Neděle, 10 prosince, 2023
spot_img

Zpěvačka Sia se spojila s NASA. Hudebním videem oslavují misi sondy Perseverance a let vrtulníku Ingenuity na Marsu

NASA se připravuje na vzlétnutí vrtulníku Ingenuity na Marsu, které se stane prvním lidmi kontrolovaným letem na jiné planetě. Při této příležitosti se s americkým Národním úřadem pro letectví a vesmír spojila i populární australská zpěvačka Sia. K oslavě události i celé mise Mars 2020 totiž právě s pomocí NASA vydala video k písni Floating Through Space. A co v něm můžete vidět?

Celý svět sledoval moment, kdy se 18. února sonda Perseverance úspěšně dotkla povrchu Marsu. S Perseverance ale na misi odletěl i vrtulník, který byl během cesty umístěn ve spodní části trupu roveru. Jmenuje se Ingenuity (Důvtip), je vyroben z uhlíkových vláken, váží asi 1,8 kilogramů a kromě baterie a solárních panelů je vybaven i dvěma kamerami. Jeho hlavním úkolem by měly být krátké lety v atmosféře planety Mars, přičemž 19. dubna by se měl odehrát ten úplně první, který se navíc zapíše do historie jako první lidmi kontrolovaný let na jiné planetě. Celá zkušební akce, jež byla odložena kvůli nečekanému chování softwaru při testování vrtulí, by měla trvat 40 sekund. Sonda Perseverance se během ní pak pokusí i o nahrání zvuku, který bude malý vrtulník vydávat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SIA (@siamusic)

Na oslavu celé mise Mars 2020 vzniklo i hudební video. O to se postarala oceňovaná zpěvačka Sia ve spolupráci s NASA. V klipu k písni Floating Through Space tak můžete vidět důležitá a zajímavá data o celé misi nebo záběry vědců z NASA, kteří stavěli a testovali vrtulník Ingenuity.

Vychází 28. listopadu

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Umělkyně chce poukázat na plýtvání a tvoří působivá díla ze zvířecích...

Emma Witter tvoří nádherné vázy a do nich i jemné květiny. Na tom by nebylo nic zas až tak zvláštního, kdyby celá díla nebyla...

Co nám vzkazuje starší generace? Originální adventní kalendář odkrývá životní moudrost seniorů

„Neprosazujte jen svůj názor. Domlouvejte se. Mějte radost ze života.“ Tak zní vzkaz paní Věry, která už oslavila sté narozeniny. Je jednou z klientek a klientů charitních organizací, kteří přispěli svými zkušenostmi, inspirativními radami i humorem do online adventního kalendáře Charity Česká republika.

Malířka Petra McGrath o Austrálii: Když jsem viděla tu krásu, musela jsem vzít štětec do ruky

Petra McGrath před lety opustila pohodlný život v Praze a vyrazila do Austrálie. Začalo to jako dobrodružství na pár měsíců a nakonec v Austrálii našla druhý domov.

Být doma s novorozencem až šest měsíců a pobírat u toho osmdesát procent platu? To rodičům nabízí Volvo Cars

Malý krok pro společnost Volvo Cars, ale velký skok pro rodiče napříč Evropou a nejen tam. Zaměstnanci švédské automobilky...
Zavří­t reklamu