Čtvrtek, 28 září, 2023
spot_img

Dobročinný bazar pomůže zvířatům v nouzi

Darujte věci do bazaru nebo si 26. listopadu přijďte něco koupit. Na místě bude k dostání i charitativní kalendář, který už jedenáct let fotí Patricie Pagáčová se svými kolegy a jejich pejsky.

Herečka od roku 2014 spolupracuje se spolkem Psí život, který se zaměřuje na pomoc psům lidí z vyloučených lokalit či bez domova a drogově závislých. Patricie každoročně organizuje focení kalendáře, ve kterém se známé osobnosti nechávají zvěčnit se svými psími kamarády. V průběhu let se na jeho stránkách objevily například Sandra Nováková, Veronika Arichteva i Dagmar Havlová. Letos se poprvé přidal Richard Krajčo nebo třeba zpěvačka Tereza Černochová. Patricie samozřejmě nemůže chybět. Loni se fotila se svou fenkou Jackie, letos ji fotografka Andy Owl zvěčnila s oběma jejími psy – i s voříškem Čolkem, kterého si Patricie vzala z útulku.

V loňském roce se díky výtěžku z prodeje kalendářů rozdělilo přes 600 tisíc korun mezi několik organizací pomáhajících psům a kočkám, včetně Psího života.

Spolek Psí život, který zajišťuje především veterinární pomoc pro zvířata majitelů v tíživé situaci, můžete podpořit také prostřednictvím charitativního bazaru. Koná se v sobotu 26. listopadu od 10 hodin v prostorách Skautského institutu v budově bývalé Rybárny na pražské Kampě. Pokud chcete přispět do bazaru darováním hezkého oblečení, funkčních věcí do domácnosti, sportovního vybavení nebo potřeb pro zvířata, můžete je do čtvrtka 24. listopadu nosit na pobočky Městské knihovny Praha v ulicích Korunní nebo Školská.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Časopis Raketa plný pozitivní inspirace (nejen) pro děti z Ukrajiny

Originální český časopis pro děti chystá speciální číslo v ukrajinštině. Můžete podpořit jeho vydání, do konce sbírky zbývá pár dní. Taky by se vám ukrajinská Raketa hodila? Bude k dostání zdarma.

Každý vegan zachrání za život v průměru 7875 zvířat, říká organizátorka festivalu Veggie Náplavka

Iva Linda Maruščáková je úspěšnou thaiboxerkou, mimochodem mistryní republiky. Vedle toho je ale také velkou propagátorkou rostlinné stravy a ochrany zvířat. Vede přednášky třeba o tom, co lidem z psychologického hlediska brání vzdát se masa.

Čajový mistr Jiří Boháč by nepohrdl ani pytlíkovým čajem

Ač trochu ve stínu kávových trendů a baristických výstředností, čaj zažívá v posledních letech neméně významnou katarzi. Co hýbe světem tohoto kulturního nápoje? To nám prozradil člověk nejpovolanější – čajmistr a teatender Jiří Boháč, který se čaji věnuje přes 25 let.

Jak v sobě pěstovat naději a kde ji brát, když máme pocit, že nám chybí

Naděje je vynikající zdroj vnitřní síly a motivace k překonávání složitých situací a v běžném životě nám pomáhá lépe strategicky přemýšlet. Naučte se ji posilovat.
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu