Neděle, 1 října, 2023
spot_img

Veganská reklama pobouřila Izrael. Hlavní roli si zahrálo živé jehňátko a řezník

V Izraeli byla odvysílána vůbec první reklama podporující vegany. Hlavní roli si v ní zahrálo roztomilé jehňátko, řezník s obřím nožem a pár, který si přeje extra čerstvé maso. Spot připraven mezinárodní charitativní organizací Vegan Friendly, která se snaží pomoci zastavit týrání zvířat a zpomalit změnu klimatu, vyvolal pobouření, ale i vlnu nadšení.

V reklamě se prochází mladý pár v obchodě s potravinami a chce si koupit „extra čerstvé“ jehněčí. Poté, co žena u pultu s masem znovu zdůrazní, že si přeje pouze extra čerstvé jehněčí, vyjde řezník s živým jehnětem a strčí ho šokované dámě přímo do náruče, což oba z páru značně vyvede z míry.

Spojení mezi zvířaty a masem

Krátké video pak apeluje na diváky, aby navázali spojení mezi masem, které jíme, a zvířaty, z nichž pochází. Zdůrazňuje také, že více než milion lidí v Izraeli již spojení navázalo kývnutím na veganský nebo vegetariánský životní styl.

Reklama byla odvysílána během jednoho z nejpopulárnějších programů izraelské televizní historie a odhaduje se, že ji zhlédlo asi 3 miliony lidí, což je 35 procent populace Izraele. Provokativní spot, jenž vyvolal řadu protichůdných reakcí, byl vytvořen mezinárodní charitativní organizací Vegan Friendly, jejímž posláním je propagovat rostlinnou stravu s cílem zastavit týrání zvířat a zpomalit změnu klimatu. Má upozorňovat na otázku veganství v širším kontextu a klade si za cíl ovlivnit veřejnost k tomu, aby při výběru supermarketu zvolili jinou volbu. V neposlední řadě má pak také podpořit jedince, kteří si už vybrali veganský životní styl, aby se cítili zastoupeni na televizní obrazovce.

A těch není málo, jelikož Izrael byl v minulosti přezdíván za veganské hlavní město světa, protože má na počet obyvatel více veganů než kterákoli jiná země.

Vychází 2. října

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Má ho doma tenista Novak Djokovič i herečka Cate Blanchett. Kouzlu...

České sklo má ve světě pořád zvuk. A taky perspektivu. Globální značky naše sklárny stále vedou v patrnosti a přicházejí s nabídkami spolupráce. Důvodem...

Moderátorka a influencerka Zorka Hejdová na Instagramu vydělává statisíce

Zorka Hejdová odmoderuje tiskovku o komínech i televizní seznamku na tropickém ostrově. Schopnost improvizovat jí vysloužila přezdívku Leoš Mareš...

Neodolatelná snídaně – lívance 3 x jinak

Nasladko nebo radši naslano? Asi nenajdete člověka, který by lívance nemiloval. Zkuste některý z našich receptů a připravte si dokonalou víkendovou snídani.

Oáza jménem LUQY

Nově otevřené místo nabízející kadeřnické služby a dámskou i pánskou manikúru a pedikúru značky O.P.I. se jmenuje LUQY. A...
Zavří­t reklamu