Úterý, 30 května, 2023
spot_img

Časopis Raketa plný pozitivní inspirace (nejen) pro děti z Ukrajiny

Originální český časopis pro zvídavé děti chystá speciální číslo v ukrajinštině. Můžete podpořit jeho vydání, do konce sbírky ještě pár dní zbývá. Taky by se vám ukrajinská Raketa hodila? Napište si o ni, bude k dostání zdarma.

Od ledna 2015, kdy vyšla poprvé, si Raketa získala srdce mnoha dětí a jejich rodičů. Vedle hravosti a osobitého výtvarného zpracování má oproti jiným dětským časopisům výrazný benefit v tom, že je zcela bez reklam.

Vydavatelství Labyrint, které za Raketou stojí, má bohaté zkušenosti s dobročinností. Raketu posílá zdarma například dětem z pěstounských rodin. Když k nám začaly přicházet matky s dětmi z válkou zasažené Ukrajiny, napadlo vydavatele Joachima Dvořáka trochu jim u nás zpříjemnit život a rozveselit je a začal plánovat vydání Rakety v ukrajinštině.

Čeští i ukrajinští tvůrci dali dohromady 50 stran pozitivního obsahu pro děti ve věku přibližně od 5 do 12 let, součástí bude také ilustrovaný slovníček. Časopis bude hotový 10. června a je pro všechny zdarma. Jeho vydání můžete podpořit ve sbírce, do jejíhož konce zbývá ještě pár dní. Cílová částka už je téměř vybraná. Peníze, které budou navíc, Labyrint odešle do Kyjeva na podporu těch, jimž válka znemožnila činnost: časopisu pro děti Piznajko a nakladatelství Vydavnytsvo, které na Ukrajině vydává tvorbu českých umělců spjatých s Raketou. 

Titulní stranu chystaného speciálního čísla v ukrajinském jazyce vytvořila ilustrátorka Olga Shtonda. Foto: Raketa

Víte o nějakých dětech, kterým by se Raketa v ukrajinštině hodila? Neváhejte si o výtisky napsat na raketa@labyrint.net.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. května

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Grafika roku: Výstava představí nejlepší autorské knihy i počítačovou grafiku

Ještě do konce ledna je možné přihlásit své výtvarné dílo na největší přehlídku současné domácí grafické tvorby.

Byly oceněny nejvtipnější fotografie z divoké přírody. Co říkáte na želvu s nekompromisním názorem nebo zvracejícího tučňáka?

V záplavě pesimistických informací o pandemii, špatném stavu naší planety i teroristických útocích je třeba jít občas naproti zprávám,...

Cvrčků se nemusíte bát, říká Radek Hušek, který učí Čechy jíst hmyz

Je to už deset let, co OSN zveřejnila vědeckou publikaci navrhující řešení pro současnou neudržitelnou produkci masa – cvrččí protein. Jenže roky se nic nedělo, na pultech supermarketů nebyly produkty s cvrččím proteinem k sehnání. Radek Hušek, zakladatel společnosti Sens, se to snaží změnit.

Umělá inteligence od Google pomáhá s ochranou zvířat

Rozpoznat prakticky okamžitě stovky druhů živočichů ukrytých hluboko v pralesích, sdílet statisíce fotografií a pomáhat tím se vzděláváním veřejnosti ...
Vychází 29. května
Zavří­t reklamu