Středa, 6 prosince, 2023

Ekologicky udržitelné resorty, které spojí východní směry a západní technologie, nejsou již jen otázkou budoucnosti

Michala Metzler měla náročné zaměstnání a prošla si vyhořením. Pomoc hledala při cestách do Asie a studiu východních nauk a pak ji napadlo přenést všechno, co se naučila, na jedno místo. Představte si dovolenou, z které se vrátíte nejen odpočatí, ale také obohacení o návod, jak žít zdravě, udržitelně, a s odpovědí na jedno v poslední době z velmi často probíraných témat, kterým je aktivní dlouhověkost.

Spoluzakladatelka resortu OYA New Earth, Češka žijící v Americe, Michala Metzler měla již před lety sen vytvořit místo, kde lidé mohou objevit opravdové kouzlo transformace. Místo, které bude mít nenahraditelnou hodnotu a pomůže lidem prohloubit jejich vlastní potenciál, aniž by museli cestovat do příliš vzdálených míst.

Co si pod názvem OYA můžeme představit?

Projekt OYA dlouhé roky podporoval výzkumy různých míst a kultur, kde se lidé dožívají výrazně vyššího věku. Po letech úspěšného bádání jsme se rozhodli vybudovat unikátní designové eco resorty s myšlenkou sdílet veškerá tajemství a moudra, jak žít, tak, abychom mohli mít co nejdéle zdravý a aktivní život. Odvětví dlouhověkosti, neboli longevity, je v posledních letech často rozebírané téma a v dnešní době je to jeden z nejvíce se rozvíjejících sektorů na poli wellness a body & mind coachingu. Světoví lídři intenzivně investují do různých výzkumů a technologií, jak prodloužit kvalitní život.

Jsme hrdí na to, že právě my můžeme představit špičkové technologie pro analýzu zdraví, personalizované doplňky stravy a řadu zkušených terapeutů a léčitelů, abychom tak poskytli to nejlepší řešení pro zlepšení zdraví a životního stylu našich návštěvníku a osvětu na poli udržitelných zdrojů a technologií.

Co vás přimělo dát se na tuto cestu vzhledem k tomu, že váš původní obor zaměstání je design a architektura?

V rámci své profese jsem se v posledních letech velmi často setkávala s klienty, jejichž zdraví bylo tak špatné, že museli hledat přírodní a udržitelná řešení při výbavě vlastního interiéru – například výběrem nábytku, barev a všestranných interiérových aplikací. Mnoho z nás si neuvědomuje, jaký vliv na nás mají produkty a výrobky, kterými se obklopujeme v každodenním životě. Bývají často napuštěny různými chemikáliemi, které nenávratně oslabují náš imunitní systém.

Následně pak kvůli mému vlastnímu boji s chronickým stresem způsobeným extrémním přepracováním jsem sama začala více zkoumat metody, které mi pomohly žít v moderní společnosti a současně se odpoutat od negativ, která s tímto životním stylem často souvisí.

Před několika lety jsem si prošla syndromem vyhoření a musela jsem na několik měsíců kompletně vypnout a učit se odpočívat. Odjela jsem do Asie a v rámci aktivace svého vlastního „pudu sebezáchovy“ jsem se ponořila do tajů východního učení, meditace, jógy, léčitelství a holistického přístupu k životu.

V určitý moment jsem ale pochopila, že nechci opustit to co miluji ‒ svou práci, to kde a jak žiji. Začala jsem tedy integrovat tyto směry do svého staro-nového života, ale i tak jsem po čase zjistila, že se všemi okolními vlivy našeho každodenního života je toto dlouhodobě neudržitelné. Snažila jsem se tedy cestovat mnohem častěji do Tibetu nebo Indie, abych lépe chápala podstatu tamního smýšlení a vnímání života. Ale tím, že jsem se brzy stala maminkou dvou dětí, už jsem si pochopitelně nemohla dovolit někam jen tak odjet na měsíc či déle, kde bych znovu tzv. dobila baterky.

V ten moment se zrodil nápad vybudovat, jak říkáte, resorty s přidanou hodnotou?

Přesně tak, v ten moment jsem si začala uvědomovat, jak moc lidé touží po určitém druhu transformace a opravdovém smysluplném odpočinku. Je skvělé jet na dovolenou a na chvíli zmizet ze své reality, ale tento druh odpočinku není hluboký, a tím pádem nás dlouhodobě neobohatí.

V momentě, kdy se vrátíme do své každodenní rutiny, jsme rázem zpět v tom, v čem jsme nechtěli zůstat. Ze své vlastní zkušenosti mohu říct, že transformativní zážitky, které nám pomohou dostat jasný impuls do našeho mozku, jsou právě ty, které nám dovolí začít tvořit základy nového životního stylu. Lidé traví hodiny na různých terapiích, čtou knihy, diskutují, přesvědčují se o pravdách a teoriích, ale hlavním činitelem opravdové změny bohužel není jen povrchový vjem zdánlivě logických informací. Stejným způsobem, jakým vznikne trauma v našem mozku ‒ skrz negativní zkušenost, nepříjemnou situaci, či tragédii, jsme ale schopni získávat i pozitivní impulsy a zakomponovat je tak do našeho systému. Ne skrz slova, ale právě skrz zážitky.

Jaký byl váš transformační zážitek?

Po setkání s různými šamany, léčitely a mnichy se náš tým setkal dokonce i s Dalajlámou. Nikdy před tím bych nevěřila, že teprve ten hlavní impuls k transformaci zažiji skrz rostliny a přírodu.

Na permakulturní farmě v Dominikánské republice jsem měla možnost zažít a vidět, jakým způsobem rostliny v rámci symbiózy a permakultury fungují. Ve chvíli, kdy mi bylo vysvětleno, jak rostou kešu ořechy, mi to v hlavě kompletně přeplo a právě tam jsem si uvědomila, jak mocná, ale zároveň křehká příroda je. Proto je tak důležité, abychom vnímali koncept svého vlastního zdraví a dlouhověkosti jako symbiózu s naší planetou a přírodou. Je báječné dělat vše pro to, abychom žili déle než 100 let, ale k čemu nám to bude, když nebudeme mít místo, kde si tento život budeme smět užít?

Proto pro nás bylo velmi důležité vytvořit místo, kde takové podněty doslova číhají na každém rohu, jelikož každý z nás vnímá svět a jeho okolí trochu jinak.

V mnoha luxusních resortech jsem zažila skvělý servis, úžasné terapeuty. Nicméně můj rádoby transformativní zážitek byl okamžitě přerušen ve chvíli, kdy jsem otevřela oči a zjistila jsem, že jsem v krásné, byť nic neříkající místnosti bez ducha či kouzla, v momentě, kdy jsem se vrátila do klasického hotelového pokoje a byla součástí hotelového koloběhu.

Externí vjemy tak vždy limitovaly aspiraci ke skvělému zážitku. A najít místo, kde toto všechno funguje, místo, které je na dosah velkoměstům a navíc umožnuje kompletní únik z každodenní reality, bylo téměř nemožné. V ten moment se zrodil nápad začít tvořit koncept OYA New Earth, pojmenovaný podle africké bohyně transformace.

V jakých světových lokacích resorty otevíráte a jak se k vám dostat?

Resorty na našich lokacích se budou postupně otevírat v létě 2023 pro privátní klientelu, o něco dříve pro korporátní klientelu. OYA New Earth lokace se nachází v Dominikánské Republice, Řecku, New Yorku, Virginii a Mongolsku. Snažíme se vytvořit komunitu podobně smýšlejících lidí, a proto budou resorty OYA dostupné pouze pro členy se zakoupeným členstvím.

Jelikož se snažíme následovat trendy ve všech aspektech, nabízíme přidanou hodnotu prostřednictvím členství zakoupená pouze skrz NFT. Tento model tak nenabídne pouze členství samotné, ale také mnoho dalších skvělých benefitů. NFT funguje jako taková novodobá „akcie“. Tyto akcie budou pak zvyšující se popularitou a hodnotou tohoto projektu nabývat na ceně a stanou se tak skvělou investicí a komoditou. Počet členů je omezený, momentálně nabízíme další volná místa na našem waitlistu, kam se můžete zaregistrovat skrz naši webovou stránku www.oyanewearth.com. Počáteční NFT launch proběhne první týden v prosinci.

Co tedy můžeme od návštěvy OYA New Earth očekávat?

OYA vám „naordinuje“ naprosto unikátní zážitky, které budou vytvořené na míru pouze vám. Od neotřelého a privátního ubytovaní, které je v naprostém souladu s přírodou, přes naše sofistikované venkovní spa, které vám přinese nefalšovaný zážitek dávných kultur a jejich tajemství. Přes nejmodernější technologie roboticky řízených farem, včelích úlů, biohacking terapii, DNA testu atd.

Další přidanou hodnotou je, že vše, co v našem resortu zažijete a nebo se naučíte, vám pomůžeme aplikovat do vašeho každodenního života po návratu domů.

Kapacita resortu je omezena na maximálně 60 hostů kvůli zajištění absolutní kvality a soukromí. Před příjezdem vám vytvoříme program na míru nebo necháme naprostou volnost. Je to jen na vás, kterou cestu si zvolíte. Oya je více než jen krásný resort, je to životní styl, komunita stejně smýšlejících lidí, kteří chtějí přinést pozitivní změnu do tohoto světa. A aby toto mělo nějaký výsledek, musíme začít nejprve sami u sebe.

Vychází 28. listopadu

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Karel Havlíček složil hudbu k filmu Bratři a chystá party se...

Uznávaný producent Karel Havlíček má rád kontrasty. Pohybuje se mezi klasickou hudbou a elektronikou, žije mezi Prahou a Los Angeles. Spolupracoval s Hansem Zimmerem...

Veggie Náplavka vítá milovníky zvířat, sportovce a zájemce o rostlinnou stravu

Jak chutnají vejce nebo maso, kvůli nimž nemuselo zemřít žádné zvíře? To můžete zjistit 10. září na jednom z největších evropských vegan festivalů Veggie Náplavka. Dozvíte se tam také, jaký vliv má veganská strava na výkonnost sportovců, a budete si moct zatrénovat se zápasníky MMA. Představí se také projekty na ochranu zvířat.

Všestranný ilustrátor Michal Bačák zve do Jihlavy

Ačkoli se knižní tvorbě jinak téměř nevěnuje, ilustroval knihu Petry Nesvačilové Skutečná, která vyšla minulý měsíc. Jeho rozmanitou tvorbu...

Nutnost rodit na zádech nebo oddělení matky a dítěte. Češky stále zažívají porodnické násilí

Ačkoli je české porodnictví k ženám čím dál vstřícnější, ještě není situace všude ideální. Projekt Ligy lidských práv Vypořádejme...
Zavří­t reklamu