Sobota, 9 prosince, 2023
spot_img

Časopis Raketa plný pozitivní inspirace (nejen) pro děti z Ukrajiny

Originální český časopis pro zvídavé děti chystá speciální číslo v ukrajinštině. Můžete podpořit jeho vydání, do konce sbírky ještě pár dní zbývá. Taky by se vám ukrajinská Raketa hodila? Napište si o ni, bude k dostání zdarma.

Od ledna 2015, kdy vyšla poprvé, si Raketa získala srdce mnoha dětí a jejich rodičů. Vedle hravosti a osobitého výtvarného zpracování má oproti jiným dětským časopisům výrazný benefit v tom, že je zcela bez reklam.

Vydavatelství Labyrint, které za Raketou stojí, má bohaté zkušenosti s dobročinností. Raketu posílá zdarma například dětem z pěstounských rodin. Když k nám začaly přicházet matky s dětmi z válkou zasažené Ukrajiny, napadlo vydavatele Joachima Dvořáka trochu jim u nás zpříjemnit život a rozveselit je a začal plánovat vydání Rakety v ukrajinštině.

Čeští i ukrajinští tvůrci dali dohromady 50 stran pozitivního obsahu pro děti ve věku přibližně od 5 do 12 let, součástí bude také ilustrovaný slovníček. Časopis bude hotový 10. června a je pro všechny zdarma. Jeho vydání můžete podpořit ve sbírce, do jejíhož konce zbývá ještě pár dní. Cílová částka už je téměř vybraná. Peníze, které budou navíc, Labyrint odešle do Kyjeva na podporu těch, jimž válka znemožnila činnost: časopisu pro děti Piznajko a nakladatelství Vydavnytsvo, které na Ukrajině vydává tvorbu českých umělců spjatých s Raketou. 

Titulní stranu chystaného speciálního čísla v ukrajinském jazyce vytvořila ilustrátorka Olga Shtonda. Foto: Raketa

Víte o nějakých dětech, kterým by se Raketa v ukrajinštině hodila? Neváhejte si o výtisky napsat na raketa@labyrint.net.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 28. listopadu

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Naštěstí se nedohadujeme, čí práce je důležitější, říká úspěšná autorka kuchařek...

Je to osmnáct let, co na studentská víza odjeli zkoušet štěstí do Sydney. Od té doby žili v Kongkongu, Singapuru, Jordánsku, Dauhá nebo Maui....

Další země se loučí s plastovými brčky. V Česku už chybí jen krůček

Program OSN pro životní prostředí uvádí, že od 50. let 20. století se vyrobilo asi 8,3 miliard tun plastů. Z nich pak 60 % končí na skládkách a v přírodě.

5 žhavých tipů, jak se v zimě zahřát

Horký čaj, chlupatá deka, vlněné ponožky, pohyb nebo sauna. Každý z nás má své metody, jak se rychle zahřát,...

Projekt Laskavec, který oceňuje lidi s dobrým srdcem a dobrými nápady, slaví sedm let

Připomeňte si Laskavce z posledního ročníku. Někteří pomáhají lidem, jiní zvířatům, památkám či přírodě. Všichni se společně sejdou v pátek 14. dubna na slavnostním večeru, kterým provede Ester Janečková.
Vychází 28. listopadu
Zavří­t reklamu