Pondělí, 6 února, 2023
spot_img

Časopis Raketa plný pozitivní inspirace (nejen) pro děti z Ukrajiny

Originální český časopis pro zvídavé děti chystá speciální číslo v ukrajinštině. Můžete podpořit jeho vydání, do konce sbírky ještě pár dní zbývá. Taky by se vám ukrajinská Raketa hodila? Napište si o ni, bude k dostání zdarma.

Od ledna 2015, kdy vyšla poprvé, si Raketa získala srdce mnoha dětí a jejich rodičů. Vedle hravosti a osobitého výtvarného zpracování má oproti jiným dětským časopisům výrazný benefit v tom, že je zcela bez reklam.

Vydavatelství Labyrint, které za Raketou stojí, má bohaté zkušenosti s dobročinností. Raketu posílá zdarma například dětem z pěstounských rodin. Když k nám začaly přicházet matky s dětmi z válkou zasažené Ukrajiny, napadlo vydavatele Joachima Dvořáka trochu jim u nás zpříjemnit život a rozveselit je a začal plánovat vydání Rakety v ukrajinštině.

Čeští i ukrajinští tvůrci dali dohromady 50 stran pozitivního obsahu pro děti ve věku přibližně od 5 do 12 let, součástí bude také ilustrovaný slovníček. Časopis bude hotový 10. června a je pro všechny zdarma. Jeho vydání můžete podpořit ve sbírce, do jejíhož konce zbývá ještě pár dní. Cílová částka už je téměř vybraná. Peníze, které budou navíc, Labyrint odešle do Kyjeva na podporu těch, jimž válka znemožnila činnost: časopisu pro děti Piznajko a nakladatelství Vydavnytsvo, které na Ukrajině vydává tvorbu českých umělců spjatých s Raketou. 

Titulní stranu chystaného speciálního čísla v ukrajinském jazyce vytvořila ilustrátorka Olga Shtonda. Foto: Raketa

Víte o nějakých dětech, kterým by se Raketa v ukrajinštině hodila? Neváhejte si o výtisky napsat na raketa@labyrint.net.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Kalendář Proměny odhaluje první osobnosti pro rok 2023

Nadace Archa Chantal už třicet let pomáhá zpříjemnit dětským pacientům pobyt v nemocnicích. K tomuto výročí připravila speciální vydání charitativního kalendáře Proměny, ve kterém známé osobnosti podstupují překvapivé proměny.

Návykové vztahy ničí důstojnost i sebeúctu. Že žijete v emoční závislosti poznáte podle několika signálů

Když jste se poznali, byla to samozřejmě ta nejčistší a nejupřímnější láska. Láska, co vydrží navěky. Proč by taky...

Tomáš Adamec: „Mladí mají pocit, že se ve vsi nic neděje. Přitom sami můžou být hybatelem.“

Tomáš je student, který dokazuje, že i pro mladé lidi má vesnice kouzlo a nabízí mnoho příležitostí. Chtěl by motivovat ostatní, aby se víc zajímali o život kolem sebe.

Staňte se návrhářkou a splňte si sen o ideální kabelce

Značka Mybelka přináší na český trh revoluční trend v prodeji kabelek. Zákaznice si sama volí tvar, materiál i doplňky....
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu