Pondělí, 5 června, 2023
spot_img

Zpěvačka Selena Gomez bojuje proti šíření dezinformací o amerických volbách. Takhle to bývalka Justina Biebera vytmavila známé společnosti

V Americe se na žádost Donalda Trumpa stále přepočítávají volební hlasy a dezinformace o legitimitě prezidentských voleb samotných se Spojenými státy šíří jako lavina. Nepodložená tvrzení nenechala chladnými mnohé celebrity včetně zpěvačky a herečky Seleny Gomez. Bývalá přítelkyně Justina Biebera se dokonce rozhodla napsat otevřený dopis generálnímu řediteli společnosti Google. A servítky si nebrala.

Osmadvacetiletá zpěvačka už toho má v životě hodně za sebou. Bouřlivý vztah se zpěvákem Justinem Bieberem, pobyt na psychiatrii, diagnostikování závažného autoimunitního onemocnění lupus, chemoterapii i transplantaci ledviny. Možná i proto se nyní snaží sama angažovat v nejrůznějších charitativních akcích a získává finance pro podporu léčby fyzického i duševního zdraví. Lhostejná ale není také k celosvětovým problémům. Jako ambasadorka UNICEF zapojená do projektu Tap například pomohla vybrat 3 miliony dolarů, které mohou zachránit děti před nemocemi přenášenými znečištěnou vodou, a zapojuje se i do ekologické osvěty.

Selena versus Google

Selena Gomez ale není lhostejná ani k politickým tématům. Naposledy ji zvedly ze židle dezinformace, které se Amerikou začaly šířit v období prezidentských voleb, a článků na webech zpochybňujících jejich legitimitu neubývá ani dnes. Už během minulého měsíce se tedy rozhodla napsat otevřený dopis společnosti Google a jejímu generálnímu řediteli Sundaru Pichaiovi. Žádala ho tedy, aby společnost odstranila reklamy šířící dezinformace o amerických prezidentských volbách ze všech webů souvisejících s Google. „Zdravím Sundare, i když jsme se nikdy nesetkali, právě jsem se dozvěděla, že Google vydělává miliony dolarů umísťováním reklam na webové stránky, které šíří dezinformace o volbách. Doufám, že si to uvědomíte. Okamžitě je odstraňte, závisí na tom osud naší země,” napsala ve zprávě, kterou pak umístila i na svůj Instagram.

Po vítězství prezidentského kandidáta Joe Bidena se ale situace ještě zhoršila a na internetu začaly kolovat stovky zpráv zpochybňujících legitimitu jeho vítězství. Zpěvačka tedy začala Google bombardovat stále více zprávami a poté, co UNICEF oznámil, že odstraňuje své reklamy ze všech webů, kde se dezinformace objevily, se jí konečně dostalo odpovědi.

„Souhlasíme s tím, že při používání našich platforem k zobrazování reklam není místo pro nenávistné příspěvky nebo dezinformace. Oceňujeme tedy, kdykoli nám někdo podobné porušení nahlásí. Dlouhodobě se řídíme zásadami pro odstraňování reklam z článků podněcujících nenávist, násilí nebo těch, které propagují prokazatelně nepravdivá tvrzení, jež by mohla významně narušit účast nebo důvěru ve volby. Když na něco takového přijdeme, podnikáme kroky, včetně odstranění reklam z daných stránek. A pokud naši inzerenti chtějí, poskytneme jim nástroje, stejně jako UNICEFU, které jim zaručí kontrolu nad tím, aby se jejich reklamy neobjevovaly u obsahu, který není pro jejich značku vhodný,” napsali zástupci Google zpěvačce, která dostala konverzaci o problematice dezinformací mezi miliony svých sledujících.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. května

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Bára Poláková a Dan Bárta představili nový videoklip. Ukazuje, co chybí...

Zpěváci Bára Poláková a Dan Bárta se spojili s inciativou Dobrý start, aby upozornili na to, jak důležité je, aby nejmenší děti nebyly umísťovány...

Návrhářka Alex Monhart: Chci, aby můj design přežil trendům navzdory

Patří mezi největší naděje českého designu. Nebojí se dělat věci jinak a vystoupit ze zaběhnutých kolejí. Zároveň je matkou malého syna. Asi proto si tolik váží tvůrčích žen, které dokázaly skloubit kariéru s chodem rodiny a nezapomněly na svoje sny.

Rodičům vážně nemocných dětí v Česku chybí podpora. Bije se za ně Srdcem Robinson

Rodiny, které se plně věnují handicapovaným či dlouhodobě nemocným dětem, se dostávají do špatné finanční situace a nemohou si dovolit hradit podpůrné služby. Koučka Tereza Robinson se jim snaží pomoct. Sama ví, jak náročné to je. Má vážně nemocného syna a o jedno dítě přišla.

Oscaři znají své vítěze. Proč se naší královnou stala Carey Mulligan?

Slavnostní 93. ročník udílení Oscarů, který se uskutečnil v noci na dnešek, zná své vítěze. V hlavní kategorii zvítězil...
Vychází 29. května
Zavří­t reklamu