Čtvrtek, 30 března, 2023
spot_img

Dobročinný bazar pomůže zvířatům v nouzi

Darujte věci do bazaru nebo si 26. listopadu přijďte něco koupit. Na místě bude k dostání i charitativní kalendář, který už jedenáct let fotí Patricie Pagáčová se svými kolegy a jejich pejsky.

Herečka od roku 2014 spolupracuje se spolkem Psí život, který se zaměřuje na pomoc psům lidí z vyloučených lokalit či bez domova a drogově závislých. Patricie každoročně organizuje focení kalendáře, ve kterém se známé osobnosti nechávají zvěčnit se svými psími kamarády. V průběhu let se na jeho stránkách objevily například Sandra Nováková, Veronika Arichteva i Dagmar Havlová. Letos se poprvé přidal Richard Krajčo nebo třeba zpěvačka Tereza Černochová. Patricie samozřejmě nemůže chybět. Loni se fotila se svou fenkou Jackie, letos ji fotografka Andy Owl zvěčnila s oběma jejími psy – i s voříškem Čolkem, kterého si Patricie vzala z útulku.

V loňském roce se díky výtěžku z prodeje kalendářů rozdělilo přes 600 tisíc korun mezi několik organizací pomáhajících psům a kočkám, včetně Psího života.

Spolek Psí život, který zajišťuje především veterinární pomoc pro zvířata majitelů v tíživé situaci, můžete podpořit také prostřednictvím charitativního bazaru. Koná se v sobotu 26. listopadu od 10 hodin v prostorách Skautského institutu v budově bývalé Rybárny na pražské Kampě. Pokud chcete přispět do bazaru darováním hezkého oblečení, funkčních věcí do domácnosti, sportovního vybavení nebo potřeb pro zvířata, můžete je do čtvrtka 24. listopadu nosit na pobočky Městské knihovny Praha v ulicích Korunní nebo Školská.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. března

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Tchibo v Guatemale pomáhá ženám vymanit se z pasti chudoby

Ženy v Guatemale, které pracují při sklizni a výrobě kávy, se dostávají do složité situace, protože mají na starosti i péči o rodinu a děti. Společnost Tchibo jim pomáhá zlepšit postavení a finanční samostatnost.

Loosova vila, Baťův památník nebo brněnské podzemí se o víkendu otevírají všem

Letos se v rámci Festivalu muzejních nocí zpřístupní zdarma či za symbolický poplatek rekordních 601 institucí. Současně probíhá také festival otevřených domů Open House Praha.

Na oblečení se ráda pořádně vyřádím, říká Češka, která navrhuje pro nejúspěšnější sportovce světa

Přestože se její oblečení objevilo na nejprestižnějších sportovních událostech světa, mluví o sobě se skromností a pokorou jako o...

Denisa Lhotová: Od potápění ke šperkům, které pomáhají

Denisa Lhotová se odmalička věnovala potápění, sbírala úspěchy v soutěžích a žila svůj sen. Právě díky tomuto sportu se...
Vychází 29. března
Zavří­t reklamu