnice a spolumajitelka vlasového studia Vavruškovi Petra Vavrušková. Dodává ovšem, že když se člověk rozhodne nechat si své šediny, neznamená to, že už k odborníkovi nemusí chodit a nechá šediny růst bez ladu a skladu jako v džungli.

Návštěva kadeřnictví nemusí být tak častá jako s jiným typem vlasů, ale jednou za dva měsíce by se člověk u svého lazebníka ukázat měl, aby jeho stříbrné vlasy byly stále takzvaně koukatelné. Petra Vavrušková také dodává, že šediny nejsou pro každého. Je to jako všechno velmi individuální záležitost.

Nechte si poradit

„Šediny ano, ale ne vždy a ne pro všechny. Miluji osobitost a styl a opravdu pečlivě zvažuji, komu šediny doporučím. Souvisí s tím daná osobnost, životní styl dané ženy, její sebevědomí a spousta dalších faktorů. V případě, že se s klientkou domluvíme, že půjdeme do šedivých vlasů, je mým cílem ženu rozzářit, aby daný odstín projasnil tvář a tím ji omladil. K tomu volím nejčastěji různé odbarvovací techniky a následné tónování,“ vysvětluje.

Tónováním se dá z šedin vytvořit svěží a šik účes. Foto: Petra Vavrušková

Babské rady

Asi každý už slyšel nějakou tu radu našich babiček, jak mít krásnou pleť, lesklé vlasy… I na šediny existuje mnoho návodů. Vše je o stravě a psychické pohodě, ale důležitá je samozřejmě i kosmetika. Pro krásnou stříbrnou hřívu si dopřejte dostatek vajec, ryb, především mořských, které jsou bohaté na omega-3 nenasycené mastné kyseliny, a ořechy.

Nezapomínejte na regeneraci. Šedé vlasy bývají často suché, méně poddajné a krepatí. Když si zajdete ke svému oblíbenému odborníkovi, určitě vám rád doporučí vlasový obřad přímo na míru.

Používejte kartáče s přírodními štětinami, ty vlasy vyhladí a dodají jim lesk.

Jednou za týden proveďte hloubkové čištění, šedé vlasy mají totiž pórovitou strukturu a jednodušeji do nich pronikají nežádoucí látky.

Vlasy pravidelně stříhejte, zbavíte se roztřepených konečků a dáte účesu tvar a pevnost.

Cokoliv ale použijete, raději se poraďte před aplikací se svým kadeřníkem, ten zná vaše vlasy nejlépe.

Nechte se inspirovat slavnými

Co by to bylo za trend, kdyby mu trochu nepomohla nějaká slavná jména. Své šediny totiž hrdě nosí nemálo velkých hollywoodských jmen jako například Jennifer Aniston, Salma Hayek, Gwyneth Paltrow, Helen Mirren nebo i naše Olga Menzelová. Některé z nich mají jen pár pramínků, které však nosí s hrdostí, jiné se pyšní celou sivou hřívou.

Šedé vlasy jsou nejen trend dnešní doby, ale také způsob, jak bojovat proti snaze stigmatizovat přirozené známky stárnutí.

Vychází 2. října

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Jak pečovat o svou energii v covid době i po ní

Naše tělo je hmota nabitá energií. Onou božskou jiskrou, která se stále obnovuje a slouží k zachování života. Potřebujeme jí mít dost a musí...

Raiffeisenbank nabízí studentům unikátní možnost vyzkoušet si radosti i strasti podnikání

Raiffeisenbank je již patnáct let partnerem organizace Junior Achievement, kterou v Čechách v roce 1992 založil Tomáš Jan Baťa....

Staňte se návrhářkou a splňte si sen o ideální kabelce

Značka Mybelka přináší na český trh revoluční trend v prodeji kabelek. Zákaznice si sama volí tvar, materiál i doplňky....

Dnes oslavujeme mezinárodní den spodního prádla. Co o něm nejspíš nevíte?

Tanga, brazilky, bardotky, braletky, slipy i trenýrky. Dnes se oslavuje spodní prádlo ve všech svých podobách, střizích, velikostech a...
Zavří­t reklamu