Čtvrtek, 28 září, 2023
spot_img

Britské kino zvalo zrzky, ať se zdarma přijdou zchladit na film

Síť kin zareagovala na předpověď slibující rekordní vedra akcí, v níž nabízela volný vstup rudovlasým lidem. Na pozvánce využila tváře známých britských herců s rezavými vlasy.

„Odborníci tvrdí, že Spojené království bude brzy svědkem svých nejžhavějších dnů v historii,“ píše se v prohlášení na stránkách sítě Showcase Cinemas. „A protože zrzci jsou vůči slunečním paprskům často zranitelnější než většina ostatních, poskytujeme jim úkryt před sluncem v našich plně klimatizovaných kinosálech, kde můžou vidět nejnovější filmové trháky, a to naprosto zdarma!“ Akce platila ve dnech 18. a 19. července, návštěvníci mohli zajít třeba na filmy Top Gun: Maverick nebo Thor: Láska jako hrom.

Teplotní rekord pokořen

Na zmíněné dny totiž vydal britský meteorologický úřad Met Office předpověď, která slibovala pro britské ostrovy neobvykle vysoké teploty. Meteorologové odhadovali, že padne dosavadní rekord z roku 2019, který činil 38,7 °C. Jak informovala ČTK, překonán byl včera, když bylo v Coningsby na středovýchodě Anglie odpoledne naměřeno 40,3 °C. Podle agentury AP Velká Británie na taková vedra není zvyklá a připravená, mnoho veřejných budov včetně nemocnic ani nemá klimatizaci.

Profesor Stephen Belcher z Met Office sdělil BBC, že překročení 40 stupňů Celsia je v nenarušeném klimatu „prakticky nemožné“, ale kvůli klimatickým změnám „hnaným skleníkovými plyny“ se takové extrémní teploty staly realitou. Prohlásil, že pokud budou emise i nadále vysoké, „mohli bychom takové teploty vidět každé tři roky.“

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Česko-italská zdravotní sestra vrací „nevyléčitelným“ dětem život

Malou Valentýnku zničehonic začalo bolet bříško a pak přišlo nekonečné zvracení krve, letecký převoz do nemocnice, nejistota, zmatek a strach. Čeští a slovenští lékaři říkali, že nedokážou pomoct. Záchranou byla operace v Itálii...

Tereza Kostková: Dokonale nedokonalá

Je neskutečně sympatická, takřka neustále se směje a energie z ní tryská tak, až se vám trochu točí hlava....

Muzeum Ordrupgaard skrývá „velrybu“ od Zahy Hadid i dům designéra Finna Juhla

Až se ve vašem cestovatelském plánu objeví dánská Kodaň, vyčleňte si půlden navíc. Tedy v případě, že vás zajímají francouzský impresionismus, severská modernistická architektura a design nebo současné stavitelství a jeho hvězdy jako Zaha Hadid či Snøhetta. 

Kosmetická společnost Natura & Co se zavázala k boji proti globálnímu oteplování

Brazilská kosmetická společnost Natura & Co čítá značky jako Natura, Aesop a The Body Shop, které už v minulosti...
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu