Čtvrtek, 28 září, 2023
spot_img

Nikol Moravcová, Kovy, A.N.D.U.L.A a další hvězdy internetu pod zámkem. Ptali jsme se influencerů, jak je ovlivňuje karanténa

Na sociálních sítích sdílí své životy, postřehy, recepty na jídlo nebo třeba na vztahy. S veřejností se dělí o zajímavé příhody, malá trápení, velké radosti, tipy, rady i každodenní maličkosti. A lidé je milují. Tisíce svých sledujících pravidelně zásobují rozmanitým obsahem, propracovanými stylovými fotkami z bister i dovolených nebo videi z nejrůznějších akcí. Jak se tedy oblíbení influenceři poprali se situací okolo koronaviru, kdy musí být uvězněni ve svých domovech, jak moc karanténa zatím ovlivnila jejich životy a co jim izolace přinesla dobrého?

Nikol Moravcová

Mám nejlepšího kamaráda doslova uvězněného v Římě, takže jsem tušila, jaká budou následovat opatření. S malou jsme tedy doma už od začátku března. Moji práci to ale nijak zásadně neovlivnilo. Home Office sdílím s manželem už přes rok a díky terase nemám ani potřebu courat se v parku a podobně. Neměla jsem donedávna ani roušku, protože jsem jednoduše nikam nechodila.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nikol Moravcova (@nikolmoravcova),


A jak mě karanténa ovlivnila? Začnu pozitivně. Donutilo nás to konečně udělat vzdělávací workshopy o Instagramu online a má to takový úspěch, že teď školím každou sobotu z pohodlí domova. Svoji nedělní show LIVE mám s hosty přes mobil, ale bohužel jsme museli zrušit BLOGES MARKET, kde pravidelně prodáváme oblečení (i po miminku). Teď k tomu měly navíc přijít i věci do bytu, takže máme doma hromady krámů a co vám budu povídat. V domácí karanténě se hodí každý metr čtvereční. Věřím, že to lidem celkově otevře oči a budeme si víc vážit dříve běžných věcí.

Ivana Jindřichová / Cat and Cook

Já musím říct, že díky této situaci jsem asi poprvé pocítila fakt, že jsem influencer. Nahrnula sena mě spousta zpráv a proseb o sdílení informací, doporučení, různých účtů, které šijí roušky, nebo naopak nemocnic, které roušky potřebují a celkově ten nátlak byl veliký. V tu chvíli jsem si uvědomila, že moji lidé (tak říkám mým sledujícím) mi věří a musím si hodně rozmyslet, jaké informace jim pustím a jaké raději ne. Je pro mě totiž důležité, aby se „u mě na profilu“ cítili dobře a neměli pocit, že na ně tlačím nebo jim zbytečně cpu informace, které se na ně hrnou ze všech stran. Zároveň ale chci jít dobrým příkladem, takže se velmi citlivě a srozumitelně snažím sdílet různá doporučení, která mohou pozitivně ovlivnit průběh této epidemie. Tyto informace pak prokládám různými tipy, například jak uvařit jídlo „co dům dal“ kvalitně nebo třeba aby lidé vařili ze zásob z mrazáku a nemuseli tak zbytečně do obchodů. Nechybí ani vtipná videa mých koček pro pobavení, které je v této době více než důležité.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ivana Jindřichová (@catandcook.cz),


Jinak pro mě osobně se vůbec nic nezměnilo, jelikož pracuji na své třetí kuchařce, celé dny stojím u plotny, vařím, peču a fotím. Jen se mi hůř shánějí suroviny, ale s tím si poradím. Když nad tím tak přemýšlím, tak mám možná i lepší pocit, že když teď musím trávit celé dny v kuchyni, tak mi venku nic neutíká. Samozřejmě můj blog teď zažívá žně, protože lidé jsou doma a mnohem více pečou a vaří. Mám z nich radost, protože mi naslouchají, dodržují recepty a pak jsou šťastní, že se jim vše daří a chutná celé rodině. Je to taková řetězová reakce štěstí. Nikdy bych neřekla, že se mi podaří přesvědčit tolik lidí, aby používali digitální teploměr, pekli domácí loupáky nebo dusili čtyři hodiny guláš. Splnil se mi sen (smích).

Adrian Brandýs / That boy

Myslím, že v době karantény většina influencerů začala být aktivnější, sdílet ještě víc ze svého života a tvořit nový obsah, aby přinesla lidem zábavu a inspiraci. Podle mého názoru se v téhle době ukázala i moc sociálních sítí. Třeba to, že je v nich kromě spousty reklam i hodně dobrého a síla lidi spojovat, ne hledat jeden v druhém rozdíly. Z hlediska businessu ale naopak spousta klientů odložilo nebo přímo zrušilo své kampaně.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Adrian (@thatboy.cz),


Já se ale snažím koukat na věci pozitivně. Myslím, že je super, že spolu lidi opět víc komunikujou, i když tedy jen v tom online prostoru. Vždyť já za svůj život snad nikdy neposlal tolik audio zpráv. Na druhou stranu to asi z toho neustálého koukání do displeje hodně odnesou oči.

Aneta Chovanová / a.n.d.u.l.a

Myslím, že koronavirus ovlivnil infuencery značnou měrou. Každý z nás totiž sbírá materiál pro sledující ve svém životě. My matky už takhle bojujeme s tím, jak vytvořit pro lidi zajímavý obsah, který se nepřejí, ale je zároveň v souladu s mateřstvím, ovšem stále v rovnováze a tím i přijatelný pro ty, co děti nemají.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Aneta Chovanová®️ (@a.n.d.u.l.a),

Koronavirus a s ním související karanténa nám tedy vzala svobodu a bohužel i radost. Nálada bavit lidi totiž není automatická, nejde o zaměstnání. Potřebujete tedy energii získat, abyste ji mohli dál předávat. A to teď jaksi chybí. Já konkrétně se tedy snažím čerpat ze zdrojů, mám skvělé sledující, kteří se mě snaží podpořit. Taky myslím, že první vlnu osvěty jsme zvládli. Jsem toho názoru, že pověnovat se této problematice alespoň okrajově je influencerskou povinností každého z nás. Ale rozhodla jsem se, když mi to začalo dávat smysl, jít jinou cestou. A to cestou humoru, kdy si ke mně na profil přijdou lidi odpočinout. Na karanténu jsem si vlastně už relativně zvykla, ačkoli je to pro mě stále dost stresující, jelikož jsem před ní doma zrovna moc času netrávila. Jsem totiž opravdu aktivní člověk, který je prakticky neustále mezi lidmi. Celou situaci mi ale hodně zlehčuje můj syn, s nímž den uběhne neskutečně rychle. Kdybych ale mela být úplně sama, už asi visím někde na stromě…Jo vlastně ne, ono se nikam nesmí.
Moc bych si tedy přála, aby to bylo už celé za námi. Bohužel se domnívám, že to ještě nějakou chvíli potrvá. Za co jsem ale ráda je, že jsme na chvíli přestali být povrchními a zase uviděli, v čem tkví skutečné hodnoty. Že svoboda, možnost volby a blízcí lidé jsou to, na čem skutečně záleží. Moc mi chybí moji přátelé, bojím se o babičku s dědou a bez roušky se cítím jako nahá. Doba se změnila a my už jsme takový tvrdý restart asi potřebovali. Ten nahoře se s námi teda moc nemaže. Škoda je jen to, že se zastavila Zem. že věci, na které nebyl čas stejně vyřešit nemůžete a že užit si nemateriální statky se vlastně nedá. Takže je to vážně přísná stopka, ale alespoň jsem si konečně obarvila obočí. Držíme si palce a všem přeji hlavně pevné zdraví.

Lucie Feriková

Měli jsme měli to štěstí, že nás zatím karanténa neovlivnila příliš negativně. Já jsem stále na rodičáku, takže pro mě se změnilo jen opravdu málo, i když místo jednoho dítěte tu teď běhají čtyři. Manžel je učitel, takže s námi může být doma a zároveň nám z toho zaplať pánbůh neplynou existenční problémy. Moc myslíme na všechny, pro které to znamenalo ztrátu příjmu, zaměstnání nebo celého dlouho budovaného podnikáni…

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ? Lucie Feriková ? (@luciferikova),


Chybí mi sice výlety a cestování, ale to je momentálně naprosto nepodstatné. Nejvíc mě trápí, že nemůžeme k babičce, kde jsme za normálních okolností hodně často. Bojím se, že ji a dědu bohužel neuvidíme ještě nějakou dobu a že budou teď dost osamělí. O to vřelejší bude potom to objetí. Toho už se nemůžu dočkat.

Ester Geislerová  / Ester a Josefina

Myslím, že to asi všichni vnímáme podobně, musíme být doma! Co se týká práce, tak se nám všechno zrušilo – přednášky Terapie sdílením, představení, mně natáčení seriálu, s Josefinou máme i novou kolekci šatů “To a jen sen” PINK a posouváme ji na duben, uvidíme. Na profilu “esterajosefina” se snažíme lidi pobavit, ale hlavně je dobře informovat. Spolupracuji třeba s různými skupinami přes chaty, kde si transformuje to, co je potřeba říkat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ester&Josefina (@esterajosefina),


Ve mně osobně se střídají emoce. Užívám si to zpomalení, ale mám obavy, jak se bude situace vyvíjet v zahraničí. Koukám na seriály, filmy, uklízím, vařím, to si užívám. Včera mi bylo celkem ouzko, dnes jsem potřebovala chvíli ven. Je čas zkusit přemýšlet a dělat věci jinak. Je čas dodělat spoustu restů, které jsem měla v plánu, dotáhnout webové stránky, psát další díly scénáře podcastu, co vyjde v květnu u Audionautu, mám hodně videohovorů s rodinou, známýma a taky s kámošema v zahraničí. Už nám z toho hrabe, ale humor je nejlepší kamarád. Děti jsou v pohodě, teď jen sledujeme, jestli jim posunou přijímačky na střední.

No a taky sleduju zprávy fanaticky do noci, mám strachy. Ale pak mě to zase na přejde.

Je to transformace, ta bolí, ale budeme posilnění…

Karel Kovář / Kovy

Gró mé činnosti příliš neutrpí. Potřebuji notebook, kameru, stativ a internet, takže co se videotvorby týče, mohu pokračovat bez omezení. Co mi ale odpadlo a velmi mě to mrzí, je drtivá většina externích aktivit, jak já říkám „v offline prostředí“. Workshopy, přednášky, besedy, moderace, cesty po ČR. Těším se tedy, až se situace vrátí zpět do normálu. Mezilidský kontakt a společenské akce mi velmi chybí. Ale nepochybuji, že to naše společnost zvládne.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kovy / Karel Kovář (@kovy_gameballcz),

Pavla Vrbová

Nejdřív jsem se chtěla pozastavit nad tím, co nám tato situace přinesla dobrého. Chtělo by se mi říct, že trávíme více času pospolu, ale není to kvalitní čas. Máme každý spoustu povinností a neužíváme se tak, jako kdyby byly bezstarostné prázdniny. Kromě nás čtyř se nevídáme s jinými členy rodiny, protože se snažíme být zodpovědní.  Úplně upřímně se také bojíme, co bude dál – s naší prací, se zaměstnanci, s celou společností…

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @pavla_vrbova,


Doufám ale, že až tahle situace pomine, budou kolem mě lidi, kteří mají zase radost pracovat, kteří jsou vděční za to, že mohou pracovat. Je pravda, ze poslední roky už jsem viděla kolem to, co hnalo do záhuby například Italii… Lidem se nechtělo, byli věčně nespokojení, negativní a všechno bylo samozřejmé. Měli jsme tam taky nakročeno. S rostoucí životní úrovní je to asi přirozené. Doufám tedy, že tato situace nám vrátí sebereflexi! Ve všem…

Lucie a Nicole Ehrenbergerová / A Cup of Style

Karanténa je pro nás stejně zvláštní, jako pro všechny ostatní. Je divné, že nemůžeme vidět naši rodinu a kamarády, vyrazit na kafe nebo do kina. Jsou to ale všechno věci, které se snažíme si kreativními způsoby vynahradit z domova a taky banální věci, bez kterých se dá jednoduše vydržet, protože cítíme, že je potřeba dodržovat vše důsledně. Z pohledu „influencerství“ je to trochu těžké v tom, že každý den zvažujeme, co vlastně chceme na své sítě sdílet. Zda se ponořit do tématu koronaviru, prevence a boje, nebo jestli na sítě přinášet i nějaké rozptýlení v podobě jiných témat. Ta se často ale zdají méně důležitá a vlastně banální. Je těžké najít rovnováhu. Jinak se ale cítíme moc vděčné za to, že většina práce, kterou děláme, se dá dělat z domova, takže se snažíme opravdu doma zůstávat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený A Cup of Style, Lucie a Nicole (@acupofstyle),

Romana Böhmová / Na skok v kuchyni

Tato nečekaná situace ovlivnila nejen můj soukromý život, ale především ten pracovní. I když jsem na mateřské, protože jsou mému synovi dva roky, pracuji v rodinné firmě s nábytkem, kterou jsme museli dočasně uzavřít. Bohužel tím ale byla ovlivněna i moje druhá práce, kterou je můj blog. Některé spolupráce fungují dál, ale některé, které jsem měla domluvené už třeba i na celý rok, byly pozastaveny. Pohybuji se hlavně v oblasti jídla a kosmetiky, a právě odvětví gastronomie se celá situace dotkla opravdu hodně. Snažím se tedy podpořit své oblíbené podniky a upozornit na to, že si lidé mohou jídlo alespoň objednat domů. Rozhodně chci podpořit i firmy a značky, s nimiž dlouhodobě spolupracuji. Jako pozitivum ale vnímám náš aktuální rodinný život. Jsme s manželem a synem hodně spolu a užíváme si život ve třech u nás v bytě a na zahradě. Co mi hodně ale chybí, je moje rodina, se kterou se teď raději nevídáme.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ROMANA BÖHMOVÁ •Naskokvkuchyni (@naskokvkuchyni),

Rebeka Wechsler / Style of Becca

Mám desetiměsíčního syna, takže se přiznám, že můj běžný denní režim se příliš nezměnil. Ale i přesto mě celá situace sebrala. Po prvotním šoku, strachu a hněvu jsem si ale už na situaci částečně zvykla. I díky mému muži jsem si závažnost stavu a situace uvědomila o něco dřív, než přišly opatření. S těmi plně souhlasím, i když je logické, že nikomu nejsou úplně příjemné a budou mít dopad na ekonomiku. Teď je ale důležité, aby se virus nešířil. A to je plně v naší zodpovědnosti. Chtěli jsme jet na Slovensko a moje rodina pak měla také dorazit do Prahy, ale všechno se zrušilo. Samozřejmě je mi to všechno velmi líto, ale jsem každý den vděčná, že nikdo z mojí rodiny není nakažený. Doufám, že to tak i zůstane. Na druhé straně v těchto dnech trávíme díky partnerově práci z domova o hodně více času spolu jako rodina. A to je asi to nejlepší na celé situaci, že můžeme být spolu víc i v běžný pracovní den.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený REBEKA WECHSLER (@styleofbecca),

Vychází 2. října

Zas o rok starší… Jak se smířit s časem a necítit...

Věk, váhu a počet milenců dáma nezveřejňuje. Jestli na vás jde s koncem roku chandra z toho, že začátkem toho dalšího budete zase o dvanáct měsíců vrásčitější a nepoužitelnější, s klidem v srdci tuto myšlenku pošlete do kopru.
Když jsem se poprvé osobně setkala s obětí mučení, cítila jsem se zodpovědná za to, co se stalo, říká ředitelka české pobočky Greenpeace

Když jsem se poprvé osobně setkala s obětí mučení, cítila jsem...

Zahide Senterzi je ředitelka české pobočky Greenpeace. Mluvily jsme spolu o její životní cestě, hodnotách i o tom, jak vypadá život ekologické organizace, která...

Dara Rolins o sociálních sítích, o dceři a o svém dalším dítěti: lifestylové značce

Její hudební kariéra trvá už čtyři desítky let. Teď se Dara prosazuje i jako zdatná podnikatelka. Pandemie jí sebrala koncerty, dala jí ale naopak čas na rozvíjení nového byznysu.

No neke! Móda, dekorace i mobily z druhé ruky v super stavu: V Praze otevřel cirkulární obchod

Tři čtvrtiny Čechů někdy kupují použité zboží. Většinou nás k tomu motivuje snaha ušetřit. Z toho vycházeli zakladatelé obchodu No neke!, který nově najdete v nákupním centru Westfield Chodov.

Štědrovečerní tabule podle nízkosacharidové diety

Řešíte před Vánoci, jaké připravíte štědrovečerní menu? Tradiční kapr s bramborovým salátem k adventním svátkům zkrátka patří a vy...
Zavří­t reklamu