Úterý, 1 prosince, 2020

Veganská reklama pobouřila Izrael. Hlavní roli si zahrálo živé jehňátko a řezník

V Izraeli byla odvysílána vůbec první reklama podporující vegany. Hlavní roli si v ní zahrálo roztomilé jehňátko, řezník s obřím nožem a pár, který si přeje extra čerstvé maso. Spot připraven mezinárodní charitativní organizací Vegan Friendly, která se snaží pomoci zastavit týrání zvířat a zpomalit změnu klimatu, vyvolal pobouření, ale i vlnu nadšení.

V reklamě se prochází mladý pár v obchodě s potravinami a chce si koupit „extra čerstvé“ jehněčí. Poté, co žena u pultu s masem znovu zdůrazní, že si přeje pouze extra čerstvé jehněčí, vyjde řezník s živým jehnětem a strčí ho šokované dámě přímo do náruče, což oba z páru značně vyvede z míry.

Spojení mezi zvířaty a masem

Krátké video pak apeluje na diváky, aby navázali spojení mezi masem, které jíme, a zvířaty, z nichž pochází. Zdůrazňuje také, že více než milion lidí v Izraeli již spojení navázalo kývnutím na veganský nebo vegetariánský životní styl.

Reklama byla odvysílána během jednoho z nejpopulárnějších programů izraelské televizní historie a odhaduje se, že ji zhlédlo asi 3 miliony lidí, což je 35 procent populace Izraele. Provokativní spot, jenž vyvolal řadu protichůdných reakcí, byl vytvořen mezinárodní charitativní organizací Vegan Friendly, jejímž posláním je propagovat rostlinnou stravu s cílem zastavit týrání zvířat a zpomalit změnu klimatu. Má upozorňovat na otázku veganství v širším kontextu a klade si za cíl ovlivnit veřejnost k tomu, aby při výběru supermarketu zvolili jinou volbu. V neposlední řadě má pak také podpořit jedince, kteří si už vybrali veganský životní styl, aby se cítili zastoupeni na televizní obrazovce.

A těch není málo, jelikož Izrael byl v minulosti přezdíván za veganské hlavní město světa, protože má na počet obyvatel více veganů než kterákoli jiná země.

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Francouzská umělkyně tvoří díla ze špaget

Že je v umění možné opravdu cokoliv, dokazuje Francouzka Alice Pegna. Právě z její dílny totiž pochází řada šatů a doplňků, které...

Brad Pitt, Sia nebo Joaquin Phoneix. Slavní vegani zachraňují planetu

„Tím, že bude člověk laskavý ke zvířatům, nic neztratí,“ říká v jednom ze svých nejznámějších citátů americký herec Joaquin...

Lush má další nahatý obchod

Kosmetická značka Lush opět přišla s něčím, na co se nejen pěkně dívá, ale je i prospěšné životnímu prostředí....

Když knihy ožívají: Příběhy o pandemii, které si přečíst během večerů v karanténě

Asi každý rozumný a zodpovědný člověk tráví v těchto dnech večery doma. Pokud už vás nebaví přepínat televizi z...
Zavří­t reklamu