Čtvrtek, 30 listopadu, 2023
spot_img

Lifting obočí: Co se „nosí“ a jak dosáhnout ideálního tvaru?

Vizážisté těch nejkrásnějších žen na planetě vědí, že tvar obočí dokáže úplně proměnit vzhled obličeje – buď opticky přidat roky, nebo je rychle ubrat. Vsaďte na „brow lifting“.

Často věnujeme pozornost hlavně rtům a očím, jenže dva obloučky nad nimi hrají roli snad ještě významnější. Jak velkou, to si můžete vyzkoušet sami na sobě. Zkuste si obočí na zkoušku přemalovat krycím korektorem. Jak budete vypadat? Bez výrazu. Na internetu kolují fotky lidí s vyretušovaným obočím, kteří působí jako z jiné galaxie.

Jaké se „nosí“ obočí?

Některé prameny uvádějí, že v 18. století anglické šlechtičny měly obočí rády husté a zesilovaly si ho proužky z pravých myších kožešinek. Herečky z éry němých filmů ho zase nosily tenké a rovné, se širokým a divokým zjevem pak přišla anglická modelka Cara Delevingne. „Nyní je in přirozené obočí, které odpovídá odstínu vašich vlasů. Nesmí být tenké, ale také ne bez úpravy,“ říká Tetiana Babchuk, majitelka The Brow Bar, jednoho z prvních specializovaných salonů na úpravu obočí v Česku.

Podle jiné odbornice Daniely Prokopové z Brow Baru Benefit, který najdete v sítích parfumerií Sephora v různých městech po celé republice, je skvělé určovat barvu obočí podle barvy kořínků vlasů, jelikož ty jsou přirozené, nebarvené a zaručeně vám tento odstín bude slušet. Trendy tvar obočí je podle ní takový, který zachovává také to, jak vám vaše obočí roste. „Pokud chcete, aby se vám obličej opticky nadzvedl a působil mladším dojmem, nejlépe to dokáže rovnější tvar obočí, jaký mají třeba Asiatky,“ radí odbornice.

Jak funguje lifting obočí

Jestli jste neseděla v první řadě, když Pán Bůh rozdával obočí, pomoci by vám mohla úprava pomocí brow liftingu, neboli laminace obočí. Nedají na ni dopustit například Hailey Bieber nebo Gigi Hadid. Tato rychlá a účinná metoda dá obočí do požadovaného tvaru, které pak skvěle (jeden až dva měsíce) drží svůj tvar, vypadá hustější a je výraznější.

Celý proces trvá asi půl hodiny a má tři fáze. V první se na obočí nanese speciální roztok, který otevře strukturu chloupku. Pak následuje výživa, barvení, vyčesání do správného tvaru a nakonec se jeho tvar další tekutinou uzavře. Výsledný efekt je skvělý, takže pak nemusíte na obočí nějakou dobu sahat. Záleží také na tom, jak mastnou pleť máte. Po laminaci obočí vydrží nějakou dobu téměř vše – sprchování, sportování i spánek.

Revoluční metody

Pokud vám kus obočí chybí nebo není dostatečně husté a kvalitní, je lepší sáhnout po jiných úpravách, jako je tvarování pomocí speciálního gelu nebo vosku na obočí. Oblíbené je také profesionální barvení henou, která dlouho vydrží. Pozor, toto nikdy nezkoušejte sami doma, zelené nebo červené obočí nechcete.

Na co si dávat pozor?

„Buďte opatrní s trháním, příliš tenké obočí přidává roky, stejně tak jako jeho nevhodná příliš tmavá barva,“ vysvětluje Tetiana Babchuk. Podle Daniely Prokopové z Benefit Brow Baru se ale chyba s tvarem obočí může stát i u profesionálů, a to zejména při úpravě obočí při kosmetickém ošetření, kdy ležíte na lehátku. Tím, jak kosmetička sedí za vámi zezadu, nevidí celý tvar obočí, a tak často můžete odcházet s tvarem, který připomíná kapku vody nebo nepěkný oblouček. „Sama jsem si to zkusila a zezadu vleže prostě dobrý tvar obočí nevytvoříte. Lepší je nechávat si obočí upravovat vsedě,“ míní Daniela Prokopová.

Profi tip: Jak obočí opticky nadzvednout? Když pod jejich linii použijete speciální tužku pod obočí, která má světle růžovou barvu.

Vyzkoušeno:

 

Oboustranná zvýrazňovací tužka Anastasia Beverly Hills

Ideální ke zvýraznění oblouků obočí. Lesklá strana rozjasňuje, zatímco matná definuje tvar.

Aktivní sérum pro růst obočí Natucain

Přirozeně podporuje růst obočí přímo u kořínku. Patentované přírodní složení bez hormonů pomáhá k jeho růstu a hustotě (až o 54 %). První výsledky jsou vidět po šesti až osmi týdnech pravidelného používání.

Objemový gel na obočí Gimme Brow+, Benefit Cosmetics

Ideální pro řídké obočí. Má v sobě mikrovlákna a je tónovaný. Stačí jím jen pročesat obočí a bude držet tvar, získá objem i barvu. Je voděodolný a precizním malým kartáčkem se dá skvěle vrstvit.

Tužka na obočí Styling Eyebrow Pencil, Sensai

Speciální oválný tvar, jemná prášková konzistence a přirozená barva snadno zvýrazní obočí a vytvoří přirozený vzhled. Skvělý je kartáček na pročesání obočí, který je součástí balení.

Paletka na obočí Brow Like Wow, Annabelle Minerals

Minerální zapečené stíny v hnědém odstínu lze spolu skvěle kombinovat a vymalovat tak krásný tvar obočí. Světlá barva slouží k projasnění nadočnicových oblouků.

Vychází 28. listopadu

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

5 mýtů o ketonové dietě

Ketonová dieta je v poslední době jednou z nejskloňovanějších a lékařskou vědou také neuznávanějších metod, jak nejen zatočit s přebývajícími kily, ale také změnit...

Krása ukrytá v kalhotkách

Dokonalý vzhled nezná hranic. Dávno už se neřeší, že věk může prozradit jen povislá kůže na krku. Nyní se...

Oscarová herečka Emma Thompson burcuje lid k neposlušnosti. Z vyostřených britských protestů za klima vznikl nový film

Znáte ji z například z příběhů o Harrym Potterovi nebo z trháku Rodinné sídlo, za nějž získala zlatou sošku...

Jedna planeta nám nestačí, ode dneška žijeme na dluh

Den, kdy lidstvo vyčerpá svůj roční „příděl“ vody, úrodné půdy či lesů, každý rok přichází dřív. Letos už 28. července.
Zavří­t reklamu