Úterý, 7 února, 2023
spot_img

Zpěvačka Sia se spojila s NASA. Hudebním videem oslavují misi sondy Perseverance a let vrtulníku Ingenuity na Marsu

NASA se připravuje na vzlétnutí vrtulníku Ingenuity na Marsu, které se stane prvním lidmi kontrolovaným letem na jiné planetě. Při této příležitosti se s americkým Národním úřadem pro letectví a vesmír spojila i populární australská zpěvačka Sia. K oslavě události i celé mise Mars 2020 totiž právě s pomocí NASA vydala video k písni Floating Through Space. A co v něm můžete vidět?

Celý svět sledoval moment, kdy se 18. února sonda Perseverance úspěšně dotkla povrchu Marsu. S Perseverance ale na misi odletěl i vrtulník, který byl během cesty umístěn ve spodní části trupu roveru. Jmenuje se Ingenuity (Důvtip), je vyroben z uhlíkových vláken, váží asi 1,8 kilogramů a kromě baterie a solárních panelů je vybaven i dvěma kamerami. Jeho hlavním úkolem by měly být krátké lety v atmosféře planety Mars, přičemž 19. dubna by se měl odehrát ten úplně první, který se navíc zapíše do historie jako první lidmi kontrolovaný let na jiné planetě. Celá zkušební akce, jež byla odložena kvůli nečekanému chování softwaru při testování vrtulí, by měla trvat 40 sekund. Sonda Perseverance se během ní pak pokusí i o nahrání zvuku, který bude malý vrtulník vydávat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SIA (@siamusic)

Na oslavu celé mise Mars 2020 vzniklo i hudební video. O to se postarala oceňovaná zpěvačka Sia ve spolupráci s NASA. V klipu k písni Floating Through Space tak můžete vidět důležitá a zajímavá data o celé misi nebo záběry vědců z NASA, kteří stavěli a testovali vrtulník Ingenuity.

Vychází 31. ledna

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Hudebník přišel s originální metodou, jak skládat hudbu pomocí kostek. Podobně...

Známý britský skladatel Edward Chilvers se rozhodl, že klasickou hudbu pojme po svém a trošku si ji okoření. Unaven z přehrávání děl světových velikánů...

Maybelline a Puma v povedené kolekci kosmetiky

Kolaborace oblíbené značky dekorativní kosmetiky Maybelline New York a značky sportovního oblečení a obuvi Puma přináší limitovanou kolekci líčidel...

Aby měly všechny děti hezké prázdniny

Některé děti nikdy nebyly na táboře. Dokonce ani v lese. Do 15. června můžete znevýhodněným dětem pomoct, aby si užily léto jako jejich kamarádi.

Připravte pleť na zimu: nejlepší krémy a kosmetická péče do mrazu

Není špatného počasí, chybou je jen nesprávně ošetřená pleť. Tito skvělí pomocníci ochrání pokožku před větrem, teplotami pod nulou i dalšími povětrnostními výkyvy.
Zavří­t reklamu