Čtvrtek, 30 března, 2023
spot_img

Britské kino zvalo zrzky, ať se zdarma přijdou zchladit na film

Síť kin zareagovala na předpověď slibující rekordní vedra akcí, v níž nabízela volný vstup rudovlasým lidem. Na pozvánce využila tváře známých britských herců s rezavými vlasy.

„Odborníci tvrdí, že Spojené království bude brzy svědkem svých nejžhavějších dnů v historii,“ píše se v prohlášení na stránkách sítě Showcase Cinemas. „A protože zrzci jsou vůči slunečním paprskům často zranitelnější než většina ostatních, poskytujeme jim úkryt před sluncem v našich plně klimatizovaných kinosálech, kde můžou vidět nejnovější filmové trháky, a to naprosto zdarma!“ Akce platila ve dnech 18. a 19. července, návštěvníci mohli zajít třeba na filmy Top Gun: Maverick nebo Thor: Láska jako hrom.

Teplotní rekord pokořen

Na zmíněné dny totiž vydal britský meteorologický úřad Met Office předpověď, která slibovala pro britské ostrovy neobvykle vysoké teploty. Meteorologové odhadovali, že padne dosavadní rekord z roku 2019, který činil 38,7 °C. Jak informovala ČTK, překonán byl včera, když bylo v Coningsby na středovýchodě Anglie odpoledne naměřeno 40,3 °C. Podle agentury AP Velká Británie na taková vedra není zvyklá a připravená, mnoho veřejných budov včetně nemocnic ani nemá klimatizaci.

Profesor Stephen Belcher z Met Office sdělil BBC, že překročení 40 stupňů Celsia je v nenarušeném klimatu „prakticky nemožné“, ale kvůli klimatickým změnám „hnaným skleníkovými plyny“ se takové extrémní teploty staly realitou. Prohlásil, že pokud budou emise i nadále vysoké, „mohli bychom takové teploty vidět každé tři roky.“

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. března

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Jarda Jágr byl můj největší hrdina, říká Vojta Dyk

Vojta Dyk nazpíval píseň Heroes od Davida Bowieho k novému filmu Děti Nagana o partě školáků, kteří se po olympijském vítězství českého týmu nadchli pro hokej. Jak zpěvák vzpomíná na devadesátky a co pro něj znamenalo Nagano?

Dejte si kávu bez výčitek. Ekologické kapsle myslí na vaše chutě i svědomí   

Také si každé ráno zpříjemňujete kávou připravovanou z kávové kapsle? A věděli jste, že odpad z nich se nedá...

Miloš Urban: Kapři mají hlad před bouřkou

Známé osobnosti se s námi podělily o své oblíbené historky spojené se sluncem, vodou a letní pohodou. První z...

Cvrčci a syrečky v dortech? Sorry, pečeme jinak

Kdo z vás ještě nenavštívil originální brněnskou cukrárnu, na kterou se od jejího otevření pěje jen samá chvála, měl...
Vychází 29. března
Zavří­t reklamu