Čtvrtek, 21 září, 2023
spot_img

Vyměňte Black Friday za něco lepšího: Giving Tuesday

Kolik utratíte během slevové akce Black Friday? Průměrný český zákazník prý 5 až 6 tisíc korun. Oproti tomu průměrná hodnota daru na charitu činí ročně 500 korun. Pojďte to změnit.

Taková čísla vyplývají z výzkumu agentury Ipsos Czech Republic, který si nechala vypracovat Asociace společenské odpovědnosti. Ta u nás od roku 2016 šíří celosvětové hnutí štědrosti známé pod anglickým názvem Giving Tuesday. Dárcovské úterý se slaví od roku 2012 jako protiváha nákupní horečky zvané Black Friday. Připadá na první úterý po americkém svátku Díkůvzdání a tento rok vychází na 29. listopadu. Giving Tuesday inspiruje lidi k dobročinnosti, podpoře charitativních projektů a vzájemnému propojování s cílem někomu pomoci. U nás se při této příležitosti pod záštitou Asociace společenské odpovědnosti loni vybralo rekordních 95 milionů korun a darovalo stovky tun potravin a oblečení. Zaregistrováno bylo 224 výzev a dobrých skutků, které dárci nebo dobrovolníci pomáhali plnit.

Letos je přihlášených přes 230 výzev. Můžete si vybrat, zda chcete pomoct samoživitelkám, nemocným dětem či seniorům, jestli raději přispějete na vzdělávací akvitity, nebo třeba projekt věnující se životnímu prostředí. Zapojit se může úplně každý – jednotlivci, rodiny, firmy i obce.

Jak se přihlásit, když potřebujete pomoct, i jak se přidat jako dárce či dobrovolník, zjistíte na stránkách GivingTuesday.cz.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Bára Poláková: Změnila bych vzdělávací systém a zavedla hrubé domácí štěstí

Báru Polákovou můžete potkat v pátek v pražských Kasárnách Karlín, kde vedle Lenky Dusilové a dalších zazpívá na benefičním Koncertě pro planetu. Zajímalo nás, co dalšího dělá pro planetu, v čem naopak hřeší a co by udělala, kdyby byla ředitelkou zeměkoule.

Objevte tajemství perfektních tváří hollywoodských hvězd s kosmetikou Perricone MD

Na českém trhu se objevila americká značka pěstící a dekorativní kosmetiky Perricone MD. Značka, kterou miluje Gwyneth Paltrow, Charlize...

Malíř Milan Sodoma se snaží zachytit ženskou energii

Minimalistická díla Milana Sodomy se vyloženě hodí do designových interiérů. Zeptali jsme se ho, jaké umělecké dílo by chtěl...

Ve 106 letech nejstarší ženou na obálce módní bible Vogue

Dubnové číslo filipínské edice Vogue přináší na titulce portrét nejstarší filipínské tatérky Apo Whang-Od. „Koncept krásy se musí vyvíjet,“ říká šéfredaktorka časopisu.
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu