Čtvrtek, 30 března, 2023
spot_img

Vyměňte Black Friday za něco lepšího: Giving Tuesday

Kolik utratíte během slevové akce Black Friday? Průměrný český zákazník prý 5 až 6 tisíc korun. Oproti tomu průměrná hodnota daru na charitu činí ročně 500 korun. Pojďte to změnit.

Taková čísla vyplývají z výzkumu agentury Ipsos Czech Republic, který si nechala vypracovat Asociace společenské odpovědnosti. Ta u nás od roku 2016 šíří celosvětové hnutí štědrosti známé pod anglickým názvem Giving Tuesday. Dárcovské úterý se slaví od roku 2012 jako protiváha nákupní horečky zvané Black Friday. Připadá na první úterý po americkém svátku Díkůvzdání a tento rok vychází na 29. listopadu. Giving Tuesday inspiruje lidi k dobročinnosti, podpoře charitativních projektů a vzájemnému propojování s cílem někomu pomoci. U nás se při této příležitosti pod záštitou Asociace společenské odpovědnosti loni vybralo rekordních 95 milionů korun a darovalo stovky tun potravin a oblečení. Zaregistrováno bylo 224 výzev a dobrých skutků, které dárci nebo dobrovolníci pomáhali plnit.

Letos je přihlášených přes 230 výzev. Můžete si vybrat, zda chcete pomoct samoživitelkám, nemocným dětem či seniorům, jestli raději přispějete na vzdělávací akvitity, nebo třeba projekt věnující se životnímu prostředí. Zapojit se může úplně každý – jednotlivci, rodiny, firmy i obce.

Jak se přihlásit, když potřebujete pomoct, i jak se přidat jako dárce či dobrovolník, zjistíte na stránkách GivingTuesday.cz.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. března

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Czech Social Awards: Bodovali Kovy a Mikýř, hlavní cenu má Petr...

V úterý se na Žofíně rozdávaly ceny výjimečným osobnostem české online scény. Kdo si odnesl trofej z rukou Karolíny Kurkové nebo Karla Janečka? Slavnostním večerem...

Šlápněte do toho

Velká vánoční soutěž je v plném proudu. Dnes můžete získat sonický přístroj Foreo UFO 2

Vánoční speciál, v němž můžete od 6. do 18. 12. soutěžit o produkty 12 skvělých značek, odkrývá další z...

„Špinarka“ Markéta Matulová: Na konkurzech mi říkali, ať přijdu, až zhubnu

Svůj profesní život dělí na dobu před Špinarkou a po Špinarce. Za to, jak v inscenaci o Věře Špinarové...

Vysvlečené ženy odhalující jizvy po zákeřném onemocnění. Výstava fotografií má pomoci s osvětou

Víte, co je endometrióza? Mnoho lidí teď pravděpodobně odpoví, že absolutně netuší. Přitom jejími následky trpí jedna z deseti...
Vychází 29. března
Zavří­t reklamu