Pondělí, 6 února, 2023
spot_img

Veganská reklama pobouřila Izrael. Hlavní roli si zahrálo živé jehňátko a řezník

V Izraeli byla odvysílána vůbec první reklama podporující vegany. Hlavní roli si v ní zahrálo roztomilé jehňátko, řezník s obřím nožem a pár, který si přeje extra čerstvé maso. Spot připraven mezinárodní charitativní organizací Vegan Friendly, která se snaží pomoci zastavit týrání zvířat a zpomalit změnu klimatu, vyvolal pobouření, ale i vlnu nadšení.

V reklamě se prochází mladý pár v obchodě s potravinami a chce si koupit „extra čerstvé“ jehněčí. Poté, co žena u pultu s masem znovu zdůrazní, že si přeje pouze extra čerstvé jehněčí, vyjde řezník s živým jehnětem a strčí ho šokované dámě přímo do náruče, což oba z páru značně vyvede z míry.

Spojení mezi zvířaty a masem

Krátké video pak apeluje na diváky, aby navázali spojení mezi masem, které jíme, a zvířaty, z nichž pochází. Zdůrazňuje také, že více než milion lidí v Izraeli již spojení navázalo kývnutím na veganský nebo vegetariánský životní styl.

Reklama byla odvysílána během jednoho z nejpopulárnějších programů izraelské televizní historie a odhaduje se, že ji zhlédlo asi 3 miliony lidí, což je 35 procent populace Izraele. Provokativní spot, jenž vyvolal řadu protichůdných reakcí, byl vytvořen mezinárodní charitativní organizací Vegan Friendly, jejímž posláním je propagovat rostlinnou stravu s cílem zastavit týrání zvířat a zpomalit změnu klimatu. Má upozorňovat na otázku veganství v širším kontextu a klade si za cíl ovlivnit veřejnost k tomu, aby při výběru supermarketu zvolili jinou volbu. V neposlední řadě má pak také podpořit jedince, kteří si už vybrali veganský životní styl, aby se cítili zastoupeni na televizní obrazovce.

A těch není málo, jelikož Izrael byl v minulosti přezdíván za veganské hlavní město světa, protože má na počet obyvatel více veganů než kterákoli jiná země.

Vychází 31. ledna

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Do světa za uměním: Tipy na muzea a akce, které by...

Přemýšlíte, kam vyrazíte na cesty? Zapomeňte na přelidněné pláže a jeďte raději do zahraničí za uměním. Objevujte. Poznávejte. Nechte se inspirovat. Protože Art is life, life is art.

Jak financovat dobré skutky? Podcast radí, jak na společensky prospěšné podnikání

V úterý bude venku nový díl podcastu Bez grantu?! Prostřednictvím rozhovorů pravidelně představuje úspěšné osobnosti, které přinášejí inspiraci a...

I ve válce se rodí děti, říká zdravotnice, která pomáhá ženám na Ukrajině i u nás

Katia Sereda pracovala v Kyjevě na reprodukční klinice a také jako asistentka lékaře v porodnici. Pak přišel 24. únor. „Lidé se na válku připravovali, měla jsem například nachystané všechny doklady, ale nikdo nečekal, že se to opravdu stane,“ vysvětluje mladá žena, která našla nový domov i práci v Praze.

Extra objemné mikádo i elegantní ofina. Podívejte se, jak upravit vlasy na podzim

Podzim se pomalu blíží a vy přemýšlíte, jak upravit váš sluncem vyšisovaný a solí ovoněný letní účes? Prozradíme vám,...
Zavří­t reklamu