Úterý, 3 října, 2023

Osvěžující exotika do skleničky: Namíchejte si tropické ledové frappé

Letní dny se pomalu blíží a spolu se stupni na teploměru stoupá i chuť na provoněnou dávku příjemného osvěžení. Ledová káva je v posledních letech stále populárnější, stejně jako experimentální a exotické chutě. Právě pro milovníky kávy, kteří chtějí svým chuťovým pohárkům dopřát závan dálek, nabízí Nespresso limitovanou edici Coconut Flavour over Ice. A jak si chladivé pohlazení namíchat? Vyzkoušejte recept na kokosové frappé.

Nejspíš to nebude trvat dlouho, a i vy možná sáhnete ke kávovým směsím, které je možné připravovat s ledem, jako jsou například ty od Nespressa – Barista Creations Freddo Delicato nebo Freddo Intenso. Zatímco směs Barista Creations Freddo Delicato tvoří Arabika z Keni, která je lehce opražená a namletá zvlášť tak, aby při podávání s ledem rozvinula své jemné ovocné tóny, tak Barista Creations Freddo Intenso je tu pak zase pro ty, kdo chtějí výrazněji praženou chuť. Nabízí totiž směs Arabiky z Jižní Ameriky a Indonésie v podobě intenzivní ledové kávy, kterou si můžete užívat celé léto. Pro milovníky exotických a netradičních chutí si pak Nespresso připravilo limitovanou edici Coconut Flavour over Ice, kde se kokosová příchuť skvěle doplňuje s opraženými karamelovými tóny espressa z latinskoamerické Arabiky.

Aby byla ledová káva ještě chutnější, můžete si ji zkusit zpestřit například novými sirupy MONIN, které mají příchuť vanilky, šafránu nebo hřebíčku a obsahují přírodní aromata. Pokud v domácnosti ještě nemáte formy na led, určitě sáhněte po těch od Nespressa, které lze skládat na sebe. A jestli vám chybí kreativita, vyzkoušejte třeba recept na kokosové ledové frappé

Nespresso
Foto: Nespresso

Kokosové ledové frappé

Tento letní kávový drink vybízí k návštěvě tropů. Pokud si chcete tuto kávu připravit, stačí postupovat podle jednoduchého receptu.

1. Nalijte 100 ml 1,5% mléka do shakeru. Utěsněte a protřepejte, případně použijte Aeroccino.

2. Vložte 3 kostky ledu (30 g každá) do View recipe sklenice, přidejte 10 ml šafránového sirupu a kůru z limetky.

3. Nalijte studenou mléčnou pěnu do sklenice a promíchejte.

4. Připravte 40 ml Barista Creations Coconut Flavour over Ice espresso, nejlépe přes led a nalijte do sklenice.

3. Ozdobte sušeným kokosem.

Pokud chcete objevit další osvěžující způsoby, jak si vychutnat kávu Nespresso s ledem, navštivte nespresso.com a sledujte @nespressocz na Instagramu.

Vychází 30. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Karel Janeček a Lilia Khousnoutdinova –⁠ pár, který vyvolává emoce

On je matematik a miliardář, ona historička, cestovatelka a designérka, která se věnuje ženským a partnerským tématům. Dohromady mají šest dětí, z toho dvě...

Seriálová hvězda Sydney Sweeney má novou práci – jako beauty ambasadorka

Herečka známá z televizních hitů jako Euforie nebo Bílý lotos okouzlila Giorgia Armaniho a stala se novou tváří jeho parfému My Way.

Oscaři znají své vítěze. Proč se naší královnou stala Carey Mulligan?

Slavnostní 93. ročník udílení Oscarů, který se uskutečnil v noci na dnešek, zná své vítěze. V hlavní kategorii zvítězil...

Lněné šaty i sukně pro muže. Venna studio nabízí nadčasovou multifunkční módu

Za značkou slow fashion Venna studio stojí kamarádky Vendula Kolářová a Natália Drevenáková. „Často se pereme s otázkou, zda je vůbec v dnešní době ještě potřeba produkovat další kusy oblečení,“ říkají oděvní výtvarnice.
Zavří­t reklamu