Čtvrtek, 30 března, 2023
spot_img

Jak nosit rolák: Sofistikovaný módní trend, který zahřeje

Co mají společného Audrey Hepburn, James Dean, Yves Saint Laurent, Taylor Swift a Steve Jobs? Všichni nosili rolák a pozvedli ho z obyčejného kousku oblečení na elegantní módní prvek.

Jako poznávací znamení jej oblékaly snad všechny hrdinky scénářů Nory Ephronové a Diane Keaton je kromě civilního života nosila v každém svém filmu. Ačkoliv jsme si za poslední dva pandemické roky užili dost roušek, zabořit se až po nos do měkkého límce jako Victoria Beckham je pořád stejně lákavé.

Rolák může být vším, v co se jej rozhodnete přetvořit. Prudce sexy, stroze elegantní, nepřehlédnutelně trendy i hříšně pohodlný. Je tolik možností, jak tento konzervativní kousek nosit. Pod košili, pod sako, pod bundu, pod kabát, do obleku, s koženou sukní, s džínami nebo rebelsky pod šaty. Nebo buďte maximalistka a vyberte o několik velikostí větší a stáhněte ho opaskem. Taková kombinace vám bude suplovat huňatý kabát.

Podobně se můžete chovat k navrátilci mezi módními trendy, a to k rolákovým šatům, které budou v kombinaci s vysokými kozačkami působit jako glamour look z osmdesátých let. Navíc takto neotřelý outfit vytvoříte doslova za minutu.

Elegance neznamená nuda

I když budeme vždycky milovat eleganci klasického roláku, nechte se zlákat čímkoliv, co se vám zlíbí. Třeba tím, čím designéři zaplnili přehlídkové runwaye. Dries Van Noten prakticky proměnil úsporný úpletový kousek ve večerní oblečení tím, že je ozdobil krystaly ve tvaru slzy. Raf Simons a Miuccia Prada minimalistickému oděvu vtiskli neotřelou podobu tak, že rolákům dodali vzhled švýcarského sýra. Že elegantní kousek nemusí být nudný, dokázala i značka Khaite, když do své podzimní kolekce zařadila modely s klikatými vzory.

Rolák nechává vyniknout tvář, a pokud je hladký, také zvýrazňuje ramena a poprsí. Pokud tohle zrovna není to, po čem toužíte, zvolte volnější střih nebo velký límec, který odvede pozornost. Černý rolák by měl být základním a neotřesitelným stavebním kamenem šatníku všech žen, ale i mužů. Rolák na mužích vyvolává dojem vyspělosti, sebeuvědomění a pocit bezpečí. V kombinaci s kvalitním merino sakem a kostěnými brýlovými obrubami se takto oblečený muž stává snem každé ženy, ať už jde o hédonistickou bohémku, nebo dospělou dámu, která přesně ví, co chce od života.

Angora, nebo kašmír?

Ať hladký, nebo hrubě pletený rolák byl, je a bude nejlepší kousek každé zimy. Jeho velkou předností je pohodlnost, což je u oblečení poněkud zásadní argument. Je měkký, hřejivý a udrží vás v pohodlí nejen při minusových teplotách, ale i po citové stránce. Pokud hledáte skutečně výrazný kus, který si budete hýčkat, sáhněte po tom z kvalitního chlupatého materiálu, třeba angoře nebo kašmíru.

Rolákům nelze upřít ani příjemně praktickou funkci. Kromě toho, že krásně hřejí, lze je vzít rovnou z kanceláře třeba na rande. Korporátní sako vyměňte za luxusní kabát a rty ozdobte výraznou rtěnkou. Přidejte pár apartních náušnic a mysteriózní dojem umocněte několika kapkami hříšně drahé vůně. Très chic.

Vychází 29. března

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Modelka Pavlína Němcová: Chci si zachovat své přirozené já

Modelka, podnikatelka a designérka Pavlína Němcová se po 30 letech vrátila z Paříže zpět do své rodné země. Jak vzpomíná na své období ve...

5 originálních umělkyň, které stojí za vaši pozornost

Představujeme vám kreativní ženy – osobnosti s nekonečnou fantazií, které pomůžou prohloubit váš vztah k umění. Vyprávěly nám o hledání inspirace a o nových začátcích.

Zeleň ve veřejném prostoru: Jak se do města postupně vrátila přirozenost a divokost

Zeleň ve veřejném prostoru. Téma, o kterém se hodně mluví, sledujeme ho každý den, nakonec ho ale stejně hlavně...

Český animovaný film útočí na Zlatý glóbus + 5 dalších dobrých zpráv

Film Michaely Pavlátové Moje slunce Mad, který vznikl podle knihy novinářky Petry Procházkové a jejích zkušeností z Afghánistánu, byl...
Zavří­t reklamu