Sobota, 9 prosince, 2023
spot_img

Kým se inspiruje cukrářka Mirka van Gils známá z televizní soutěže Peče celá země?

Za dva týdny startuje druhá řada oblíbené cukrářské soutěže Peče celá země, v níž před dvěma lety coby porotkyně zářila svými znalostmi a doslova i barevnými vlasy Mirka van Gils Slavíková. V aktuálním vydání WHAT je jednou z pěti osobností, jichž jsme se zeptali, koho sledují na sociálních sítích. Možná se vám tipy od Mirky budou hodit, pokud máte v plánu přihlásit se do případné třetí řady soutěže.

„Nejvíce asi sleduji cukrářskou světovou špičku, jako jsou Patrick Roger, Philippe Bertrand, Stéphane Leroux, Pierre Hermé, Christophe Michalak, a mého učitele Serge Grangera. Baví mě novinky v mém oboru. Vývoj cukrařiny je teď tak rychlý. Úžasný je také mladík, self-made cukrář Matt Adlard, který si krásně vyhraje s video recepty. Moc doporučuji. Když se díváte na jeho videa, hned byste chtěli ochutnat.“

Kdo je Mirka van Gils Slavíková

Pekla dorty pro Nelsona Mandelu, Daniela Craiga i Karla Gotta. Procestovala téměř celý svět, vyhrála desítky cukrářských soutěží a napekla tisíce dezertů. Její široký úsměv a růžová barva vlasů patří neodmyslitelně k její image. Ve své kariéře získala ocenění Professeur en Sucre d’Art (Profesor cukrářského umění), zvítězila na několika cukrářských olympiádách a vyhrála Velkou cenu Paříže. Dostala se tak mezi evropskou cukrářskou elitu. V Jihoafrické republice, v USA i v Evropě propagovala české buchty, koláče a perníky. Českou cukrařinu se snaží dostat zpět na úroveň prvorepublikové. Nedávno vydala novou knihu receptů s názvem Famózní. Více na MirkavanGils.cz.

Všichni aktéři druhé řady pořadu Peče celá země, která se natáčela na zámku Bon Repos ve Středočeském kraji. Foto: Česká televize

Peče celá země II

V druhé řadě, která se natáčela loni, Mirku na pozici porotkyně vystřídala lektorka kurzů pečení Míša Landová. Provozuje blog VíkendovéPečení.cz a přezdívá se jí makronková královna. Další pozice zůstávají obsazené známými tvářemi. Pokrmy a výkony bude s Míšou hodnotit Josef Maršálek, pořadem diváky provedou Tereza Bebarová a Václav Kopta. Nových je samozřejmě dvanáct finalistů, které bylo dle tvůrců těžké vybrat. Přihlásilo se totiž čtyřikrát víc amatérských cukrářů než v první řadě a co do dovedností byli poměrně vyrovnaní. Jak se jim bude dařit v soutěži, během níž spotřebovali 230 kilogramů mouky, 115 kilogramů čokolády a 2700 kusů vajec, můžete sledovat od 12. března na ČT1. V období vysílání pořadu se Česká televize zapojí do projektu Obědy pro děti, který pomáhá školákům, jimž rodiče nemohou platit obědy ve škole.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 28. listopadu

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Celebrity v šatech z druhé ruky. Ceny BAFTA ovládla udržitelnost

Udržitelná móda. Přesně takový dress code byl předepsaný pro smetánku, která dorazila na předávání Cen britské filmové a televizní akademie BAFTA. Přesto, že slova...

4 romantické hotely, které si určitě zamilujete

Blíží se měsíc lásky, a tak jsme i my zapátrali po místech, na kterých byste mohli své polovičce splnit...

Domy jako součást lesa i pouště. Kurátor na cestách pátral po skrytých pokladech organické architektury

Adam Štěch v pražské Winternitzově vile připravil výstavu, v níž spojil své dvě velké záliby: cestování s designem a architekturou minulého století. Představuje na ní výjimečné stavby organické architektury z celého světa.

Zpověď Koki Mlejnkové. „Jsi moc extravagantní a nemůžeš být matkou mého dítěte,“ řekl jí muž, kterého milovala

Kristina Mlejnková známá jako Koki je uznávaná make-up art stylistka, jejíž práci znáte i ze stránek WHAT. Na sociálních sítích dokazuje, že make-up může být umělecké dílo. Svým vzhledem vybočuje a stojí si za tím. Bylo to ale vždy bezbolestné?
Vychází 28. listopadu
Zavří­t reklamu