Čtvrtek, 28 září, 2023
spot_img

Jak nosit rolák: Sofistikovaný módní trend, který zahřeje

Co mají společného Audrey Hepburn, James Dean, Yves Saint Laurent, Taylor Swift a Steve Jobs? Všichni nosili rolák a pozvedli ho z obyčejného kousku oblečení na elegantní módní prvek.

Jako poznávací znamení jej oblékaly snad všechny hrdinky scénářů Nory Ephronové a Diane Keaton je kromě civilního života nosila v každém svém filmu. Ačkoliv jsme si za poslední dva pandemické roky užili dost roušek, zabořit se až po nos do měkkého límce jako Victoria Beckham je pořád stejně lákavé.

Rolák může být vším, v co se jej rozhodnete přetvořit. Prudce sexy, stroze elegantní, nepřehlédnutelně trendy i hříšně pohodlný. Je tolik možností, jak tento konzervativní kousek nosit. Pod košili, pod sako, pod bundu, pod kabát, do obleku, s koženou sukní, s džínami nebo rebelsky pod šaty. Nebo buďte maximalistka a vyberte o několik velikostí větší a stáhněte ho opaskem. Taková kombinace vám bude suplovat huňatý kabát.

Podobně se můžete chovat k navrátilci mezi módními trendy, a to k rolákovým šatům, které budou v kombinaci s vysokými kozačkami působit jako glamour look z osmdesátých let. Navíc takto neotřelý outfit vytvoříte doslova za minutu.

Elegance neznamená nuda

I když budeme vždycky milovat eleganci klasického roláku, nechte se zlákat čímkoliv, co se vám zlíbí. Třeba tím, čím designéři zaplnili přehlídkové runwaye. Dries Van Noten prakticky proměnil úsporný úpletový kousek ve večerní oblečení tím, že je ozdobil krystaly ve tvaru slzy. Raf Simons a Miuccia Prada minimalistickému oděvu vtiskli neotřelou podobu tak, že rolákům dodali vzhled švýcarského sýra. Že elegantní kousek nemusí být nudný, dokázala i značka Khaite, když do své podzimní kolekce zařadila modely s klikatými vzory.

Rolák nechává vyniknout tvář, a pokud je hladký, také zvýrazňuje ramena a poprsí. Pokud tohle zrovna není to, po čem toužíte, zvolte volnější střih nebo velký límec, který odvede pozornost. Černý rolák by měl být základním a neotřesitelným stavebním kamenem šatníku všech žen, ale i mužů. Rolák na mužích vyvolává dojem vyspělosti, sebeuvědomění a pocit bezpečí. V kombinaci s kvalitním merino sakem a kostěnými brýlovými obrubami se takto oblečený muž stává snem každé ženy, ať už jde o hédonistickou bohémku, nebo dospělou dámu, která přesně ví, co chce od života.

Angora, nebo kašmír?

Ať hladký, nebo hrubě pletený rolák byl, je a bude nejlepší kousek každé zimy. Jeho velkou předností je pohodlnost, což je u oblečení poněkud zásadní argument. Je měkký, hřejivý a udrží vás v pohodlí nejen při minusových teplotách, ale i po citové stránce. Pokud hledáte skutečně výrazný kus, který si budete hýčkat, sáhněte po tom z kvalitního chlupatého materiálu, třeba angoře nebo kašmíru.

Rolákům nelze upřít ani příjemně praktickou funkci. Kromě toho, že krásně hřejí, lze je vzít rovnou z kanceláře třeba na rande. Korporátní sako vyměňte za luxusní kabát a rty ozdobte výraznou rtěnkou. Přidejte pár apartních náušnic a mysteriózní dojem umocněte několika kapkami hříšně drahé vůně. Très chic.

Vychází 2. října

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Dnes oslavujeme mezinárodní den spodního prádla. Co o něm nejspíš nevíte?

Tanga, brazilky, bardotky, braletky, slipy i trenýrky. Dnes se oslavuje spodní prádlo ve všech svých podobách, střizích, velikostech a barvách. Právě tato část oděvu...

Husy do pusy: Vyzkoušejte svatomartinskou pochoutku na několik způsobů

Jedenáctý měsíc v roce odjakživa patří husím pečínkám, ale z jedné husy můžete mít užitku mnohem víc. Objednejte si...

Pozitivní covídka: Čert v ložnici

Life koučka Erika Bach začala psát v době covidu humorně laděné povídky, aby sobě i ostatním zlepšila náladu. Každý měsíc si na našich stránkách budete moct přečíst jednu z jejích pozitivních covídek, jak je nazvala. Tady je další z nich.

Přemysl Pitter za války pomáhal Židům a zachránil stovky dětí. Komunisté ho chtěli umlčet

Prožité tragické události jeho život nasměrovaly k pomoci dětem a utlačovaným. Vyslýchalo ho gestapo, komunisté ho chtěli poslat do uranových dolů, Přemysl Pitter však dál šířil myšlenky laskavosti, respektu a soucitu s dětmi bez ohledu na jejich původ či vyznání.
Zavří­t reklamu